Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 191

Wątek: Bulat Steel Total War

  1. #161
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Armaty są po 1300 roku, kilka lat po ww. dacie najpierw bombardy bodajże. Wcześniej jest info o nowej broni, w sensie broni prochowej.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 07-04-2021 o 14:32

  2. #162
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Araven dzięki.Nie wiem jaki to ivent będzie ale ten który już widziałem mówił o nowej substancji wybuchowej która przyszła z dalekiego wschodu, a na obrazku była armata.Może jakaś pomyłka z wczesnym info o prochu.Czyli trzeba jeszcze poczekać. A jeśli chodzi o wspomnianą jednostkę"Guard of Comander" masz jakiś pomysł?

  3. #163
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Jakiś czas po tym evencie o nowej śmiercionośnej broni i po 1300 roku ileś tam lat. Do domu wrócę za około dwa tygodnie to nie sprawdzę teraz zapisu gry, ale mam już u siebie wieże artyleryjskie i te bombardy, a jestem po 1300, może nieco po 1310 w swojej kampanii. Straż przyboczna jest do rekrutacji od poziomu twierdzy ale trzeba zbudować szkołę oficerską aby ją rekrutować, ten budynek co daje + 1 doświadczenia i bonus do porządku publicznego. Mod na serio ma wielki potencjał, masa skryptów do wyboru i różne ai, co daje możliwość wyboru szczegółów kampanii i poziomu trudności. Mongołowie są bardzo przepakowani przynajmniej na VH kampanii.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 07-04-2021 o 15:46

  4. #164
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Mam co najmniej 10 cytadel z Królewską Akademią wojskową, czyli najwyższej. Chodzi o to, że ta jednostka jest do wyszkolenia, mogę ją szkolić. Czekam na wyszkolenie wymaganą ilość tur ale po wyszkoleniu nie mam tej jednostki w zamku. Po prostu szkoli się coś co się nie pokazuje, w tym jest problem.

  5. #165
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Dziwne. Jedyny pomysł jaki mam to sprawdź czy masz wybrany skrypt Founding new dynasty bodajże. Mam go zaznaczony i mogę szkolić gwardię generalską. Jaki masz patch najnowszy ? Ja gram od patcha 9 do obecnego 12 z fixem 3 i zawsze działało mi szkolenie generałów. Na kilka kampanii miałem tylko jedno ctd.

  6. #166
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Gram na 12 z 1 fixem ale na skrypcie bez nowych dynastii. Ten skrypt odnosi się właśnie do mniejszych dynastii i nie powinien mieć wpływu na szkolenie tej jednostki, bo ona nie jest przypisana do żadnego generała. Po prostu zwykła jednostka i raczej nie powinna być możliwa do wyszkolenia gdyby na tym skrypcie miało jej nie być.
    I teraz się zastanawiam, czy grzebanie w tekście mogło coś zepsuć? Nazwy jednostek są nietłumaczone.

  7. #167
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Przy tym skrypcie jak ochajta się księżniczkę z szkolonym generałem to następuje jego adopcja do rodziny panującej, dlatego myślę, że ma to jakiś wpływ. Ale nie wiem na 100%. Ja coś tam umiem zmienić w plikach, ale w tym modzie nic nie zmieniam. Uważam, że nie ma potrzeby. Sprawdź skrypty jakie masz wybrane, może w którymś w opisie będzie info, że blokuje rekrutację straży generalskiej. Jak nic nie pomoże to zaktualizuj grę, ale stracisz save.

  8. #168
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Przejrzałem skrypty(te które mam zaznaczone) i w żadnym nie widzę odniesienia do Guard of Comander ani jakiegoś powiązania z blokowaniem szkolonych jednostek. Nie wiem jak to jest z Fixami ale one chyba nie powodują utraty savów. W każdym razie ten problem byłby zauważony dużo wcześniej, gdyby występował u innych. Wydaje mi się, że to tylko u mnie taki feler.
    I takie pytanko. Jak szkolisz tą jednostkę to pojawia się ona z nowym generałem? Ja myślałem, że jest to tylko straż przyboczna bez generała. Trochę by to dziwne było, wyszkolić sobie tak o generała. I jak z dowodzeniem, lojalnością, pobożnością itd. u takiego generała? Startuje od zera czy jest na wypasie?
    Ja nic w plikach nie zmieniam, tylko tekst swojsko tłumaczyłem. Wszystko normalnie chodzi, buduje się i szkoli oprócz tej jednostki.

  9. #169
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Savy niby działają po fixach ale są różne kwiatki. Np. grałem Bizancjum wgrałem fix i potem odpaliłem stary save to miałem info przy cesarzu, że jest z Litwy. Więc niby działają, ale już na tym starym savie nie grałem. Wyszkolony generał ma straż przyboczną, z lojalnością to różnie od 1 do 4, to chyba trochę losowe, może zależy to jakoś od autorytetu władcy. W tym modzie można zwiększać lojalność generała dając mu kasę albo jest event o trubadurach, jak się wybierze generała przy nim to często dostaje on +1 lojalności.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 08-04-2021 o 14:38

  10. #170
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Płacę tym generałom za lojalność ale denerwuje mnie to, że jak trochę posiedzi bezczynnie to mu wszystko leci w dół. Czasami z dobrego generała zostaje golas, bo kilka lat nie walczy i siedzi np. w zamku. Teraz sobie przypomniałem o jeszcze jednym problemie. Otóż szkolenie w obozie nie daje punktów doświadczenia, a wręcz spotkałem się z obniżką. Info o szkoleniu jest ale jak kliknę na generała to na sekundę pojawia się nowa gwiazdka i od razu znika. Podobnie mam z biskupami, czasami jest tak, że jeden,pierwszy na którego kliknę, zgarnia kilka punktów, a inni dostają max jeden.

  11. Użytkownicy którzy uznali post LeePaa za przydatny:


Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •