Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 191

Wątek: Bulat Steel Total War

  1. #101
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Szkoda, że są tak uparci i przestawili pewne współczynniki do mojego AI zgodnie z poradnikami na TWC, bo się chyba im w głowie nie mieści, że można to ustawić dokładnie na odwrót i wtedy działa lepiej.


    Jest gdzieś angielska wersja czy ślepy jestem, bo czytanie cyrylice jest strasznie męczące ;P

    Pograłbym w weekend jak będę miał czas.

  2. #102
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Szkoda, że są tak uparci i przestawili pewne współczynniki do mojego AI zgodnie z poradnikami na TWC, bo się chyba im w głowie nie mieści, że można to ustawić dokładnie na odwrót i wtedy działa lepiej.


    Jest gdzieś angielska wersja czy ślepy jestem, bo czytanie cyrylice jest strasznie męczące ;P

    Pograłbym w weekend jak będę miał czas.
    Jest, klikasz w link co jest w pierwszym poście i masz tam zangielszczenie też.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  4. #103
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Gra ktoś w nową wersję? Jak wrażenia?
    W porównaniu z wersją Betą są plusy i minusy. Zmienili wygląd banerów, są ładniejsze, bardziej dopracowane, aczkolwiek Sycylia dostała nowy i gorszy: czarny lew (?) na żółtym tle. Komp nadal dostaje gwiazdkowych generałów oraz giną oni na ogół na końcu po wycięciu całej obstawy, co jest strasznie irytujące.
    Sejv, który miałem z ostatniej wersji Beta wczytuję się, ale czy po kliknięciu w nową turę wywala to nie wiem, bo zacząłem nową kampanię. Poprawili tłumaczenie - nie ma Kahn, a jest Caen, nie ma Personal Victory tylko Clear Victory, Jintlesi dostali nazwę, której brakowało wcześniej.
    Do tej pory odbyło się bez żadnego wywalenia do pulpitu i oby było tak dalej!
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. #104
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Gra ktoś w nową wersję? Jak wrażenia?
    W porównaniu z wersją Betą są plusy i minusy. Zmienili wygląd banerów, są ładniejsze, bardziej dopracowane, aczkolwiek Sycylia dostała nowy i gorszy: czarny lew (?) na żółtym tle. Komp nadal dostaje gwiazdkowych generałów oraz giną oni na ogół na końcu po wycięciu całej obstawy, co jest strasznie irytujące.
    Sejv, który miałem z ostatniej wersji Beta wczytuję się, ale czy po kliknięciu w nową turę wywala to nie wiem, bo zacząłem nową kampanię. Poprawili tłumaczenie - nie ma Kahn, a jest Caen, nie ma Personal Victory tylko Clear Victory, Jintlesi dostali nazwę, której brakowało wcześniej.
    Do tej pory odbyło się bez żadnego wywalenia do pulpitu i oby było tak dalej!
    Mi wywaliło ale nie grałem dużo, bo nie ma czasu. No i ja gram na zmienionej mechanice z mniejszymi dochodami z osad- bo raz jest trudniej, dwa AI ma 10x mniejszy spam wojsk, jak się wpisze toggle_fow to widać że duuuużo mniej wojsk na mapie no i lepiej zbalansowane. Skoro ja zmniejszam dochody z handlu 3 razy i z podatków, a mimo to bez rozwijania handlu nie da się rozwinąć sensownie kraju i handel dalej jest najważniejszy to oznacza to tyle, że kiedy handel jest 3x większy niż u mnie to za dużo tej kasy ma AI>

  6. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  7. #105
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    W ekonomice nic nie zmieniałem, bo gram Połowcami, którzy i tak mają pod górkę na początku. Za to przez własną nieuwagę dodałem skrypt powodujący, że moje osady oblegają rebelianci. Po stracie jeden osady doczytałem w końcu, że te ataki idą tylko na mnie, a nie też na AI jak sądziłem na początku. Zmieniłem AI, aby było mniej agresywne - 5/10 i po mapie widzę, że jest lepiej. Turcy nadal się nieźle trzymają.
    Powoli gniotę Kijów, na horyzoncie miga mi wojna z Nowogrodem (widzę, że standardowo coś mąci ich dyplomata), dodatkowo zaatakowała mnie po raz kolejny Gruzja, ale tutaj spokojnie dam radę, a to wszystko za cenę bycia wasalem Kwazemirów. Oczywiście do czasu.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  9. #106
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    W ekonomice nic nie zmieniałem, bo gram Połowcami, którzy i tak mają pod górkę na początku. Za to przez własną nieuwagę dodałem skrypt powodujący, że moje osady oblegają rebelianci. Po stracie jeden osady doczytałem w końcu, że te ataki idą tylko na mnie, a nie też na AI jak sądziłem na początku. Zmieniłem AI, aby było mniej agresywne - 5/10 i po mapie widzę, że jest lepiej. Turcy nadal się nieźle trzymają.
    Powoli gniotę Kijów, na horyzoncie miga mi wojna z Nowogrodem (widzę, że standardowo coś mąci ich dyplomata), dodatkowo zaatakowała mnie po raz kolejny Gruzja, ale tutaj spokojnie dam radę, a to wszystko za cenę bycia wasalem Kwazemirów. Oczywiście do czasu.
    Do mojego AI tam wpisali, 10/10 w agresywności w tym drugim nie pamiętam czym też 10/10 i w sojuszach 3/10 tylko w moim na normalnym poziomie trudności AI bardzo dobrze trzyma sojusze, na trudnym średnio, a na bardzo trudnym jest zdradliwe ale nie zdradza bezsensu jak idiota. W dodatku, ja mam inne polecenia, przez które AI nie szkoli więcej wojsk niż może utrzymać i jak się wpisze toggle_fow to nie ma chorych ilości wojsk AI, typu 10 pełnych armii przy stolicy kiedy Ciebie stać na 3 mając większe państwo. Moje AI szkoli wojsko patrząc na to ile może utrzymać bez kodów,a inne szkolą póki im się kasa nie skończy, którą mają z kodów i się nie kończy. To co ma 5/10 jedno też ma taki skrypt, w którym będzie mniejszy spam ale jak z jednego miasta są dochody po 10 000 to i tak się tego nie odczuje. AI trzyma wtedy kilkanaście pełnych armii pod stolicą i wysyła na front po jednej co jest bardzo łatwe i nudne.

    No ale jak ludzie czują się lepiej grając na bardzo trudnym, a granie na normalnym nie uznają, to mogą narzekać, że AI zdradliwe

    Ogólnie moim zdaniem AI twórcy celowo ogłupili, bo ludzie czują się lepiej jak wygrywają i to na bardzo trudnym, to łechta ego i jest to komercyjnie dobre. Jak sobie gram w moda gdzie robi się wyzwanie to czasami mam dość i odpuszczam granie, bo to cholernie męczące, a jak sobie wygrywasz z debilnym AI to narzekasz, że debilne i chciałbyś lepsze ale se grasz i jest fajnie

  10. #107
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Zaliczyłem pierwsze wywalenie do pulpitu podczas bitwy. Na szczęście na samym początku, a wcześniej zapisałem.
    Odnoszę wrażenie, że coś jest skopane jeżeli chodzi o stabilność w miastach. Zaczyna się nowa tura, spadają komunikaty, zielona buźka na mieście, klikam na komunikat i ze zdumieniem stwierdzam, że buźka jest niebieska. W ciągu jednej tury w Chernigowie mam 0% public ordera, choć wcześniej miałem 60%... Wiara to ponad 50% pogaństwa, spory garnizon, lider frakcji, który powinien dawać bonus do stabilności, a mimo to jest spore niezadowolenie, plus dystans od stolicy (zmiana zbytnio nie wpłynęła na to), szpieg żaden się nie kręci. Przyjdzie mi chyba zbuntować miasto i mieć na nowo wojnę z Kijowem. :/ Gruzja jest na szczęście pasywna, a z wojskami Nowogrodu, który wszczął wojnę moja armia konnych łuczników sobie radzi. Zaczyna mnie to powoli irytować. Nie odczuwałem tak tego grając Kijowem na wczesnej wersji beta, czy Maurami na ostatniej.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  11. #108
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Odnośnie zangielszczenia, jeżeli ktoś nadal miałby cyrylice po zainstalowaniu tłumacza:
    For the mod to be fully translated into English, you need to run BS_setup.exe and apply scripts (click the apply button).If you do this, you will see that not a single word in Russian will remain.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  12. #109
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Zauważyłem jedną wadę tego moda, a mianowicie brak jasnego określenia, które jednostki są przypisane do konkretnych regionów. Zdobyłem niedawno twierdzę Połock i ku swojemu zaskoczeniu okazało się, że mogę szkolić Syberyjskich Łuczników! Z kolei bardziej w centralnych regionach Rosji są już oni niedostępni. Na wschodzie mogę szkolić z kolei Saraceńskich Łuczników. W dwóch prowincjach tuż za Dnieprem będę mógł szkolić Black Hat, jednostkę, którą ma Kijów.
    Chcąc lepiej wczuć się w klimat ustawiłem jako podkład muzykę nomadyczną. Leci, przyjemna dla ucha pomimo charakterystycznych dźwięków, ale czasami wplata się tam rosyjska muzyka, co psuje klimat. Grając Maurami miałem ustawioną arabską i nawet coś takiego leciało, ale ogólnie nie brzmiała mi ona na arabsko.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  13. #110
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czy instalując tego moda można mieć zainstalowane inne mody?Chodzi mi o to czy ingeruje on w podstawową wersję gry.

Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •