Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 219

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #11
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    Coś nowego, ale na trailerze widzę jakieś fantasy Trochę martwi mnie nowa mapa... Trzy frakcje? Do tego w jednej kulturze? Jestem sceptycznie nastawiony. Obstawiam, że zrobią dobrą grę na chwilę ale nudną na dłuzszą metę przez małą róznorodność. No ale zobaczymy co tam czas przyniesie.
    Raczej będzie więcej frakcji niż trzy. To że tytuł jest Trzy Królestwa nic nie znaczy, to po prostu nazwa "epoki". Przecież w Romie nie graliśmy tylko Rzymem, a w Attyli tylko Attylą :]

    Co do kultury to polecam sobie spojrzeć na mapkę z wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Epoka_..._Kr%C3%B3lestw spokojnie można mape gry rozciągnąć od Indii po Koree wraz z Półwyspem Indochińskim, a od bidy dać jeszcze Japonię. Także bez problemu możemy mieć większą różnorodność niż w Shogunie 2, a przecież Shogun 2 był jedną z najlepszych odsłon serii.
    Si vis pacem, para bellum

  2. #12
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Obawiam się, że Indii czy Korei raczej nie będzie. Gra jest raczej skupiona na samych Chinach jak Shogun 2 na Japonii. Shogun to dobra gra, ale brakuje jej różnorodności frakcji i jednostek jakie mamy w Rome 2.
    Po cichu liczę na inne kultury azjatyckie w tym m.in. Indie.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #13
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Indii raczej na pewno nie będzie. Za to możemy liczyć na duży kawałek stepów, gdzie Chińczycy użerali się z Xiongnu. Kwestią otwartą pozostaje jednak to, jak daleko mapa sięgnie na zachód i czy - przy okazji jakiegoś DLC - dostaniemy grywalnych indo-europejskich Saków, Sogdów (Kangju) oraz Kuszanów. W końcu Chińczycy przez jakiś czas kontrolowali całą Kotlinę Kaszgarską.

    Zresztą, wydaje mi się że frakcje tych 3 gości będą tylko "dobuffowane" fabułą; a dojdzie jeszcze co najmniej kilka nacji pozbawionych jednak jakiegoś tła narracyjnego. Chiny to duży kraj i na pewno znajdzie się tam jeszcze coś ciekawego, nie licząc potencjalnych przyległości.

  4. #14
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zwiastun Zobacz posta
    Nie wiem ale sie wypowiem XD
    Załącznik 2649
    Twój post za to wnosi bardzo wiele do tematu.
    Wracając do samej gry - mam nadzieję, że tematu nie spartaczą, bo to i tak nowy okres historyczny, a raczej inna część świata. Nie było w końcu jeszcze Total Wara w Chinach (nie uznaję tu modów), a tym bardziej okresu trzech królestw.

    // Post usunąłem, a kolega dostał upomnienie. Turek
    Ostatnio edytowane przez Turek ; 11-01-2018 o 12:28

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #15
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Mi ten bohater jakoś nie pasuje. Zbroja to jakieś fantasy...
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #16
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Trailer jest jak połączenie czołówki serialu Marco Polo z współczesnym chińskim kinem historycznym Długo czekałem
    na Total war z Chinami, oby tylko nie powtórzyli błędów z Rome 2
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  7. #17
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Coś co wreszcie całkowicie przykuło moją uwagę i zmusi do przyglądania się z największa uwagą. Jako, że od ponad roku bardziej interesuje się tym okresem (serializowany Romans o trzech królestwach z 2010 roku, parę mang, gier jak i czytania trochę o historii) nie mogłem sobie wymarzyć lepszego osadzenia.

    Myślę, że będzie więcej jak 3 frakcje na start - tym bardziej, że zarówno Yuan Shao i Yuan Shu nie są zaliczani do trzech "królestw" (którymi było Wei rodu Cao/później Sima, Shu-Han Lu Beia i Wu z rodziną Sun) a poza nimi w tym okresie czasowym było więcej watażków.

    Zależnie od tego jak bardzo nagną historię tyle frakcji możemy mieć różną ilość frakcji(przykładowo czy ród Sima będzie jako wasal Cao Cao czy też będzie tylko "bohaterami" tej frakcji). Kwestia Lu Bu, który cieszy się olbrzymią popularnością jako postać, a w przedstawionym trailerze i okresie rzeczywiście służył tyranowi Dong Zhuo ale wskutek kilku zdrad zbudował swoją własną "frakcję".

    Ciekawi mnie też gdzie wrzucą przedstawionych w trailerze 3 braci, bo dosyć długo tułali się i zmieniali swoje ziemie. Czy od razu rzucą ich na terytoria Shu czy też zgodnie z historią zaczną gdzieś indziej.

    Zastanawia też kwestia postaci bo one odgrywały ogromną rolę. Biorąc pod uwagę trend od R2 agenci stają się coraz silniejsi i ciekawi mnie jak wielkie przebicie będą mieli oni w tym tytule.

    W przeciwieństwie do przedmówców cieszę się z okazji na "wojny klonów" jako, że bardzo lubiłem Shoguna 2. Wolę mniejszy roster o większej dynamicie papier-kamień-nożycie aniżeli duże roostery w której olbrzymia ilość jednostek jest do siebie identyczna. Tym bardziej, że w tym okresie jest różnorodnie - łuki, kusze, dużo broni drzewcowej, topory, miecze, bronie obuchowe, rydwany a jeżeli uwzględnią wyprawę Kongminga na barbarzyńców sąsiadujących z Shu to także słonie.

    Ciekawi tez jak sobie poradzą z bitwami morskimi bo trochę wstyd byłoby ich nie umieścić biorąc pod uwagę jak wielkie znaczenie miały dla tego okresu (Bitwa o Czerwone Klify)

    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  8. Następujących 3 użytkowników podziękowało Sanvone za ten post:


  9. #18
    Cześnik Awatar ares354
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Znowu to samo, widać dla CA Europa od XV do XVIII wieku nie istnieje. W porównaniu do braku różnorodności jaką będzie oferował 3 królestwa. Jestem pewny że jednym z powodów dla którego CA nie robi tego okresu jest fakt że doszło do rozbicia Niemiec, Imperium Osmańskie, Szwecja, Rzeczpospolita, Rosja zyskały na znaczeniu a Europą zachodnią zaczęły targać wojny domowe i religijne.

  10. #19
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach
    Czułem, że Trailer jest robiony przez Platige Image

    @Sanvone:
    Dla mnie to również świetny okres. Za dzieciaka zagrywałem się w Dragon Throne i Fate of the Dragon, więc klimat potrafi mnie wchłonąć.

    Co do wojen klonów, również mi nie przeszkadza jeśli jak w Shogunie nacie mają podobne jednostki, mniejsza pula i dobry balans jest dla mnie najlepszym połączeniem. Mam tylko nadzieję, że miasta będą miały większą różnorodność i wrócą bitwy na ulicach i rozszerzą możliwości interakcji z otoczeniem.
    Popraw podpis

  11. #20
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Nareszcie powrót do realiów historycznych, które na szczęście są również egzotyczne i nieznane dla większości graczy. Oby tylko nie wyszło z tego Dynasty Warriors

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •