Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Temat uzupełniający do zasad Kampanii.

  1. #1
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Temat uzupełniający do zasad Kampanii.

    Wszelkie wynikłe problemy w kampanii znajdą tu swoje rozwiązanie.
    W jednym miejscu, możliwie jak najbardziej zwięźle.

  2. #2
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Kampania się nie wystartowała, a już mam zażalenia . Chodzi głównie o umiejętność generałów, która pozwala wybierać deszcz podczas ataku. O ile dodawałaby ta możliwość klimatu, niestety, zniszczy to nasze karty graficzne, a bitwy będą jeszcze większym lagiem. Głosuję za usunięciem tej możliwości . Można też wprowadzić umiejętność ,,wybitny obrońca'', lub coś podobnego, która umożliwiałaby korzystanie z środków obronnych podczas bitwy obronnej/oblężenia.

    Dopisałem do cechy wybór mgły. Przy słabszych sprzętach gracze mogą zrobić test i sprawdzić jak im idzie lagowanie z deszczem.Odpowiedzialność za komfort grania w deszczu spada na atakującego .Musi mieć świadomość wyboru i takiego męczącego grania ale pozostaje mu zawsze wybór mgły. Jestem optymistą i nie sądzę by deszcz był częstym czynnikiem

    Jest możliwość pobierania opłat, za dostęp do handlu i przepłynięcia przez cieśniny ? Np : Pont blokuje flotą Bosfor, uniemożliwiając handel np : Kimmeri i Getom, od których żąda dodatkowych denarii za udostępnienie. Oczywiście wszelkie tego typu ruchy będą postrzegane jako agresywne. Jeśli takie zagrania są możliwe, to jak się zachowają tu państwa neutralne ? Wyślą swą flotę do zniszczenia blokad, czy będą w stoickim spokoju ?
    Ostatnio edytowane przez Zachar ; 17-02-2018 o 23:49
    Turnieje :
    I,II,III & IV sezon ligi Rome 2
    Krwawe igrzyska
    Bursztynowy szlak 2v2
    Forumowa liga gwinta sezon I & II
    Turniej imienia x71 Medieval 2 - III miejsce
    Medievalowy turniej Galzaga - I miejsce

    Kampanie online :
    KO 38
    Wielka kampania antyczna 1.0 - Swebowie
    Wielka kampania antyczna 1.2 - Icenowie
    Oderint, dum metuant - Kimmeria

    Międzynarodowe :
    Cup of Nations 2017 - Armenia
    Cup of Nations 2018 - Icenowie
    Cup of Nations 2019 - Macedonia

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Zakładałbym, ze są biernymi dawcami prowincji, tzn. trzeba je zdobyć, ale rozpychać się nie będą...

  4. #4
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Postaram się dzisiaj opisać wieczorem do czego zdolne są państwa neutralne.
    Blokada handlu dotyka tylko państwa z którymi jesteśmy w stanie wojny. Więc jak chcesz komuś zablokować handel musisz też wypowiedzieć wojnę
    W stanie wojny państwem neutralnym i ruchami wojsk będzie sterował Avasil. Jeżeli uzna że to będzie dla tego państwa konieczne wyślę tam flotę. Państwa neutralne nie będą pozbawione mózgu. Ja robię im arkusze eko. Avasil robi ruchy wojsk na mapie i szpiegów. Więc przestrzegam przed blitzkrigami
    Ostatnio edytowane przez Zachar ; 16-02-2018 o 22:47

  5. #5
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    373
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 19 podziękowań w 13 postach
    Zachar proszę zmień ten jaskrawy kolor zielony na bardziej stonowany.

  6. Następujących 2 użytkowników podziękowało {{B-S}}Zibi za ten post:


  7. #6
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Czy Tarent nie powinien mieć najemników spartańskich ? Przecież to była jedyna kolonia Spartan.
    Turnieje :
    I,II,III & IV sezon ligi Rome 2
    Krwawe igrzyska
    Bursztynowy szlak 2v2
    Forumowa liga gwinta sezon I & II
    Turniej imienia x71 Medieval 2 - III miejsce
    Medievalowy turniej Galzaga - I miejsce

    Kampanie online :
    KO 38
    Wielka kampania antyczna 1.0 - Swebowie
    Wielka kampania antyczna 1.2 - Icenowie
    Oderint, dum metuant - Kimmeria

    Międzynarodowe :
    Cup of Nations 2017 - Armenia
    Cup of Nations 2018 - Icenowie
    Cup of Nations 2019 - Macedonia

  8. #7
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Czy dobrze rozumiem, że mając przejście lądowe w cieśninach Bosfor i Dardanele mogę handlować drogą lądową z Antheia zarówno z Pontem jak i Pergamonem?

  9. #8
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Tak o ile wróg ci nie zablokuje flotą cieśnin. Co do Spartan to chciałem by byli dostępni tylko w kolebce

  10. #9
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Zasady są bardzo ciekawe,natomiast znalazłem jeden zgrzyt,który warto by rozważyć zanim miecze zostały dobyte . Chodzi mianowicie o ten zapis :

    "Państwa neutralne są nastawione pokojowo, podpiszą handel jeżeli zostanie zaproponowany. Jeżeli jednak zostaną same zaatakowane mogą się bronić i nawet przejść do akcji zaczepnych. Gracz może z takim państwem podpisać pokój( jeżeli coś pójdzie nie po jego myśli, zostanie zaatakowany przez innego gracza itd.) płacąc jednorazowy trybut ( trybut oblicza się od ilości posiadanych prowincji państwa neutralnego -jeżeli państwu temu nadal pozostają 4 prowincje-trzeba zapłacić 5000 dinarrii, jeżeli 3 prowincje to 10 000 dinarii, jeżeli 2 prowincje - 15000 dinarii, jeżeli państwu neutralnemu została ostatnia prowincja zgodzi się on na pokój za 20 000 dinarii.
    Podpisując pokój z państwem neutralnym podpisujemy wówczas również pakt o nieagresji na 3 kolejne tury. Zerwanie tego traktatu grozi obniżeniem modyfikatora o 0,5 na turę po zerwaniu."

    Czy nie powinno być na odwrót? Jeżeli gracz zdobył 3 prowincje to znaczy,że raczej idzie mu nieźle i takie państwo powinno być bardziej skore do pokoju. Natomiast tu mamy sytuację że najbardziej zadowala status quo,natomiast kiedy ma rozbite armie winduje żądania finansowe do niebotycznego poziomu,przyznacie chyba że niezbyt to logiczne . Proponuję takie wartości : 4 prowincje-trzeba zapłacić 20000 dinarrii, jeżeli 3 prowincje to 10000 dinarii, jeżeli 2 prowincje - 5000 dinarii, jeżeli państwu neutralnemu została ostatnia prowincja zgodzi się on na pokój za 2000 dinarii.

    To oczywiście tylko luźna propozycja,ale przemyślcie tą sprawę bo mam wrażenie że tak prezentuje się to sensowniej.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  11. #10
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    taka była moja pierwsza wizja, chyba jest nawet w próbnych zasadach które wam przesłałem, ale ktoś przekonał mnie by było na odwrót. Z Drugiej strony państwo neutralne jest pokojowo nastawione nie będzie wymagało 20000 za biały pokój. Przede wszystkim będzie dążyło do odzyskania swoich utraconych ziem i jedynie spore zadośćuczynienie przekona je do pokoju.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •