Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122
Pokaż wyniki od 211 do 219 z 219

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #211
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2022
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czolem!

    Witham. Jestem nowy na forum. Jestem fanem Total War. Mam prosbe o pomoc z dwoma tematami.

    1 kupilem Total War Three Kingdoms, ale niestety po instalacji gra nie odpala na lapku. Laptop dobry i7, ale sprzed 10 lat. Prosze o pomoc. Dzieki z gory. Sorry za brak polskiej czcionki.

    2. Wiem ze Troy's, Saga Total War ma osobny watek, lecz btw. Zastanawiam sie and zakupem Troya. Na Steam jest promocja do 7/07/2022. Czy warto kupic?

    Dzieki I pozdrawiam serdecznie z Dublina!

  2. #212
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Mając tak słaby sprzęt, nie znam sposobu, by ci gra ruszyła. Może są sposoby, bo jaki to windows? xp? Z tak przestarzałym, to nawet o Troi nie myśl
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #213
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jak ważne są "wpływy handlowe" i co to de facto jest? Są budynki które wpływają na ten parametr, jest on widoczny u mnie jako zielony (przeważający) na drugą stroną handlu, ale nie wiem czy w duży sposób wpływa na dochód z handlu (w domyśle czy warto w niego inwestować, rozbudowywać)?
    Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń.
    Sun Tzu "Sztuka wojny"


  4. #214
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez działek Zobacz posta
    Jak ważne są "wpływy handlowe" i co to de facto jest? Są budynki które wpływają na ten parametr, jest on widoczny u mnie jako zielony (przeważający) na drugą stroną handlu, ale nie wiem czy w duży sposób wpływa na dochód z handlu (w domyśle czy warto w niego inwestować, rozbudowywać)?
    Warto inwestować, zerknij na filmy Noyana z rozgrywki w 3K, tam w pewnym momencie ma gospodarczego samograja, o ile nie utłuką ciebie po drodze. Nie chcę ciebie wprowadzać w błąd, bo to trochę inny TW niż wcześniejsze.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #215
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Witam. Czy jest opcja by wyzwolić pokonaną nację? Gram turbanami i jedna z frakcji turbanów została pokonana, zrekrutowałem przywódce tej frakcji.

  6. #216
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Można wyzwolić gdy frakcja jest pokonana i została czyimś wasalem i zażądać jej wyzwolenia ale trzeba za to płacić w negocjacjach, i silniejszy suzeren tym więcej żąda, kasa, ziemia, jedzonko , przeważnie w takiej transakcji AI żąda wszystkiego. Ja grywam z modem SFO od kam więc może też w kampanii są inne preferencje. Oczywiście aby wyzwalać trzeba mieć odpowiednio wyższy poziom frakcji i to się odblokuje.

  7. #217
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Dzięki ale nie o to mi chodziło. Tak jak w poprzednich grach miałeś opcje przy zajmowaniu miasta że można było wyzwolić nację. Tu mamy tylko bunty Han albo Turbany. Albo coś ominałem albo nie ma takiej opcji?

  8. #218
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Nie ma tej opcji przy zajmowaniu terytoriów.

  9. #219
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Cóż trzeba jeszcze powiedzieć w co gra nasz Noyan i kim gra. Ano grywa w opcję tzw ,,records,, która jest łatwiejsza niż opcja klasycznej opowieści z prostego powodu tam nie ma wszystkich opcji dotyczących postaci które mają indywidualności w pojedynkach oraz relacjach, i tzw. nakoksowanie postaci działa również dla AI W ,,opowieściach,, np. opcja średnia to odpowiednik trudnej w ,,records,, itp.. Po za tym nie ma czegoś takiego jak opcja zerojedynkowa , gra jest bardzo zróżnicowana , zależna od posiadanych DLC, i nie ma uniwersalnych rozwiązań. Grając np . banitami, bandytami Baihu itp. trzeba część dochodów przeznaczać na tzw .łupy aby podnosić prestiż bohatera, co utrudnia gospodarowanie finansami. Uważam że opcji ,,records,, w ogóle nie powinno być w tym tytule, albo mamy opowieść o Trzech Królestwach z systemem WU-XI, albo kopia poprzednich TW na mapie Chin, to tak jakby Warhammer bez magicznych zaklęć albo Troja bez Homeryckich bohaterów. Dodali do 3K tą opcję w obawie przed niechęci graczy konserwatywnych zupełnie nie potrzebnie.
    Ostatnio edytowane przez anachoreta ; 20-04-2023 o 13:06

Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •