Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Bardzo dopracowane jednostki!

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Bardzo dopracowane jednostki!

    Jednostki w Napoleon Total War.

    CA zapewniło nas o tym, że będą to najlepiej dopracowane historycznie jednostki w całej historii Total War.
    Uważam, że jednostki jakie zaprezentowano na screenach wyglądają doskonale. CA zrobili jednostki na miarę modów. Jest olbrzymia różnorodność mundurów i innych detali. W porównaniu do Empire TW jednostki z NTW wypadają o niebo lepiej!
    Po moich obserwacji screenów i filmików doszedłem do następujących wniosków. Każda frakcja będzie miała teraz różnorodny roster jednostek w możliwie historycznych mundurach. Nie spotkałem się na najnowszych screenach screenach z czymś co byłoby rażąco niehistoryczne. CA naprawdę się postarali. W ETW mieliśmy niehistoryczne rostery np. lekcy dragoni dla każdej frakcji europejskiej i nieraz wymyślone z głowy umundurowanie. Ponadto w ETW Każda frakcja miała identyczne mundury (na wzór brytyjski), lecz przemalowane w kolory flagi poszczególnych państw. W ETW oprócz kilku jednostek brakowało charakterystycznych cech dla nacji. Roster jednostek każdej frakcji był bardzo ubogi i różnice w umundurowaniu pomiędzy jednostkami np. dragonami, muszkieterami a gwardią były niewielkie. Teraz w NTW mamy do czynienia z historycznymi mundurami, na dodatek różnorodnymi dla każdej frakcji (przynajmniej z tych głównych jakie widziałem czyli: Francja, Wielka Brytania, Rosja, Prusy, Austria, Hiszpania, Szwecja). Frakcje będą różnić się charakterystycznymi dla nich akcentami narodowo-kulturowymi. Gdyby screeny przemalować na czarno-biało od razu można rozpoznać co to za państwo po rozmaitych specyfikach i detalach. Ponadto w ETW mieliśmy tylko umundurowanie z jednego okresu, bez podziału na epoki - przeważnie z końca XVIII wieku. Pomimo, że gra rozpoczynała się w 1700 roku to tylko pikinierzy mieli mundur stylizowany na początek wieku. Teraz w NTW po tym co widać na screenach będziemy mieli jednostki z wczesnej epoki napoleońskiej (piechota liniowa w kapeluszach bikornach na głowie i getrach na nogach) oraz ze schyłku epoki (piechota przeważnie w czako i długich spodniach). W ETW nie było żadnego urozmaicenia jeśli chodzi o fryzury. W NTW zadbano nawet o rozmaite fryzury od bokobrodów po białe peruki (które były częściej spotykane w XVIII wieku ale zabrakło ich w ETW). Pojawią się też różnorodne rodzaje umundurowania trębaczy, chorążych dla poszczególnych oddziałów. Jest trochę błędów w mundurach. Nie są to mocno rzucające się w oczy elementy, które można poprawić w modach. Podaję jeden z przykładów. Huzarzy nie mają charakterystycznych pasów. Jack Lusted to potwierdził. Grafik o nich zapomniał. Jeśli starczyło czasu na poprawki to mam nadzieję że naprawili. CA za wykonanie jednostek ma u mnie olbrzymi plus. Jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą będziemy mieli grę Total War z najbardziej różnorodnymi i dopracowanymi jednostkami w historii tej serii gier.

    Parę ciekawych przykładów ze screenów:

    1. Różnorodni kirasjerzy dla frakcji - od pancerza po detale munduru:




    2. Różnorodne czaka z późnej epoki napoleońskiej:




    3. Inne rodzaje nakryć głowy:




    4. Białe peruki, których brakowało w ETW:



    5. Żołnierze w bikornach i mundurach z wczesnej epoki napoleońskiej:





    6. Różnorodni trębacze:



    7. Kilka jednostek na Units Cards:




    Pierwszy raz piszę pochwałę na temat jednostek Total War bez modów.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bardzo dopracowane jednostki!

    Dokładnie. Od pewnego czasu obserwuje screeny z NTW i nie zauważyłem czegoś takiego jak przemalowana liniówka, nawet armia ma różne 'czapeczki' i inne detale co w ETW się nie zdarzało.

  3. #3
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Bardzo dopracowane jednostki!

    Ja w to nie chcę uwierzyć, ale wierzę. Pamietam jak przy ETW się tłumaczyli że nie mają czasu by dzielić jednostki na epoki wczesną i późną jeśli chodzi o wygląd i róznorodność frakcji pod względem umundurowania.
    teraz mieli dużo mniej czasu a to zrobili.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bardzo dopracowane jednostki!

    No wiesz, w końcu chcieć to móc. Moim zdaniem ETW było 'testem', na którym chcieli zobaczyć co muszą zrobić aby dopracować dobrze erę muszkietów,w końcu to była ich pierwsza gra z tego okresu i stworzyli nowy silnik, który teraz w pełni dopiero wykorzystali.
    Myślę, ze NTW naprawdę, pomimo małej ilości grywalnych frakcji będzie grą zróżnicowaną, dosyć historyczną i dającą dużo zabawy, bo przecież o to najbardziej chodzi.
    Te skriny, które zamieściłeś powyżej wskazują na to, ze w końcu wzięli się do roboty i przemyśleli swoje błędy. Ogólnie fajnie to wygląda.

  5. #5
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Bardzo dopracowane jednostki!

    Cytat Zamieszczone przez Grenadier
    No wiesz, w końcu chcieć to móc. Moim zdaniem ETW było 'testem', na którym chcieli zobaczyć co muszą zrobić aby dopracować dobrze erę muszkietów,w końcu to była ich pierwsza gra z tego okresu i stworzyli nowy silnik, który teraz w pełni dopiero wykorzystali.
    Myślę, ze NTW naprawdę, pomimo małej ilości grywalnych frakcji będzie grą zróżnicowaną, dosyć historyczną i dającą dużo zabawy, bo przecież o to najbardziej chodzi.
    Te skriny, które zamieściłeś powyżej wskazują na to, ze w końcu wzięli się do roboty i przemyśleli swoje błędy. Ogólnie fajnie to wygląda.
    Szkoda mi że ten test robili prawie 3 lata. Wyszła jakaś beta, gdzie frakcje były niemalże identyczne. Pół roku zajęło im dopracowanie do napoleona. Nie mogli zrobić tego od razu? Tzn. wydać grę nieco później?
    Mam nadzieję że NTW będzie lepszy od ETW. Jedyne co mi przeszkadza to ta kiepska mapa kampanii.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Tam, gdzie w danej chwili przebywam.
    Postów
    181
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bardzo dopracowane jednostki!

    Szkoda, że nie popracowaliby nad jakimś patchem, po sukcesie Napoleona, zmieniającym wygląd jednostek w E:TW :/
    "A man may be born in a stable, but that does not make him a horse."


  7. #7
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bardzo dopracowane jednostki!

    He, he czyżby kłopoty E:TW, krytyka i uwagi fanów pomogły, bo rzeczywiście te mundury są o niebo lepsze od tego co było onegdaj prezentowane. Generalnie prezentują one sporą różnorodność, zwłaszcza nakryć głowy, do tego jest poprawny kolor i krój wzięty z epoki. Niektóre detale mają pewne mankamenty, ale są one i tak mniej istotne, a mundury ogólnie są w miare dobrze oddane. Duży plus dla CA.
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  8. #8
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Bardzo dopracowane jednostki!

    Mam złą wiadomość. Mam nadzieję że się mylę. Prawdopodobnie nie będzie obiecanego edytora mundurów. Nie jest to wielka strata bo jednostki są bardzo dobre i można poprawić je w Photoshopie. Z innego powodu jest to denerwujące. Mianowicie z takiego że CA obiecali przecież ten edytor.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  9. #9
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Bardzo dopracowane jednostki!

    Może mi ktoś odpowiedzieć na jedno maluśkie pytanie - czy austriacki fizylier podczas kampania we Włoszech nosi piękny kask, czy tylko i wyłącznie te cholerne czarne czako? Czy istnieje tylko jedna wersja tego piechura?
    Na screenach (raptem dwóch) widziałem tylko czako... ale skoro Francuzi mają swe bikorny to może...
    Jedno jest pewne - to z pewnością nie będzie taka sieczka mundurowa jak Imperial Glory.

    Edit - a jednak nie będzie kasków... dopiero teraz zauważyłem temat o rosterarze frakcji.

  10. #10
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Bardzo dopracowane jednostki!

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Może mi ktoś odpowiedzieć na jedno maluśkie pytanie - czy austriacki fizylier podczas kampania we Włoszech nosi piękny kask, czy tylko i wyłącznie te cholerne czarne czako? Czy istnieje tylko jedna wersja tego piechura?
    Na screenach (raptem dwóch) widziałem tylko czako... ale skoro Francuzi mają swe bikorny to może...
    Jedno jest pewne - to z pewnością nie będzie taka sieczka mundurowa jak Imperial Glory.

    Edit - a jednak nie będzie kasków... dopiero teraz zauważyłem temat o rosterarze frakcji.
    Myślę że będą w kaskach. Widziałem austriacką lekką piechotę z kampanii włoskiej, w perukach i tych charakterystycznych czapkach (nie wiem jak się nazywa - niższe od czaka i bez daszka, czarne z pozłacaną blaszką). Wyglądała poprawnie, pasowała do epoki i różni się od tej z okresu wielkiej kampanii prezentowanej w temacie z rosterem.

    Myslę że zobaczymy w poprawnych kaskach. Skoro odwzorowali poprawnie uniformy Wenecjan, którzy nic nie znaczyli tym bardziej Austria powinna mieć elegancko odtworzone.

    P.S. Też nie przepadam za czakiem, wtedy wprowadzili je w całej Europie. Co prawda każdy kraj miał inne cechy charakterystyczne czaka, ale mimo to jakoś mnie czako nie kręci.
    Dlatego ucieszyłem się że zobaczymy jednostki wczesne
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Podobne wątki

  1. bardzo dluga kampania
    By mietoo85 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:38
  2. Gra na poziomie bardzo trudnym
    By kaenski in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 17:28
  3. Bardzo trudna gra Polską
    By Demon in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 19:17
  4. Bardzo głupie pytanie
    By marbos123 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 17:56
  5. Jak wybrnąć z bardzo trudnej sytuacji?
    By one-77 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 18:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •