Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Uruchamianie modów na wersji Steam

  1. #1
    Sara Temer
    Gość

    Uruchamianie modów na wersji Steam

    Z uwagi na dużą liczbę zapytań odnośnie instalacji modów na Steamowej wersji Medievala II, zamieszczam tutaj najprostszą instrukcję ich odpalania Poniższy sposób powinien działać z większością modów:

    - Zainstaluj moda według instrukcji, tylko zmodyfikuj odpowiednio miejsce instalacji. Dla przykładu, jeśli mod ma zostać zainstalowany do głównego folderu Medievala II to na końcu zamiast \Sega\Medieval II Total War wpisz \Steam\steamapps\common\Medieval II Total War . W przypadku, gdy mod nie ma instalatora to wrzuć folder z nim do katalogu mods w plikach Medievala II.
    - W bibliotece Steam wejdź we właściwości gry, a następnie wybierz "Ustaw opcje uruchamiania". Następnie wpisz poniższą komendę odpowiednio modyfikując końcówkę i zatwierdź.
    --features.mod=mods/Nazwa_folderu_moda
    - Uruchom Medievala II - zamiast podstawki powinien uruchomić ci się mod.

    Istnieją również inne sposoby uruchamiania modów na Steamowym Medievalu II, jednakże wymagają one więcej kombinowania i w pewnych przypadkach mogą prowadzić do problemów z modem.
    Jeśli powyższa instrukcja nie działa z którymś z modów proszę napisać o tym w tym temacie. Wtedy, w miarę możliwości, postaram się zamieścić pod tym postem osobne instrukcje do modów, dla których powyższa nie działa.
    Ostatnio edytowane przez Sara Temer ; 20-10-2017 o 11:26

  2. Użytkownicy którzy uznali post Sara Temer za przydatny:


  3. #2
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cracka można wgrać i wtedy tak jak to z płyty odpala. Jak masz legalną kopię to możesz tak legalnie kombinować. Ja sobie tak wgrałem do mojej wersji na steam i wgrywam mody tak samo jak na wersję z płytą.

  4. #3
    Sara Temer
    Gość
    Chyba sposób opisany przeze mnie jest prostszy, no i przede wszystkim: jak wgrasz cracka to raczej nie możesz na multi grać, nie?

  5. #4
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Podejrzewam, że znając steama może być różnie z tym
    Genialny patch Steam Mod Fixer.exe , ściągnąć, kliknąć, zainstalować i ściągać mody i grać
    Bez zabawy jakieś edycje itp...

    http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=4287
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 13-11-2019 o 20:22
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  7. #5
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Podejrzewam, że znając steama może być różnie z tym
    Genialny patch Steam Mod Fixer.exe , ściągnąć, kliknąć, zainstalować i ściągać mody i grać
    Bez zabawy jakieś edycje itp...

    http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=4287
    Czy ten pach działa z EB2?

  8. #6
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez królu Zobacz posta
    Czy ten pach działa z EB2?
    Tak, po jego instalacji nie powinno być problemów z uruchomianiem, instalacją modów. Jeżeli są to mogą być często z winy silnika gry, tudzież złośliwości win10 etc^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #7
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2019
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam.

    Próbuję odpalić Regnum Poloniae i wywala do pulpitu - jakkolwiek bym nie odpalał gry. RP działał na starej płycie. Teraz mam steam i wywala do pulpitu. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

    PS.

    Ściągnąłem z chomikuj zwykłego medievala II i to samo. Pamiętam, gdy lata temu grałem w Regnum Poloniae, bawiłem się plikami. I to, że zmieniłem datę końcową i początkową (wydłużyłem grę o kilkaset lat), powodowało, że gdy podbijałem ostatnie prowincje jakiejkolwiek frakcji, wywalało mnie tak samo jak teraz do pulpitu.
    Wydaje mi się, że to nie jest problem z użytkownikiem, ani ze steamem, tylko "poszła w ruch" po sieci modyfikacja po zabawie z plikami i brak jest wersji oryginalnej. Teraz Regnum Poloniae znalazłem tylko na chomikuj. A tam wiadomo, jak jest - jeden od drugiego chomikuje i ani nie sprawdzi, czy gra działą.

    Tak mi się wydaje.
    Ostatnio edytowane przez shimazu ; 21-06-2021 o 18:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •