Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 191

Wątek: Bulat Steel Total War

  1. #121
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Natrafiłem na pewien bug w grze, ale na szczęście jest do przejścia. Zaczynając kampanię ustawiłem opcję ataku rebeliantów na osady ( głupi sądziłem, że tyczy się to też tych pod kontrolą AI ). Pojawiło mi się to pierwszy raz. Armia rebeliantów zamiast uderzyć stała obok i tura była w zawieszeniu. Musiałem cztery razy wczytać ostatniego sejva, aby w końcu pojawili się oni, gdzie indziej.

    Znalazłem też błąd(?) w grze. Połowcy mają możliwość rekrutacji armeńskiej piechoty na terenie Iranu

    recruit_pool "ArmenianInfantry" 1 0.09 1 0 requires factions { cumans, mongols, } and hidden_resource turks or hidden_resource byzantium or hidden_resource kwarezm

    Rozumiem tereny Bizancjum, czy Turcji, ale startowe tereny Kwazemirów?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #122
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Ukończyłem zwycięsko kampanię Połowcami, ale przez ostatnie tury walczyłem z własnym mózgiem, który chciał uciec. Nie dlatego, że wywalał. Chodzi bardzo stabilnie. Problem leżał w AI gry, które postanowiło utrudnić mi rozgrywkę na samym końcu.
    Stabilność w miastach i zamkach leciała na łeb na szyję. Co rusz, gdzieś jakieś zamieszki. Opcja buntów kontrolowanych kończyła się buntem, ale nie tak jak tego oczekiwałem. Buntowały się też garnizony, które stawiałem obok. Do tego jeszcze postanowiły się buntować armie w polu! Aby spełnić warunki zwycięstwa musiałem zniszczyć Kwazemirów, a ich ostatnia prowincja była w Mekce... Powoli szedł tam generał z armią konnych łuczników. Przed oblężeniem zakupiłem trójkę piechurów. Klikam w nową turę i klnę jak demon opryskany poświęconą wodą! Generał mający 6 punktów lojalności postanowił się zbuntować!! Kilka razy wczytywałem i było tak samo. Nieopodal byli, co prawda Fatamidzi z wojskami, ale jak znałem Medka to pewnie oleją i nie zdobędą albo też dostaną wciry od zbuntowanej armii!! Pierwszy raz postanowiłem użyć kodu, aby przenieść wojsko na inny teren i albo coś źle wpisywałem albo kod nie działał. Postanowiłem to obejść dodając dodatkowe punkty lojalności i dopiero skubaniec postanowił jednak być wierny.
    Przy okazji, aby urozmaicić grę (jakby było tego mało) Bizancjum, mój sojusznik postanowił nieoczekiwanie złamać sojusz atakując jedną z moich armii oblegających Bagdad. Wcześniej swoje trzy grosze dołożyli Fatamidzi. Przez całą grę żaden z moich sojuszników mnie nie zdradził, ale gdy brakowało niewiele AI musiało zdurnieć.

    Przy okazji sprawdziłem w plikach gry, czy jest możliwość osiągnięcia 4 poziomu miast i zamków na EC. Pomimo iż populacje wielu prowincjach spełniały założenie nie mogłem ich rozbudować. Okazuje się, że kolejny poziom zostanie osiągnięty dopiero po evencie o nowej erze (New Era Beginning). Grę ukończyłem, gdzieś po roku 1180. Próbowałem znaleźć w plikach gry w którym roku się on pojawia, ale nie zdołałem go zlokalizować. Gdyby jakaś dobra dusza potrafiła go zlokalizować i podać, gdzie on jest byłbym niezmiernie wdzięczny.
    Taka blokada przy graniu na długiej kampanii sprawia, że po jakimś czasie gra przypomina pierwszego Romka - bunty, zamieszki, niepokoje. Staje się to piekielnie wręcz irytujące.
    Występuje ten sam problem w przypadku LC?

    Muszę na dłużej odpocząć od tego moda, a kolejną kampanię zagrać krótką.
    Tyle, że najpierw pogrzebałbym chyba w plikach obniżając wartości wpływające na przyrost populacji.


    Wyszedł pierwszy patch 2.0 - https://www.moddb.com/mods/bulat-steel-total-war wymagane jest też nowe tłumaczenie. Stare kampanie mogą nie działać.
    Ostatnio edytowane przez chochlik20 ; 09-06-2020 o 15:22
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  3. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  4. #123
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Kolejny raz wielkie Total War zapłać chochliku20

    Wiadomości z 5 czerwca 2020 roku


    Przypominam o paczu z angielszczeniem, uzupełnione info w pierwszym poście, ma naprawiać zgłaszane błędy.
    Czyli czas znowu rozpocząć od nowa walkę o przywrócenie potęgi Konstantynopola nad innymi
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #124
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    30
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Patch 3.0 for Bulat steel 2.1.5: 19.06.2020

    English Translation of BS 2.1.5 (for Patch 3.0).7z
    https://drive.google.com/file/d/1dGk...H0SSyWWvx/view

  6. #125
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Zagrałem kilkanaście tur i muszę stwierdzić,że mod prezentuje się świetnie.Wielkie podziękowania dla twórców tego moda.Jedna sprawa jednak jest strasznie irytująca i sprawia,że mod dla mnie staje się niegrywalny.Mianowicie chodzi o temat niepokoju w miastach,o którym wcześniej wspomniał chochlik20.Wraz ze wzrostem populacji poparcie społeczne absurdalnie spada i jedynym sposobem aby je poprawić jest przyzwolenie na bunt osady,a następnie ponowne jej zdobycie i wycinanie ludności.Nie pomaga trzymanie całych garnizonów w miastach co i tak jest bardzo kosztowne i nie pozwala na normalną grę.W nowym patchu 3.0 nie ma wzmianki o zmianie w tym aspekcie.Czy jest jakaś możliwość zmiany w plikach aby naprawic ten problem?

  7. #126
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Oni ponoć zgromadzili sobie ze wszystkich modów jednostki i skrypty i nic własnego nie wymyślili tylko zebrali do kupy + zabraniają korzystać z ich prac, która nie jest ich + wydają płatne DLC na jakiś swoich grupach i każą sobie płacić ;p

  8. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  9. #127
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Oni ponoć zgromadzili sobie ze wszystkich modów jednostki i skrypty i nic własnego nie wymyślili tylko zebrali do kupy + zabraniają korzystać z ich prac, która nie jest ich + wydają płatne DLC na jakiś swoich grupach i każą sobie płacić ;p
    Daj namiary na to
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #128
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

  11. #129
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Poczytał, trza by cały wątek prześledzić, tym bardziej że widzę Gigantusa wcześniej, dla mnie on jest miarodajny.
    Jurand z Krakowa - Nasz rodak cóż, zainicjował?
    Zawsze na twcenter były dymy z Rosjanami, ale nie tylko.
    Póki co, Bulat Steel obok Bellum Crucis, TA z MOSem i jeszcze kilkoma, to moje ulubione. Jak znajdę chęci i czas, to zerknę na rosyjskojęzyczne, choć ostatnio jak tam patrzyłem są różne wersje Bulata Steel, ale czy trza płacić? Jeżeli tak, to wkroczy CA wcześniej czy później.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. #130
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Użytkownik @youneuoy na twcenterze podrzucił ciekawe linki - https://www.twcenter.net/forums/show...tion-TW/page14 i wychodziłoby, że istnieją płatną dodatki...
    A, propo jednostek to wydawało mi się, że widzę z SS. Ciekaw jestem, czy nagle się nie okaże, że wzięli nie pytając się o zgodzę.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •