Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 142

Wątek: Problem z plikami gry

  1. #101
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Problem z plikami gry

    Radziłbym najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz DirecX, oraz solidną defragmentację dysku jakimś darmowym programem np). I skala normal w bitwach. Chyba, ze wszystko to już masz i zrobiłeś. Pozdrawiam.

  2. #102
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2011
    Lokalizacja
    Śląsk
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z plikami gry

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Radziłbym najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz DirecX, oraz solidną defragmentację dysku 9jakims darmowym programem np). I skala normal w bitwach. Chyba, ze wszystko to już masz i zrobiłeś. Pozdrawiam.
    Wszystko zrobione poza defragmentacją dysku. Z tego co właśnie przeczytałem na wikipedii, defragmentacja powinna zwiększyć wydajność wymiany plików stąd i rada wydaje się bardzo sensowna. Zastosuje się do niej i napisze po wszystkim, czy przyniosło poprawę. Dzięki za odpowiedź.

  3. #103
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Problem z plikami gry

    Jest też inny kierunek - uwolnij RAM ze zbednego śmiecia
    czytaj >>tutaj<< oraz parę postów dalej czyli >>w tym poście<<
    ---------------
    w przypadku który opisałeś jak najbardziej możesz obydwa kierunki zastosować łącznie - ten mój i to co napisał Araven, Ba ! wręcz polecam połączenie obydwu - będzie lepszy efekt!
    -------------------
    Sprawdź też chłodzenie procka i grafiki - odkurz
    ((niektóre procesory itp podzespoły aby się uchronić przed przegrzaniem same zwalniają, jeśli tak jest u ciebie to zadbaj o dobre chłodzenie a same na powrót przyspieszą do normalnego tempa = zadbaj o chłodzenie, przynajmniej będziesz miał czystszy komp, jeśli nie szybszy))
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  4. #104
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2011
    Lokalizacja
    Śląsk
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z plikami gry

    A więc tak: Zastosowałem się póki co do części z waszych rad. Mianowicie zdefragmentowałem dysk, rozkręciłem i wyczyściłem wiatrak. Rzeczywiście sporo się tam syfu nagromadziło. Teraz i komputer mi nawet ciszej chodzi Powyłączałem wszystkie zbędne procesy tła. Za odchudzanie systemu nie brałem się póki co, bo wolę wpierw o tym do porządku poczytać by nie musieć przedwcześnie robić formata.
    Wyniki są bardzo zadowalające. Na średniej wielkości osady śmiga bez zarzutu, na dużej (czyli jak wspomniana Jerozolima tnie bardzo lekko, tak że mi to nie przeszkadza) a na największej już mocniej (choć nieporównywalnie mniej niż w kampani duńskiej). Szturmy rozgrywałem w własnej bitwie na normalnej skali jednostek i maksymalnych armiach (20) po obydwóch stronach. Kapitalna poprawa. Wielkie dzięki za Wasze rady, naprawdę pomogły. Jak mi wleci jakaś kasa nadliczbowa oddaje kumplowi płyty i lecę kupić Medka Będzie kolejny Total War do kolekcji.

  5. #105
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Problem z plikami gry

    Fajnie, że pomogło. Pograsz trochę na postawowym Medku to możesz spróbować jakiegoś mniej wymagającego sprzętowo moda, ale to już sam ocenisz. Pozdrawiam.

  6. #106
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2011
    Lokalizacja
    Śląsk
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z plikami gry

    Póki co i bez moda jestem zachwycony. I tak na moje oko grywalność nie dorównuje Europie Barbarorum ale jako czysta podstawka jest to najlepszy Total War jaki dotychczas grałem. Plus ta kwestia, że ja kocham średniowiecze i te klimaty.
    Mody już przeglądałem na tym forum, ale z tego co widzę to wszystkie dobrze rozwinięte i mało zbugowane wymagają dodatku, czyli nie pogram sobie dopóki nie kupię Kingdoms. Ale podstawka i tak mi się nie znudzi pewnie dopóki nie przetestuje kampanii wszystkimi grywalnymi frakcjami, czyli raczej długo.
    Pozdrawiam

  7. #107
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Problem z plikami gry

    Są też mody na Medka 1.3 bez dodatku. Nawet ze 2 polskie.

  8. #108
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2011
    Lokalizacja
    Śląsk
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z plikami gry

    Jakie? Które byś polecił? Ja gram na wersji anglojęzycznej, ale pod moda zawsze mogę polonizację zainstalować. Byłbym szczególnie zainteresowany takimi zwiększającymi liczbę prowincji czy kasującymi dziwne niehistoryczne jednostki takie jak "łucznicy z Sherwood". Z tego co czytałem są tu też takie kwiatki jak Mongołowie na słoniach bojowych czy Timurydzi z słoniami z artylerią (!). Sądziłem że po Romie pójdą w historyczność jednak.
    Pozdrawiam

  9. #109
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Problem z plikami gry

    viewtopic.php?f=102&t=7890 ten bym Ci polecił. Poczytaj najpierw. kupisz Medka swojego to sobie zainstalujesz ewntualnie. Patch 1.3 musisz mieć. Pozdrawiam.

  10. #110
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2011
    Lokalizacja
    Śląsk
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z plikami gry

    No z opisu zapowiada się świetnie. Poprawili większość mankamentów podstawki i znacznie więcej miast do zdobywania Kawaleria ma tylko silniejszą szarżę czy też poprawnione AI? Ta w Medku porusza się strasznie rachitycznie. Potrafi 20 sekund zawracać czy zmieniać kierunek jak jeden z kawalerzystów mi na kamieniu czy innym obiekcie się zaczepi.
    Pozdrawiam

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. problem z plikami
    By PerWerka in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 13:39
  2. Problemy z plikami gry
    By Mr.Pony in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 18:42
  3. Problem z plikami .iso
    By Polonius in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-04-2010, 08:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •