Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Rozmowy z MG

  1. #1
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach

    Rozmowy z MG

    Pytania i odpowiedzi dla gracza Imperium.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  2. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Witam mam nadzieję że za dużo nie będzie, szczerze kontakt może być też przez steam. Ja z reguły jestem po pracy na chwilę a potem wieczorami.

  3. #3
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Hej widzę że jest drugie zadanie do wykonania itd mam kilka ważnych pytań jak można.

    Po pierwsze rozumie, że limit kasy na turę to ten co niby mam czyli w przybliżeniu 1500g więc jak chcę rekrutować to płace tak jak w grze np 400g za szermierzy i czekam na nich do następnej tury tak ? kwestia czy muszę zaznaczyć gdzie się rekrutują i czy miasta mają jakieś budynki że coś można a coś nie czy ogólnie mogę robić wszystko tak jak miałem napisane w rekrutacji. Ogólnie jak możesz jak to wygląda.

    Drugie pytanie też rekrutacja póki co mam ograniczoną pulę wojska do rekrutacji kwestia lepszego to wykonanie zadania czy muszę budować jakaś infrastrukturę do tego w jakiś mieście za ileś kasy jak tutaj się sprawa ma ?

    Po trzecie mamy zadania do wykonania czy mimo to mogę ignorować je i np zrobić coś innego np atak gdzie indziej niż tam gdzie teoretycznie kieruje mnie MG ?

    Po czwarte jak wygląda kwestia przemieszczania się po mapie i jak mam to robić ? Wystarczy że napiszę że np Lord + taka armia zamierzają zaatakować na daną prowincję czy jest to inaczej rozwiązane ?

    Jak ma odbywać się dyplomacja między innymi graczami o ile jest taka opcja ?, w sensie np w misji mam zaatakować Trupy i Orki to jest jednoznaczne że są to tereny moich rywali czy jak to jest widziane ?

  4. #4
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Sorka ale to pierwsza moja taka kampania i nie wiem o co mam za bardzo pytać

    Właśnie jeszcze mi się przypomniało, czy rozkazy wydawane muszę być pisane w jakiejś specjalnej formie (wczucie się w "role") czy mogą być zwykłe komendy typu "Lord Kimerki z 5 oddziałami szermierzy zamierza zaatakować prowincję X" ?

  5. #5
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Po pierwsze rozumie, że limit kasy na turę to ten co niby mam czyli w przybliżeniu 1500g więc jak chcę rekrutować to płace tak jak w grze np 400g za szermierzy i czekam na nich do następnej tury tak ? kwestia czy muszę zaznaczyć gdzie się rekrutują i czy miasta mają jakieś budynki że coś można a coś nie czy ogólnie mogę robić wszystko tak jak miałem napisane w rekrutacji. Ogólnie jak możesz jak to wygląda.
    Twój budżet wygląda następująco: Przychody z prowincji + dodatkowe minus koszty utrzymania i wydatki dodatkowe. Rekrutacja według zasad z pierwszego posta:

    Rekrutacja jednostek - Wydajemy pieniążki na jednostki, które możemy zrekrutować (szczegóły dostaniecie na TF) i jednostki otrzymujemy od nast. tury w stolicy. Dopiero możemy je przemieścić i zapłacić ich koszt utrzymania w następnej turze. Jednostki kosztują tyle samo co ich podstawowe warianty w grze Total War Warhammer.
    Drugie pytanie też rekrutacja póki co mam ograniczoną pulę wojska do rekrutacji kwestia lepszego to wykonanie zadania czy muszę budować jakaś infrastrukturę do tego w jakiś mieście za ileś kasy jak tutaj się sprawa ma ?
    To co możesz rekrutować jest określane przeze mnie. Tracąc jakąś osadę możesz stracić np. możliwość rekrutowania jakiś jednostek. Jeżeli chciałbyś rozwinąć możliwości rekrutacyjne to musisz pogłówkować; np. założyć stajnię demigryfów i pasować nowych rycerzy. Wszystko zależy od Ciebie i od Twoich pomysłów na rozwój państwa. Ja jako MG jestem od tego żeby opisywać efekty Twoich działań (i podawać Ci koszty Twoich inwestycji, oraz realnosc ich wykonania)
    Po trzecie mamy zadania do wykonania czy mimo to mogę ignorować je i np zrobić coś innego np atak gdzie indziej niż tam gdzie teoretycznie kieruje mnie MG ?
    Możesz robić co Ci się podoba. Nic nie jest narzucone. (No chyba, że będziesz odwalał coś mega i Ci się państwo zbuntuje przeciw Tobie)

    Po czwarte jak wygląda kwestia przemieszczania się po mapie i jak mam to robić ? Wystarczy że napiszę że np Lord + taka armia zamierzają zaatakować na daną prowincję czy jest to inaczej rozwiązane ?
    Ty tak jakby jesteś Lordem Kimerikiem i wydajesz rozkazy. Np. piszesz "Wysyłam 2x szermierzy do Drakenhof aby ujarzmili zamieszki". Po swoim terytorium się szybko przemiszczać, po innym trochę wolniej. I oczywiscie roznice pomiedzy kawalerią, a piechotą.

    Jak ma odbywać się dyplomacja między innymi graczami o ile jest taka opcja ?, w sensie np w misji mam zaatakować Trupy i Orki to jest jednoznaczne że są to tereny moich rywali czy jak to jest widziane ?
    Tak jak w realnym świecie. Możesz zaatakować znienacka, uprzedzić na PW gracza, albo napisać przemówienie i zaatakować. Jak chcesz.


    I na przyszłość, rozkazy wrzucamy do Wydarzeń. Tutaj tylko zadajesz pytania i rozmawiamy sobie off game.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  6. #6
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Ok chyba mniej więcej rozumie koncepcje całej zabawy zapowiada się ciekawie ale z racji mojego niedoświadczenia jestem trochę ograniczony do prostych rzeczy i zadań z Twojej strony dzięki za pomoc. Tak rozkazy wrzucam do tematu wydarzeń już pierwsze zostały wczoraj wrzucone

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Hej Turku mam sprawę w czwartek mnie nie będzie więc nie będę mógł zagrać bitwe ani odpisać bo będę na wyjeździe służbowym do piątku pewnie w piątek wieczorem wrócę.

  8. #8
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Terminy sa luzną sprawą w tej kampanii. A i Mistu, pomylilem sie piszac ze jest II tydzien. Nadal jest pierwszy bo bitwy nie zostaly jeszcze rozegrane. Dam znac oficjalnie kiedy bedzie II. Prosze o edycje wydarzeń.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    mam pytanie co do kampanii a te miasto orków (Srebrne wzgórza) to nie daje przychodu jak ta druga wioska ?

  10. #10
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Odwrotnie. Brachland daje dochody, bo jest tam gospodarka. Srebne Wzgórza nie dają, bo nic tam nie ma, same ruiny, które zrobiłeś. Możesz to jakoś zagospodarować, zbudować infrastrukture, wysłać osadników itp. Ale póki co to była tam osada orków, której już nie ma i nie ma tam nikogo kto by pracował na ten dochód.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •