Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: EAX lub DS3D na Realtek HD Audio

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Czołem wojownicy!

    Czy w Windows 10 64bit da się na układzie ALC1220 uruchomić w Medku coś poza Miles Fast 2D? Znalazłem jedynie połowiczne rozwiązanie. Mianowicie przekopiowanie folderu Miles z Rome Total War, co pozwala na uaktywnienie dodatkowych 2 opcji: DS3D software i DS3D hardware, jednak działa tylko opcja softwareowa. Po jej włączeniu w grze mimo to nie słyszę różnicy między Miles Fast 2D. Pamiętam, że na starym kompie jak odpaliłem nawet słaby EAX 2.0 to miałem dźwięk przestrzenny, a teraz zarówno na Miles 2D jak i na DS3D zwykłe stereo. Może skopiowanie folderu z Napoleona czy Empires coś da?

    A może zmodowane sterowniki Sound Blaster X-Fi MB5 coś dają? Moja płyta główna wspiera Sound Blaster Cinema 3, czyli coś tańszego niż Sound Blaster X-Fi MB5. Ten drugi po zainstalowaniu pisze, że nie obsługuje mojej karty dźwiękowej, jednak na YouTube są filmiki pokazujące jak można to obejść. Jednak dużo z tym zabawy Ktoś to próbował? Czy to oprogramowanie (a właściwie Creative ALchemy, będący częścią X-Fi MB5) udostępni 3d audio?
    Ostatnio edytowane przez wino ; 17-03-2018 o 18:21
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Hahahahaha!!! Problem rozwiązany!

    Jeśli też macie kartę dźwiękową Realteka, a pewnie z 90% użytkowników nowych komputerów nie kupuje osobnych kart dźwiękowych tylko używa właśnie zintegrowanej z płytą główną karty Realtek HD Audio, to poniżej zamieszczam gotowy pakiecik do zassania

    UWAGA: pakiet jest przeznaczony tylko dla tych, którzy:
    - mają Windows 10 64 bit
    - mają kartę dźwiękową Realtek HD Audio w wersji ALC6xx, ALC8xx lub ALC1xxx
    - korzystają z cyfrowego wyjścia audio i głośników 5.1 lub 7.1

    Pakiet zawiera odpowiednio spatchowany sterownik do karty dźwiękowej w wersji 6.0.1.8356 + Creative ALchemy Universal.

    Co więcej - te odpowiednie sterowniki umożliwiły mi w końcu ustawienie w Windowsie domyślnie dźwięku 5.1 (DTS Interactive). Jest to generalnie poważny problem, żeby pod Win 10 ustawić na Realteku domyślny dźwięk 5.1. Jedni twierdzą, że to wina Windowsa, inni że sterowników Realteka. Prześledziłem różne fora, próbowałem różnych rzeczy i dzięki różnym kombinacjom jednym działa, innym nie, a jeszcze innym tylko na starych sterownikach Realteka. U mnie na płycie ASrocka z serii Fatal1ty działa poprawnie i prawdopodobnie na innych (prawdopodobnie poza ASUSem) też powinno. Tak więc dźwięk 5.1 w Medku otrzymujemy niejako rykoszetem, bo w zasadzie wszystko rozbijało się o sterowniki dające w Windowsie dźwięk przestrzenny.

    UWAGA: jako że mam tylko jedną płytę główną i nie mam możliwości testów na innych, pobieracie i instalujecie na własną odpowiedzialność. Nie mogę gwarantować, że u Was też to będzie działać. Dlatego mam prośbę, aby chętni pozostawili w wątku info z krótkim opisem sprzętu (poniżej gotowy szablonik) + info czy działa. Pomożemy sobie nawzajem

    DŹWIĘK 5.1 DZIAŁA NA:
    - płyta główna ASrock Fatal1ty|kodek ALC 1220|wyjście TOSLINK


    SZABLON DO WYPEŁNIENIA:
    Spoiler: 
    - nazwa płyty głównej lub jej serii (np. ASUS Prime, ASUS ROG, MSI Gaming PRO, ASrock Fatal1ty, ASrock Taichi, Gigabyte AORUS, Gigabyte Gaming itp.)
    - nazwa kodeka audio (np. ALC 1220)
    - rodzaj używanego wyjścia audio (TOSLINK/coaxial)


    DOWNLOAD:
    Sterownik HD Audio + 5.1 patch + ALchemy
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •