Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Imperium Podzielone - Gra Gotami

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Imperium Podzielone - Gra Gotami

    Przywódca: Cannabaudes
    Temat otwarty od 30 listopada.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Goci okazali się dla mnie dużą niespodzianką w Empire Divided. Armia nie jest może do końca historyczna, ale połączenie gockich sierpowników z pikinierami i najemną jazdą ze stepów (chodzi mi tu o tą ciężką jazdę najemną) pozwoliło mi w 30-35 tur zdominować Bałkany, wypierając z nich Rzym i podbić Królestwo Bosporańskie na Krymie (szkoda, że zrobili z nich randomową nację wschodnią spamującą piżamiarzami, a nie ostatni bastion państwowości greckiej).

    Kampanii jeszcze nie ukończyłem, została mi jeszcze jakaś 1/3 prowincji do podbicia, jednak z czystym sumieniem mogę polecić rozgrywkę Gotami. Próbowałem grać innymi nacjami barbarzyńskimi: Markomanami i Kaledończykami oraz stoję w miejscu Alanami, ale tu jakoś brak tego klimatu, który u Gotów ratują fabularne wstawki o młodości naszego wodza.

    Plusem jest też start, gdzie z jednej strony mamy presję ładu publicznego na zdobycie dużego miasta (zaczynamy z 3 wioskami) a z drugiej zajęty swoimi problemami Rzym cesarza Aureliana, którego kosztem można prowadzić błyskawiczną ekspansję.

    Kompozycja moich gockich armii nie za wiele się zmieniła - dalej opieram się na pikach, ale jako wsparcie mam już wojowników Terwingów, którzy całkiem fajnie przełamują wrogie linie. Wszystko uzupełniają konni Tajfalowie i lansjerzy oraz, co naturalne, elitarni łucznicy Gotów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •