Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ile można wycisnąć z Kingdoms?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach

    Ile można wycisnąć z Kingdoms?

    Od jakiegoś czasu bawię się edycją plików tekstowych w różnych modach pod Kingdoms.Gra ta stwarza wielkie możliwości modowania,wszak wystarczy dobrać się do plików tekstowych w folderze data i mieć sporo cierpliwości i zacięcia tudzież rozsądku i wiedzy by sobie grę podrasować.Tworzę coś na kształt tak jakby modów Radiousa,czyli tańsze utrzymanie jednostek,tańsze budowle(czyli w sumie pełniejszy skarbiec i większe armie do dyspozycji). Zwiększyłem zasięg ruchu armii i flot,agentów,dyplomatów bo to zawsze mnie wnerwiało,że armie przez rundę trwającą dajmy na to pół roku mogą pokonać zaledwie malutki kawałek mapy. Bezsens jak dla mnie utrudniający podciąganie posiłków i manewry strategiczne.U mnie armie mają podwojony zasięg,agenci potrojony,a floty dysponują jeszcze większym zasięgiem. Czyni to rozgrywkę zdecydowanie bardziej dynamiczną i stwarza wiele możliwości strategicznych,pomaga odpowiadać na niespodziewane ataki kompa. Zedytowałem między innymi takie mody jak Stainless Steel,Third Age,Last Kingdoms,Bellum Crucis,Invasio Barbarorum2 Conquestus Britanniae.Tym ostatnim ostatnio się zagrywam(oczywiście po przeróbkach),fajny mod,ale minusem jest to,że barbarzyńcy nie dysponują bronią oblężniczą(czytaj katapultami),czyli opłaca się grać ino rzymianami... To bardzo utrudnia ataki znienacka jeśli się chce pograć jakimiś tam Sasami czy Jutami na przykład...Noszę się z myślą o przeniesieniu rzymskich katapult do tych nacji by im trochę wyrównać szanse,ale nigdy nie wędrowałem z jednostkami do innej nacji więc jeszcze nie wiem co mi z tego wyjdzie.Balist z pewnością nie znali ciemniaki barbarzyńcy,ale katapulty i owszem...a poza tym mogli je sobie na rzymianach zdobyć co nie? Dobra...ale ja w sumie o czym innym chciałem tutaj pogadać. Marzy mi się mod na globalnej mapie świata,taki ekstremalny podbój świata. Czy to pod Kingdoms czy pod inną odsłonę total wara. Ale pozostańmy póki co przy Kingdoms bo jego chyba najłatwiej zmodować,z nowszymi totalwarami to już trudniejsze.Duże mapy już powstawały,choćby Eras Total Conquest,w którego kiedyś też sobie grałem,jeszcze zanim zająłem się przeróbkami.Sęk w tym,że podobno 199 prowincji to maks tego co da się stworzyć,a jak dla mnie tyle prowincji na globalnej mapie kampanii to dużo za mało.Czy ktoś próbował przekroczyć ten magiczny limit 199 prowincji?I z jakim skutkiem?Nie znam się na edytowaniu mapy,dodawaniu prowincji,ale mam zamiar się tym zająć.Póki co czytam o tym i ściągam konieczne programy i podchodzę do tego jak do jeża.... Spróbuję jednak stworzyć więcej prowincji i ciekawym czy gra się wtedy stuprocentowo wykrzaczy...z tego co czytałem na forum to podobno kampania się nie odpali przy większej ilości prowincji.Ale ja tam uważam,że mało jest rzeczy niemożliwych,więc spróbuję mapę podrasować jednak...Za wszelkie porady wdzięczny będę...Pozdrawiam nałogowych strategów wszelkiej maści
    Ostatnio edytowane przez Desperado32 ; 11-01-2018 o 07:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •