Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 191

Wątek: Bulat Steel Total War

  1. #151
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    No to to moje Ai to zmniejsza z tego co pamiętam co jest temat w tym dziale o nim.

  2. #152
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki, spróbuję pograć na Twoim AI. Włączyłem jakiś skrypt (nie pamiętam co dokładnie), w opisie jest o ograniczeniu rekrutacji przy niskich przychodach. 60 tur to za mało by z przekonaniem stwierdzić, że jest lepiej. Na podglądzie na mapie czy to po zachowaniu moich sąsiadów nie widzę takiego spamu a i AI atakuje lepszymi jednostkami (nie tymi najtańszymi i najbardziej dostępnymi) - choć nie wiem czy ma to związek ze skryptem.

  3. #153
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Hej
    Minęło trochę czasu i postanowiłem sobie zagrać rozgrywkę w "Bułacie", bo wyszło trochę" paczy" i chciałem zobaczyć co nowego, lepszego. Po za tym zrobiłem sobie takie swojskie(nie pełne) spolszczenie. I wszystko hula elegancko ale! Mam rok 1290..któryś i nie widzę w panelu budynków "Ludwisarza" ani w mieście, ani w zamku, choć informacje o prochu miałem wiele lat temu. Teraz nie wiem, czy moje grzebanie w tekście coś rozwaliło, czy trzeba czekać. Niestety nie pamiętam od kiedy jest możliwość budowania Ludwisarza i dalej.
    Następną kwestią jest szkolenie "Gurd of Comander". Choć istnieje taka możliwość nic się nie pokazuje po wyszkoleniu. Póżniej myślałem, że tak się uzupełnia oddział generała ale też żadnych efektów.
    To jak z tym szkoleniem "Gurd of Comander" jest?
    W którym roku pojawia się możliwość robienia bombard? Ewentualnie gdzie w plikach tekstu mogłem napsuć?

  4. #154
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Jeżeli nie grzebałeś w pliku export_descr_buildings to wydaje mi się, że nie powinno to być problemem. Zawsze możesz tam zerknąć i sprawdzić, co jest wymagane. Jeżeli budynek nie widnienie w przeglądarce budynków znaczyłoby to, że Twoja frakcja nie ma do niego dostępu.
    Gurd of Comander"? A nie Guard of Comander? Brzmi sensowniej. Wówczas jak się mogę domyślać Twój generał dostał postać strażnika do swojej postaci. Zajrzyj do postaci generała i jego świty oraz cech. Być może tutaj coś się zmieniło.
    Moda, co prawda mam, ale starą, starą wersję, więc mogę pomóc jedynie na przysłowiowego czuja.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. #155
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    W plik export_descrdiscryption nie ingerowałem.ale jednak problem jest i, o ile się nie mylę
    , produkcja bombard już powinna być dostępna."Guard" faktycznie, literówka . W tekście nie ma takich błędów.
    Może pamiętasz od kiedy "Ludwisarz" jest dostępny?Info o prochu było dawno temu.Jednak próbowałem wybrać opcję "brak ograniczenia w poborze jednostek "w skryptach i tam pojawia się Ludwisarz od samego początku.Nie wiem co może być przyczyną braku możliwości produkcji broni palnej. Jeśli chodzi o "GUARD of Comander" to jest opcja szkolenia takiej jednostki i kiedyś widziałem taką we wrogiej armii, bez generała, ale u mnie mimo tego, że jest do wyszkolenia, nie pokazuje się .Choć w raporcie istnieje jako wyszkolona.

  6. #156
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    export_descr_buildings nie widzę

  7. #157
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez LeePaa Zobacz posta
    export_descr_buildings nie widzę
    Folder data i scrolujesz na sam dół. Masz tam mnóstwo plików tekstowych w aplikacji Notatnik. Tam go znajdziesz.
    W każdym bądź razie z opisu wynika, że pracowałeś jedynie z plikami z folderu text, więc nie powinno mieć to wpływu na to, czy możesz budować dany budynek, czy też nie.
    Nie pamiętam jak wygląda sprawa z Ludwisarzem. Grałem bardzo dawno temu, więc nie pamiętam, a dodatkowo na starszej wersji. W każdym razie wydaje mi się, że event z miejsca powinien odblokować dostęp do budynku. Ewentualnie powinno mieć to miejsce w następnej turze. Orientujesz się, czy inne frakcje mają dostęp do jednostek prochowych? Jeżeli mają, a Twoja nie ma wnioskując z tego, co piszesz to najwyraźniej frakcja, którą grasz nie ma możliwości produkcji armat. Najłatwiej zorientować się w tym patrząc na wpis w export_descr_buildings. Przy wpisie o budynku masz wymienioną listę frakcji, które mogą go stawiać.
    Jeżeli idzie zaś o Guard of Comander to nazywa się jednostka generalska? W starszej wersji jeżeli mnie pamięć nie myli to Kijów miał Life od Guard. Może pojawił Ci się nowy generał albo też uzupełnione zostały stany w obecnym.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. #158
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Gram Anglią jak zwykle i nie ma ani u mnie ani u wrogów broni prochowej. Frapuje mnie to bo info o prochu było dawno temu.
    Oczywiście ingerowałem głównie w plik TEXT ale w tym modzie to trochę inaczej wygląda.Nie ma w pliku text export_descr_buildings.Nie wiem jak mogę wkleić cały plik tutaj. Na mod.db można zassać tłumaczenie na angielski i zobaczyć jak to wygląda.
    Guard of Comander jest od pewnego momentu jednostką do wyszkolenia. Podana jest ilość żołnierzy i kwota utrzymania. Próbowałem wyszkolić to jako osobną jednostkę, jak i uzupełnienie obolałego generała.Choć w raporcie szkolenia, widnieje jako wyszkolone, nic nie widzę.
    EDIT: Znalazłem ten plik ale jest on nie związany z tłumaczeniem ani na Angielski ani na mój spolszczony. Na pewno w ten plik nie ingerowałem.

  9. #159
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Może w tym modzie musi pojawić się event o pierwszych armatach, aby móc je rekrutować?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  10. #160
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    A jest możliwość znalezienia w plikach roku w którym wchodzą bombardy na użytek? I gdzie tego szukać?

Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •