Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zasady

  1. #1
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach

    Zasady

    Zasady:

    Cel gry - Celem gry jest spełnienie swoich indywidualnych celów, których nikomu nie zdradzamy.

    Koniec gry - Rozgrywka będzie trwała 10 tur (optymistyczny wariant). Potem podliczam cele (% spełnienie) i liczymy zwycięzcę. Oczywiście gra może się skończyć szybciej z różnych przyczyn dlatego nic do końca nie wiadomo.

    Rekrutacja jednostek - Wydajemy pieniążki na jednostki, które możemy zrekrutować (szczegóły dostaniecie na TF) i jednostki otrzymujemy od nast. tury w stolicy. Dopiero możemy je przemieścić i zapłacić ich koszt utrzymania w następnej turze. Jednostki kosztują tyle ile wynosi ich koszt z racji bycia w danym Tierze. To znaczy wszystkie jednostki z danego Tieru kosztują tyle samo. W TFie mamy podane jakie jednostki możemy rekrutować z racji posiadania określonych budynków militarnych. Dzielą się one na 5 poziomów.

    Postacie fabularne - Są to bardzo ważne postacie. Mogą dawać także bonusy do działania całego państwa. Jeżeli taka postać zostanie zamordowana ze skrytobójstwa lub zginie w bitwie to jest usuwana dlatego trzeba na nie bardzo uważać i je oszczędzać.

    Wojska i wojny - Wojny są tutaj rozgrywane przez opowieść, to znaczy wasze działania (rozkazy) są przeze mnie rozpisywane w głównym poście (który jest co turę w tym wątku) i ja decyduję czy dochodzi do jakiejś bitwy czy też nie. Jeżeli dochodzi to rozgrywacie ją na ustalonej przeze mnie mapie w grze Total War Warhammer. Po bitwie TRZEBA zrobić screenshot i go wrzucić na swoim TFie (Tajnym Forum) Wszystkie jednostki, które zostały zbite do 0 są usuwane, a te które uciekły (lub wygrały bitwę, ale straciły ponad 50%) trzeba będzie uzupełnić za pieniążki.

    Gospodarka - Walutą jest złoto. Przychód z prowincji jest określany w TFie (Tajne Forum, każdy gracz będzie takie miał) przeze mnie.

    Aktualki - Co turę robimy aktualkę, czyli wydajemy swoje pieniążki, płacimy utrzymanie, oraz piszemy rozkazy, dyplomację. Wszystko jest tajne i robimy to na przydzielonym TFie.

    Gra jest bardzo oparta na Waszej inwecji twórczej. To Wasze państwo i możecie zrobić tutaj WSZYSTKO. Na każde wasze działanie będzie moja reakcja (jako Mistrza Gry)
    Cennik :

    - Mury - 2000G - 2 tury.

    - Budynek militarny. Można go ulepszać, max 1 na prowincję. Jeżeli mamy 3 budynki po 1 poziomie to nasze możliwości rekrutacyjne wynoszą 3 jednostki/turę (sumuje się) Budowa trwa 1 turę.
    I poziom - 500G i pozwala na rekrutację 2 jednostek/turę
    II poziom - 600G i pozwala na rekrutację 3 jednostek/turę
    III poziom - 700G i pozwala na rekrutację 3 jednostek/turę
    IV poziom - 800G i pozwala na rekrutację 4 jednostek/turę
    V poziom - 1000G i pozwala na rekrutację 4 jednostek/turę

    - Jednostki
    Tier I - 100G i utrzymanie 50G
    Tier II - 150G i utrzymanie 70G
    Tier III - 250 i utrzymanie 100G
    Tier IV - 400 i utrzymanie 150G
    Tier V - 650 i utrzymanie 200G

    - Jednostki do garnizonu. Nie płacimy ich utrzymania, ale nie mogą ruszać się ze swojej prowincji.
    Tier I - 200G
    Tier II - 250G
    Tier III - 350G
    Tier IV - 500G
    Tierv V - 750G

    - Jednostki oblężnicze
    Taran - 250G - 1 tura
    Wieża oblężnicza - 300G - 1 tura

    - Flota transportowa
    1 jednostka - 150G i może przewieźć 1 jednostkę lądową przez mniej więcej 2 prowincje(latające jednostki nie potrzebują FT). Budowa trwa 1 turę.
    Tiery:

    Wojownicy Chaosu
    T1 - Konni Grasanci, Grasanci Chaosu, Ogary Chaosu
    T2 - Konni Grasanci z toporami do rzucania, Grasanci Chaosu (Wielka Broń), Ogary Chaosu (trucizna), Wojownicy Chaosu
    T3 - Konni Grasantów, Rydwan Chaosu, Trolle Chaosu, Opancerzone Trolle Chaosu, Ambitni bohaterowie, Wojownicy Chaosu z halabardami, Wojownicy Chaosu z wielką bronią
    T4 - Rydwan z rogatą bestią, Opuszczeni, Dzika Mantykora Chaosu, Pomiot Chaosu, Rycerze Chaosu, Wybrańcy, Smocze Ogry
    T5 - Olbrzym Chaosu, Rycerze Chaosu z kopiami, Shaggoth, Działo Chaosu, Wybrańcy z wielką bronią, Wybrańcy z halabardami

    Imperium
    T1 - Włócznicy, Szermierze, Ochotnicza Milicja
    T2 - Rajtarzy, Biczownicy, Halabardnicy, Włócznicy z tarczami, Kusznicy, Moździeż, Rycerze Imperium,
    T3 - Muszkieterzy, Gwardia Elektorska, Kirasjerzy, Kirasjerzy z wyrzutniami granatów, Gwardia Reiklandu
    T4 - Rycerze Półgryfa, Wielkie Działo, Wyrzutnia Piekielnych Fajerwerków, Rycerze Gorejącego Słońca
    T5 - Piekielnik, Czołg Parowy, Świetlista Arka Hysh, Rycerze Półgryfa z halabardami

    Zwierzoludzie
    T1 - Stado Włóczników Ungorów, Łupierżcy Ungorów, Ogary Chaosu, Stado Ungorów
    T2 - Stado Włóczników Ungorów z tarczami, Stado Gorów, Ogary Chaosu (trucizna), Harpie
    T3 - Stado Gorów (tarcze), Stado Razorgorów, Centigory, Pomiot Chaosu
    T4 - Stado Bestigorów, Rydwan z Razorgorem, Minotaury z tarczami, Centigory z toporami do rzucania, Minotaury
    T5 - Centigory z wielką bronią, Minotaury z wielką bronią, Olbrzym, Cygor

    Wampiry
    T1 - Szkielety Wojownicy, Zombie, Złowieszcze Wilki, Wielkie Nietoperze
    T2 - Cmentarne Ghule, Ścierwowóz, Grobowa Straż, Szkielety z włóczniami
    T3 - Cmentarne Poczwary, Czarni Rycerze, Vargheisty
    T4 - Varghulf, Przeklęte Zjawy, Upiory z Kurhanów, Ścierwowóz (złowrogi ogień), Ścierwowóz (piekielny magnetyt), Czarni Rycerze z kopiami i zbrojami
    T5 - Krwawi Rycerze, Czarny Powóz, Urządzenie Mortis, Skrzydlaty Maszkaron

    Bretonnia
    T1 - Hołota, Zbrojni, Zbrojni Włócznicy, Chłopscy łucznicy, Yeomani na koniach, Konni yeomani z łukami
    T2 - Zbrojni z tarczami, Zbrojni Włócznicy z tarczami, Błędni rycerze, Chłopscy łucznicy (skażone strzały), Chłopscy łucznicy (ogniste strzały), Trebusz polowy
    T3 - Zbrojni z halabardami, Rycerze powołani, Rycerze Królestwa, Zbrojni Pielgrzymi, Relikwiarz Graala, Gierkowie piesi
    T4 - Rycerze Graala, Rycerze Pegaza
    T5 - Królewscy Rycerze na Pegazach, Królewscy Rycerze na Hipogryfach, Strażnicy Graala

    Krasnoludy
    T1 - Krasnoludzcy Wojownicy, Krasnoludzcy Wojownicy z wielką bronią, Górnicy, Górnicy z ładunkami wybuchowymi, Kusznicy
    T2 - Kusznicy z wielką bronią, Bełtomiot, Mściciel, Strażnicy
    T3 - Długobrodzi, Długobrodzi z wielką bronią, Działo, Gromowładni, Zabójcy, Strażnicy z wielką bronią
    T4 - Organki, Żelazne Smoki, Żelazne Smoki z torpedami trollomłotowymi, Żyrokopter, Żyrokopter z działem siarkowym, Gwardziści, Żelaźni Rębacze, Strażnicy Bugmana
    T5 - Działo ogniowe, Żyrobombowiec

    Orkowie i Gobliny
    T1 - Dzikie Orki, Gobliny, Orkowe chłopaki, Łucznicy goblinuf, Goblińscy wilczy jeźdźcy
    T2 - Ucznicy dzikich Orkuf, Ohydne tchórze, Goblińscy łucznicy na wilkach, Ucznicy Orkuf, Nocne Gobliny, Łucznicy nocnych goblinuf
    T3 - dzikie Orki na dzikach, Debeściaki dzikich Orkuf, Debeściaki Orkuf, Goblińscy jeźdźcy leśnych pajonkuf, Goblińscy łucznicy na leśnych pająkach, gobliński wilczy rydwan, Chłopaki orkuf na dzikach, Hop-gobliny nocnych goblinuf, Stado paszczaków, Trolle, Gobliński głazocisk
    T4 - Czarne Orki, Nocne Gobliny (fanatycy), Łucznicy nocnych goblinuf (fanatycy), Pajonk Arachnarok, Debeściaki Orkuf na dzikach, Orkowy dziczy rydwan, Katapulta Gleba-Łaaa-Gleba, Debeściaki dzikich Orkuf na dzikach
    T5 - Olbrzym

    Leśne Elfy
    T1 - Wieczna Straż, Wieczna Straż z tarczami, Gwardia Polany, Driady
    T2 - Gwardia Polany (płonące drzewce), Gwardia Polany (trujące szpikulce), Tancerze Wojny, , Jeźdźcy Polany
    T3 - Strażnicy Dzikiego Lasu, Dzicy Jeźdźcy, Dzicy Jeźdźcy z tarczami, Drzewne bractwo, Jastrzębi Jeźdźcy, Tancerze Wojny (włócznie Asrai), Zwiadowcy z Głębokiej Kniei, Jeźdźcy Polany (trujące szpikulce)
    T4 - Wielki Orzeł, Zwiadowcy z Głębokiej Kniei (szybki deszcz odłamków)
    T5 - Siostry Ciernia, Drzewiec, Leśny Smok, Strażnicy Ścieżek

    Wysokie Elfy:

    T1 - Włócznicy i Łucznicy
    T2 - Łucznicy w lekkich zbrojach, Morska Straż z Lothern, Jeźdźcy z Ellyrionu, Łucznicy Jeźdźców z Ellyrionu, Białe Lwy z Chrace
    T3 - Straż Morska z Lothern z tarczami, Srebrne Hełmy, Srebrne Hełmy z tarczami, Wielkie Orły, Orli Szpon, Rydwan z Tiranoc
    T4 - Rydwan z ithilmaru, Ognisty Feniks, Lodowy Feniks, Słoneczny Smok, Smoczy Książęta z Caledoru
    T5 - Straż Feniksa, Gwiezdny Smok, Księżycowy Smok, Mistrzowie Miecza Hoetha

    Skaveni:
    T1 - Szczurzy Niewolnicy, Klanbracia, Włócznicy Klanbraci, Szczurzy Niewolnicy z procami, Włócznicy Szczurzych Niewolników
    T2 - Klanbracia z tarczami, Włócznicy Klanbraci z tarczami, Posłańcy Nocy, Posłańcy Nocy z procami
    T3 - Rynsztokowcy, Rynsztokowcy procarze, Siewcy Morowego Wiatru, Miotacze Spacz-Ognia, Szpon Zarazy, Szczurogry, Mnisi Zarazy
    T4 - Posłańcy Śmierci, Rynsztokowcy z trucizną, Rynsztokowcy procarze z trucizną, Działo Spaczeniowe, Szturmoszczury z halabardami
    T5 - Koło Zagłady, Powiernicy Kadzidła Zarazy, Abominacja Piekielnej Otchłani, Szturmoszczury z tarczami, Bombardierzy Kul Śmierci

    Jaszczuroludzie:
    T1 - Skinki, Skinkowie Oszczepnicy, Skinki z dmuchawkami, Dzikie Zimnokrwiste
    T2 - Saurusy Wojownicy, Saurusy Włócznicy, Skinki Kameleony, Jeźdźcy Zimnokrwistych
    T3 - Saurusy Wojownicy z tarczami, Saurusy Włócznicy z tarczami, Włócznicy Zimnokrwistych, Bastiladony ze słonecznym kryształem, Jeźdźcy Terradonów, Dzikie Bastiladony, Dzikie Stegadony
    T4 - Straż Świątynna, Stegadony, Bastiladony z kryształem ożywienia, Kroxigory, Rogate, Jeźdźcy Terradonów z płonącymi bolasami
    T5 - Dzikie Karnozaury, Prastare Stegadony

    Mroczne Elfy:
    T1 - Włócznicy Grozy i Mroczne Łuski, Posępni Szermierze, Jeźdźcy Cienia
    T2 - Mroczne Łuski z tarczami, Widma, Jeźdźcy Mroku z tarczami, Jeźdźcy Mroku z kuszami powtarzalnymi, Harpie
    T3 - Rozpruwacz, Korsarze z Czarnych Ark, Korsarze z Czarnych Ark z kuszami powtarzalnymi, Widma z podwójną bronią, Widma z wielką bronią, Wiedźmie Elfki
    T4 - Bojowa Hydra, Rydwan Zimnokrwistych, Rycerze na Zimnokrwistych
    T5 - Egzekutorzy z Har Ganeth, Mroczni Rycerze na Zimnokrwistych, Czarny Smok, Czarna Straż Naggarond


    FAQ

    1) Jak się gra w tą kampanię?

    Odp. Kampania jest typem gry PBF (Play By Forum) gdzie strategiczne rzeczy rozgrywane są na forum, a bitwy w grze Total War Warhammer II. Gra polega na pisaniu rozkazów dla swych armii, kierowaniu gospodarką i manewrowaniu w dyplomacji. Bardzo ważny jest klimat i inwencja twórcza. Gracz opisuje swoje działania, a MistrzGry (Ja) opisuję jego efekty.

    2) Jak mam zwiększyć przychód z prowincji?

    Odp. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej. Przykładowo:

    Gracz: "Rozkazuję założyć kamieniołom w górach. Niech nasi inżynierowie oszacują ile to będzie kosztować"
    MG: "Inżynierowie oszacowali, że będzie to kosztować 300G"
    Gracz: Rozpocząć budowę
    MG: "Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę. Akurat krasnoludy odbudowują mury po oblężeniu i skupują nasz kamień. Przychód w prowincji zwiększa się o 200G"
    3) Mam inne zdanie od MG, co robić?

    Odp. MG jest otwarty na kulturalne zwrócenie uwagi i zawsze przyjmie logiczne argumenty. Jeżeli nadal nie udało Ci się go przekonać to niestety musisz się podporządkować zasadzie "MG ma zawsze rację". Im szybciej się do tego przyzwyczaisz tym lepiej.

    4) Gracz nie odpisuje na moje wiadomości.

    Odp. Zgłoś to do MG.

    5) Jadę na wakacje, co robić?

    Odp. Zgłoś to do MG. Może wyznaczy zastępstwo albo sam pokieruje wojskami jako NPC.

    6) Nie chce mi się już grać, co robić?

    Odp. Powiadom MG, nie będzie musiał się domyślać co z Twoim państwem się dzieje tylko od razu Ci je odbierze

    7) Nie umiem dodawać, odejmować i mnożyć, co robić?

    Odp. Wrócić do podstawówki. MG wymaga tych zdolności i wypełniania swoich obowiązków w sposób rzetelny i uczciwy. Pomyłki będą upominane, a potem karane (np. kryzysami gospodarczymi w kraju)

    8) Jak aktualizować państwo?

    Odp. Co turę będziesz musiał dodać post z "aktualką", która będzie zawierać przychody, koszty, budynki, armie, utrzymanie, rekrutacje i dochód końcowy skarbca.
    Ostatnio edytowane przez Turek ; 28-01-2018 o 23:50
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  2. #2
    Łowczy Awatar Szymblok
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    86
    Otrzymał 10 podziękowań w 7 postach
    Trzeba by podzielić tiery na Plemiona Skinków i Saurusów osobno, tak samo z orkami i goblinami. W mojej opinii jednostki powonny mieć swój koszt z gry, ponieważ według Twojej koncepcji hołota kosztuje tyle samo co np. Dzikie orki, co według mnie nie jest do końca zbalansowane.
    Ostatnio edytowane przez Turek ; 18-01-2018 o 12:25

  3. #3
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Takie rzeczy właśnie będę regulował eventami. Na przykład. nikt nie będzie rekrutował hołoty (bo się nie opłaca) ale za to gracz jak ogłosi pospolite ruszenie i weźmie chłopów z pól do dostanie 10 oddziałów hołoty, ale spadnie mu przychód. Podobnie z goblinami, ale trochę inaczej. Wszystko będę regulował w bezpośredniej rozmowie z graczem, ale to już na TFie.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  4. #4
    Łowczy Awatar Szymblok
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    86
    Otrzymał 10 podziękowań w 7 postach
    A rostery zostaną podzielone?

  5. #5
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    To znaczy? Jeśli chodzi Ci o orków i goblinów oraz o saurusów i skinki to tak. Będziecie mieli indywidualne rostery na TFach.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  6. #6
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Pozmieniałem trochę w zasadach, w waszych państwach (głównie przychody zwiększyłem). Dajcie znać czy da się w to grać xd Dodałem również FAQ w tym temacie, każdy ma przeczytać. Start gry w najbliższych godzinach/dniach.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •