Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 191

Wątek: Bulat Steel Total War

  1. #131
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Użytkownik @youneuoy na twcenterze podrzucił ciekawe linki - https://www.twcenter.net/forums/show...tion-TW/page14 i wychodziłoby, że istnieją płatną dodatki...
    A, propo jednostek to wydawało mi się, że widzę z SS. Ciekaw jestem, czy nagle się nie okaże, że wzięli nie pytając się o zgodzę.
    Od początku podawali skąd brali cokolwiek, dziwne że jakoś to nikomu nie przeszkadzało, tylko teraz jak ludzie się zagrywają w niego i chwalą.
    Sam na to zwróciłem uwagę, bo dobry był prognostyk dla wcześniejszych wersji, tym bardziej że sami też przeorali jednostki, ale może za mało grałem, więc złudne może być wrażenie. Co do płatności za swoją modderską pracę, cóż CA nie popuści, czy też włodarze twcenter.

    Zobaczymy co Gigantus zadziała, już podał ciekawy link na twcenter dla dyskutująch, tudzież autorów Bulata Steel..^^

    ********
    Myślę że osobą która wie o zapożyczeniach z SS, czy były za zgodą czy bez jest nasz forumowy kolega - Jurand z Krakowa, co wygrał z innymi najwyższe laury za submody do moda SS. Aż zerknę w wolnej chwili, co uczynił
    2019 MODDING AWARDS - OFFICIAL RESULTS


    https://www.twcenter.net/forums/showthread.php?805032-2019-MODDING-AWARDS-OFFICIAL-RESULTS

    Spoiler: 
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #132
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Zapytam jeszcze raz,bo nikt mi wcześniej nie odpowiedział.Jakie pliki są odpowiedzialne za wzrost populacji oraz za niepokoje w mieście?Sam szukałem ale nie mogę znależć.Jeżeli ktoś byłby w stanie pomóc to z góry dziękuje.

  3. #133
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    W pliku export_descr_buildings w data moda możesz sporo pozmieniać. Ale możliwe, że te niepokoje są zakodowane w jakimś skrypcie moda. Generalnie trzeba by zwiększyć bonus do porządku publicznego (public order) np. z ratuszy miejskich czy murów zamków, samego moda nie mam, brak czasu. Zrób kopię oryginału nim cokolwiek pozmieniasz. W niektórych modach jak DaC trzeba edytować pliki programem wordpad, zmian w notatniku nie przyjmuje, ale w większości wystarczy edycja w notatniku.

  4. #134
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie tego skryptu nie mam włączonego,ale mimo to bardzo ciężko utrzymywać porządek w osadach.Zauważyłem że podczas jednej tury porządek może spaść o 50-60 procent i utrzymuje się to kilka tur,a póżniej wraca do normalnego poziomu.Nie wiem czym to jest spowodowane.Sprawdzałem w danych osady i te 50-60 procent to są niepokoje,które pojawiają się nagle.Teraz w nowej kampanii pozmieniałem trochę w pliku export_descr_buildings i w początkowych turach wygląda to trochę lepiej.Zmniejszyłem wzrost populacji,a także dodałem więcej zadowolenia do niektórych budynków.Pogram trochę więcej to podzielę się spostrzeżeniami.

  5. #135
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez bzyku Zobacz posta
    Nie tego skryptu nie mam włączonego,ale mimo to bardzo ciężko utrzymywać porządek w osadach.Zauważyłem że podczas jednej tury porządek może spaść o 50-60 procent i utrzymuje się to kilka tur,a póżniej wraca do normalnego poziomu.Nie wiem czym to jest spowodowane.Sprawdzałem w danych osady i te 50-60 procent to są niepokoje,które pojawiają się nagle.Teraz w nowej kampanii pozmieniałem trochę w pliku export_descr_buildings i w początkowych turach wygląda to trochę lepiej.Zmniejszyłem wzrost populacji,a także dodałem więcej zadowolenia do niektórych budynków.Pogram trochę więcej to podzielę się spostrzeżeniami.
    Powiedz coś więcej kim grasz, jak grasz, co podbiłeś, budujesz, coś tam robisz takiego że ci świrują, ja miałem tak w poprzedniej wersji jak grając Bizancjum ciapatych rzezałem, buntowali się w odzyskanych miastach aż trzeszczało państwo w posadach, ale zacząłem ich ewangelizować, budowle, kapłani, zmuszony gdzie się dało przekonwertowałem na miasta, by dochody lepiej wg mnie wygenerować^^ znaczy się obniżyć podatki i uspokoić tłuszcze, tak na szybkiego co pamiętam i pokaż screena jakie masz zaznaczone skrypty z setupa moda
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. #136
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Gram Polską,jednak ze względu na położenie Polaków staram się zabierać w krucjatę i zdobyć przyczółek na Bliskim Wschodzie.A więc zdobywam kosztem Bizancjum dwie osady Nikozję i Iraklion.Są to wyspy,a więc łatwiej o bezpieczeństwo i możliwość dłuższej gry.Bo w tym wszystkim chodzi mi o czerpanie radości z grania.Chciałbym przejść przez cały okres historyczny tego moda,a w póżniejszym okresie powrócić na ziemie ojczyste i zwyciężyć.Jeżeli chodzi o porządek publiczny to on spada zarówno na ziemiach rdzennych jak i podbitych.Rozumiem że po podbiciu nowej osady te niepokoje są większe ze względu na religię i kulturę,jednak po pewnym czasie powinny one zanikać,a tutaj tak nie jest.Pierwsze co buduję to są kościoły i budynki,które wpływają na zadowolenie.A więc standard choć wszystko zależy od sytuacji i potrzeb na daną chwilę.Rozumiem,że twórcy moda tymi niepokojami w osadach chcieli utrudnić rozgrywkę.Jednak w opcjach moda jest tyle dostępnych opcji dzięki,którym ta gra może być naprawdę trudna,że moim zdaniem było to niepotrzebne.Z ważniejszych scryptów jakie mam zaznaczone toiter Ai,Rebalance v.2.0,Garrison script,Hard economics,Mercenaries2,Money script from 2.1.4,BGR II,City content script,Military script for AI,Return of the capital script.

  7. #137
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Niestety wszystkie linki do pobrania zostały usunięte na macierzystej stronie moda interwars ru jest informacja o jakimś podejrzanym torencie, płatny abonament a po za tym to jest oferta płatnej wersji wydanej w pudełku, LYNVO edycja Mod z Oryginałem. Mimo że jestem członkiem zalogowanym na Forum Imperial jest to niedostępne w wersji do pobrania. Tu całkowicie poszli w komercję. Z sugestiami dofinansowania. Na TW Center Forum mają rację. O ile mój ulubiony mod dla Empire ,,PUA,, jest dostępny i ma moduły dodatkowe umożliwiające uruchamianie ze STEAM, tu niestety to czysta komercja żeby nie powiedzieć ,,piractwo,,. Ale u Rosjan to nie pierwszy taki przypadek.

  8. #138
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Niestety wszystkie linki do pobrania zostały usunięte na macierzystej stronie moda interwars ru jest informacja o jakimś podejrzanym torencie, płatny abonament a po za tym to jest oferta płatnej wersji wydanej w pudełku, LYNVO edycja Mod z Oryginałem. Mimo że jestem członkiem zalogowanym na Forum Imperial jest to niedostępne w wersji do pobrania. Tu całkowicie poszli w komercję. Z sugestiami dofinansowania. Na TW Center Forum mają rację. O ile mój ulubiony mod dla Empire ,,PUA,, jest dostępny i ma moduły dodatkowe umożliwiające uruchamianie ze STEAM, tu niestety to czysta komercja żeby nie powiedzieć ,,piractwo,,. Ale u Rosjan to nie pierwszy taki przypadek.
    Ja zastanowię się czy im nie zrobić psikusa i nie dać gdzieś w necie ich moda, bo wg mnie i mojej wiedzy żadna firma, producent etc gier nie patrzy na rękę modującym, póki nie mają z tego korzyści materialnej, bo wg prawa mody są czynione na enginie gry itp, a to jest własnością CA czy kogoś tam. O tym wiedzą wszyscy, toż TA z MOSem spokojnie mogliby tak zrobić, podejrzewam że dziś byliby milionerami, o ile by się nie wtrąciła Sega...Niby każdy to wie, ale jak rzekłeś nie pierwsza to próba.

    btw
    Pod Attylę podobnie jest, że jeden rosyjski twórca chce kasy jako zapłatę za moda, nie jako patronite itp, wiem bo gadałem z nim.
    Ręce opadają...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  10. #139
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    To teraz jestem ciekaw jak długo mod będzie dostępny. Nowych patchy czy łatek można się nie spodziewać zapewne.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  11. #140
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    To teraz jestem ciekaw jak długo mod będzie dostępny. Nowych patchy czy łatek można się nie spodziewać zapewne.
    Szkoda, ze mod który miał szansę zdetronizować Bellum Crucis 7, czy podrasowaną wersję SS z submodem którego współautorem jest nasz, Jurand z Krakowa, poszedł utartą ścieżka modyfikacji wcześniejszych czynionych przez Rosjan, ot choćby mod Hegemonia, nasz KLA powinien go pamiętać

    Ja myślę, że z dostępnością moda ne ma problemu, zawsze można samemu wrzucić jak będą chętni, czy na Google dysk, czy inne
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •