Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 191

Wątek: Bulat Steel Total War

  1. #91
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Dziwne. Na ogół zmiana papieża sprawiała, że ekskomunika mijała. Spróbuj wysłać na samobójczą misję króla. Może jego śmierć zniesie ją.

    Zacząłem nową kampanię, na najnowszym patchu u tłumaczeniu. I przypomniałem sobie, co mnie irytuje (b. łagodne określenie) w tym modzie. A mianowicie wrodzy generałowie. Bardzo dużą przesadą jest, aby komp dostawał nie dość, że dobrze gwiazdkowych to jeszcze z trzema złotymi belkami!!! Nie dość, że taka jednostka kosi moich włóczników (nawet na moście) niczym świeżo naostrzona kosa łany zboża to jeszcze jakimś cudem na ogół pozostaje sam jeden generał, który harcuje po polu bitwy!!
    Trochę też skopany jest moim zdaniem balans. Kawaleria kupiecka ma pancerz - 20, co sprawia, że należy ją traktować jako ciężką kawalerię, a grając Maurami dość późno miałem dostęp do ciężkiej kawalerii. Rekrutacja jest dość dziwna. Na wczesnej kampanii nawet na wyższym poziomie portu zauważyłem, że mogę jedynie budować dhowy. Czemu nie galery? W prowincjach europejskich z kolei mogę kogi oraz holki. Desert archer jak sprawdziłem w pliku mogę szkolić tylko w Afryce i Hiszpanii. Ok. Nie mam z tym problemu, ale w takim razie Porto i w Pampelunie nie mogę ich szkolić? Wpis w pliku miał się chyba odnosić do całego półwyspu w sensie geograficznym, a okazuje się, że tylko odnosi się do terenów, które kontrolowała Hiszpania.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #92
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Spam wojska jest jak dla mnie niegrywalny. Im większy spam armii tym łatwiejsza, monotonniejsza gra. Ja od razu zmniejszyłem dochody z handlu i z podatków 3 razy. Dzięki temu AI szkoli mniej armii, bo AI nie rozumie, że ma kody i co ture dostaje kase za darmo i jak widzi, że ma mniejsze dochody z miast to szkoli mniej wojska. Zamiast tego lepiej się buduje wykorzystując kody które ma od twórców moda. W dodatku gdy gracz ma mniej wojska to AI jest agresywniejsze, bo co innego jak mamy takie dochody, że rozdzielając armie mamy po granicy po 10 oddziałów garnizonu, a co innego jak mamy po 3 pełene armie po 20 i dalej nie mamy co robić z kasą, AI wtedy głupieje, bo ono umie zaatakować armia 20 oddziałów, czasami 40, więcej to już AI tego nie ogarnie. To ograniczenie silnika gry.

    Ponad to AI bitewne nie umie podnosić maszyn oblężniczych, wyprowadzam konnicę w oblężeniu, atakuje taran to AI już nie potrafi tego taranu podnieść. W Bellum np. pięknie podnosi zawsze jak odeprze atak i dalej szturmuje.

  3. #93
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Ekskomunika nie minie w chwili śmierci papieża, czy władcy frakcji, gdy jest się w stanie wojny z Papiestem.

    Gdy grałem Kijowem na wcześniejszej wersji miałem wrażenie, że AI dużo lepiej zachowuje się na mapie strategicznej. Prowadząc kampanie Maurami dochodzę do wniosku, że zachowuje się ono rodem z Medka. Wypowiedzenie wojny poprzez blokadę portu przez frakcję, z którą nawet nie graniczę... Bizancjum po raz kolejny wypowiedziało mi w ten sposób wojnę. Dodatkowo jeszcze Anglia oraz Francja. Z tą ostatnią o dziwo udało mi się podpisać pokój. Dodam jeszcze Duńczyków i Cesarstwo, którym też się nudziło. Nie wiem, czemu Genua ani Sycylia nie zrobiły jeszcze tego. Pewnie nie osiągnąłem wystarczającej pozycji w rankingu.
    Gdybym nie ogłosił dżihadu żadna islamska frakcja nie kwapiłaby się do tego. Pierwsza ogłoszona krucjata o dziwo poszła na Wilno, ale też dosyć późno została ogłoszona.
    Francja ma antypapieża, cokolwiek to znaczy.

    We wcześniejszym wpisie zapomniałem poruszyć wątek tłumaczenia. Można przełknąć brak nazwy jednostki, czy strzelców jako arrows, ale ani dad czy Throne St. Peter? Bodajże Caen to Kahn. Później zerknę, bo ostatniego nie jestem pewien. Pewnie znajdą się jeszcze jakieś smaczki.

    Wracając do rekrutacji. To czuje w kościach, że będę musiał pogrzebać w plikach. Z niezrozumiałych względów konnych kuszników z Grenady czy konnych miotaczy nie mogę rekrutować w Europie. Podobnie sprawa się z Arabską Jazdą, którą w miastach można rekrutować na hipodromie. Statystykami nie powala i odbiega od kupieckiej, ale to zawsze jakaś jazda.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #94
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Na moddb.com twórca w jednym z komentarzy poinformował 29 kwietnia, że za dwa pojawi pełna wersja moda.

    Or you can wait BS215 (notBeta) which will be in two days.
    https://www.moddb.com/mods/bulat-steel-total-war
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  6. #95
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Super informacja, bo modyfikacja zacna jest Bitwy to do znudzenia ogrywałem, roster moich przecudny, jak się włączy Attile, to mimo wielu lat różnicy, to tak różnie to widać

    Widzę, że jakieś patche wyszły w międzyczasie, trzeba sprawdzić

    Aktualizacja pierwszego posta w temacie.
    Przypominam, nim wyjdzie pełna wersja jest kilka paczy do ostatniej wersji i BS_Setup.exe gry, co można wiele aspektów rozgrywki sobie ustawić.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 30-04-2020 o 23:04
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #96
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Trochę z poślizgiem, ale jest.

    Pełna wersja - https://www.moddb.com/mods/bulat-steel-total-war i nowa wersja angielska do niego.

    Jeszcze nie zacząłem pobierać i nie wiem ile waży, ale pobieramy przez torrenty.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  9. #97
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Super informacja, dzięki za tego niusa. Pierwszy post uzupełniony. Zaraz pobieram, to jeden z najlepszym modów pod gry z serii Total War jak dla mnie
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #98
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    zasysam i mam nadzieję,że będzie dopieszczona w porównaniu z betą i wtedy zostawiam ukochane Bellum
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

  11. #99
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Cytat Zamieszczone przez olek77 Zobacz posta
    zasysam i mam nadzieję,że będzie dopieszczona w porównaniu z betą i wtedy zostawiam ukochane Bellum
    Miałeś z hotfixów wszystkie doinstalowane?

    Bellum ma przewagę, że jest po polsku i ma ciekawe submody, ot choćby naszego Lwie Serce

    Ale Bulat ma multum tego, co mnie kręci
    Wycisnęli max z engine Medka 2 moim zdaniem, więcej chyba się nie da...

    35 giga
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. #100
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    miałem wszystko zainstalowane
    też wolałbym po polsku ale angielski aż tak bardzo mi nie przeszkadza
    Bulat jest bardziej rozbudowany,np jak mamy generała który nie pochodzi z żadnej dynastii i go ożenimy z księżniczką z jakiejś dynastii to w następnej turze on już dostaje tą cechę
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •