Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 191

Wątek: Bulat Steel Total War

  1. #11
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Trochę więcej wrażeń po prawie ukończonej kampanii. Został mi do zdobycia Konstantynopol. Tutaj muszę się trochę nagimnastykować i trochę mi się nie chce.

    Istnienie żeglugowych rzek sprawia, że są na nich zaznaczone przejścia. Nauczony doświadczeniem, że sojusznicy są niewierni (tak, zostałem zaatakowany przez sojusznika) i granicząc z nowym postanowiłem zablokować flotą takie przejścia. Z miejsca dostałem event i jeżeli zrozumiałem jego treść to AI będzie traktować takie zachowanie jako wrogie! Jeżeli mowa o eventach tych mamy dość sporo i koncentrują się na inwestowaniu w bezpieczeństwo (np. polowanie na wilki), handel czy rozrywkę. Grając frakcją prawosławną (Ruś Kijowska) wyskakiwały mi eventy, że zmarł pope. Nawet kilka w jednej turze gry. Dopiero po jakimś czasie uświadomiłem sobie, że chodzi o popa, a nie o papieża! Myląca była ikonka herbu Watykanu na karcie informacyjnej. Podobny problem miałem, gdy wyskakiwało mi, że jakiś mój książę nie żyje. Tutaj wkradł się ewidentnie błąd w tłumaczeniu, bo zmarli tytułowani byli następcami Rusi Kijowskiej, ale odnosiło się to najwidoczniej do innych frakcji prawosławnych (chyba z wyłączeniem Bizancjum).
    Roster jednostek czy w ogóle jednostki cieszą oko. Widać, że twórcy się przyłożyli. Mamy jednostki regionalne, a niektóre możemy szkolić zarówno w miastach jak i zamkach. Ogólnie mamy też nowe ikonki budynków, wiele nowych, ale też pewną zmianę, która jest dość ciekawa. Mianowicie nie istnieje już gildia mieczników, ale po osiągnięciu odpowiedniego poziomu zamku czy miasta, wybudowaniu max. poziomu kuźni dostajemy budynek, który pozwala nam ulepszyć broń.
    A, propo samych miast. Nie wiem, jak wygląda to w innych częściach mapy, ale zdobywając uświadomiłem sobie, że twórcy poświęcili czas i wprowadzili drewnianą zabudowę! Może nie wygląda ona zbyt ładnie (budynki wyglądają trochę kanciasto), ale ŁAŁ!! Zauważyłem jedną dość dziwną rzecz. Nie wiem, czy to bug graficzny, ale zdobywając miasto i przyglądając się jak moje machiny robią wyłom dostrzegłem, że mury kamienne na ułamek zmieniały się na drewniane(ikonka murów wskazuje, że mają być drewniane). Być może w przyszłej pełnej wersji uświadczymy drewnianych umocnień na poziomie miasta? Oblegając zamki nie dostrzegłem tego. Zwróciłem uwagę, że twórcom chciało się dodać nawet taką duperelę, jak drzwi w basztach i murach. Małą rzecz, a cieszy.
    Pisząc wcześniejszego posta nie zamieniałem na nowo plików zmieniających język gry na angielski. Miałem od samego początku, ale obecna wersja językowa nie dawała mi spokoju. Ok. Nazwy miast, eventy, jednostki, okna dyplomacji są po angielsku, opisy budynków, ale czemu nikt nie wpadł na to, aby przetłumaczyć cechy generałów oraz nazwy frakcji!! Pal, że imiona mam pisane cyrylicą, bo idzie się przyzwyczaić, ale mam zgadywać, czy generał nadaje się na dowódca oraz kto z kim zawarł sojusz, wszczął wojnę lub też kto mnie już nie lubi?! Jak wyskakuje okno informacji to tam, gdzie powinna znaleźć się nazwa frakcji jest pusto. Gra się tak kapkę na ślepo przez to. Mam nadzieję, że zostanie to poprawione.

    Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie zostanie to dodane, ale przydałaby się jedna dodatkowa nacja w grze. Kwazemian Empire (chyba tak nazywa się ta frakcja) brakuje konkurenta. Ma ona dość sporo terenów rebeliantów do podbicia i bez większego problemu potrafi przebić się na Bliski Wschód. Jest, co prawda Turcja, której prowincje obejmują Bagdad, ale została ona dość szybko zjedzona przez Bizancjum, Gruzję i właśnie Kwazemirów. Widziałbym Bagdad plus jeszcze jakieś dwie prowincję rządzą przez Kalifat Abbasydów.

    Dodam, że ponad 100 i zero crashy. Nie wiem, czy to szczęście, czy wersja jest aż tak stabilna.
    Postaram się wrzucić trochę screenów do tematu w przyszłości.

    Zapomniałem wczoraj dopisać, że lojalność naszych generałów zależy od tego, czy lider frakcji nie siedzi na tronie, gdzieś bezpiecznie. Nie zauważyłem jednak, aby jej brak wpływał na buntowanie się ich.
    Ostatnio edytowane przez chochlik20 ; 03-02-2020 o 08:01
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  3. #12
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    12 godzin temu zrobiono aktualizację moda. To rozumiem!
    https://www.moddb.com/mods/bulat-steel-total-war
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #13
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Powiedzcie mi co robię zle przy instalacji.
    1.Wkleiłem moda do folderu z modami.
    2.Wkleiłem patcha 4gb
    3.Dodałem ostatnią łate 1.0.11.
    4.Wkleiłem angielską wersję.
    5.wybrałem skrypt.
    I jak chce odpalić grę to mi mówi, że nie może zlokalizować kingdoms exe. choć mam zainstalowane królestwa.

  5. #14
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    30
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    jaka wersja medka steam czy "pudełkowa"?

  6. #15
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    pudełkowa

  7. #16
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    30
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    No to ja nie pomogę bo mam tylko wersje steam i tylko na takiej mody wgrywałem. Może ktoś inny Ci pomoże

  8. #17
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    a masz tam w plikach gry, plik medieval.exe i kingdoms.exe?
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  9. #18
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Wersja steam nie ma kingdoms.exe.
    Z ciekawości zobaczę sobie tego moda. Przetestuje na swoim pudełkowym backupie oraz na wersji steam. Jak coś to podeślę rozwiązanie problemu.

    Z dostępnych skrinów rzuca się w oczy szkodliwy dla AI spam armii - to nie zachęca.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 22-03-2020 o 01:10

  10. #19
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    To jest charakterystyczny komunikat dla wersji steam.
    Mody pod wersje pudełkowe potrzebują pliku kingdoms.exe, którego NIE MA na wersji steam.
    Już znalazłem odpowiedź jak uruchamiać mody pod wersje pudełkowe na wersji steam. Aby mod działał na wersji steam, wystarczy, że skopiujesz medieval2.exe na pulpit, zmienisz nazwę na kingdoms i przeniesiesz do folderu z grą gdzie jest medieval2.exe. "Wielki problem" z modami na wersje steam rozwiązany.


    Mod jest przepiękny na poziomie estetycznym.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 22-03-2020 o 04:41

  11. #20
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Mod jest cudny, może pobawię się w trochę w tłumaczenie cyrlicy.

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •