Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 145

Wątek: Avatar - kontrowersje na temat filmu

  1. #121
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Czyli porazka...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  2. #122
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    452
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Czyli porazka...
    Jeśli oceniasz film tylko i wyłącznie na podstawie ilości oskarów to tak... (chociaż 3 to i tak dużo, a przy okazji to trochę mi ciebie żal, że sugerujesz się czyimś gustem)

    Ja oglądając pierwszy raz ten film nie oczekiwałem po nim niczego, po prostu kolejna bajka... Ale nigdy wcześniej nie przypuszczałem, że świat który nie istnieje w ogóle wywoła we mnie jakieś emocje a co dopiero oczarowanie i lekką depresja na dobrych parę tygodni... Na początku myślałem, że coś jest ze mną nie tak więc zacząłem wertować internet w poszukiwaniu osób w podobnym stanie do mojego. O dziwo okazało się, że takich jak ja jest dosłownie pełno! Nie będę się spierał o fabułę, atrakcyjność Neytiri czy oryginalność scenariusza bo nie ma to sensu. Chodzi mi o to, że jeśli ten film wywołał tak silne emocje (negatywne także, bo jaki film posiada tak zagorzałych, konsekwentnych i upartych przeciwników?) i u tak wielu ludzi to musi coś w nim być.
    Dla mnie jest to film nr.1 w moim życiu bo żaden inny mnie tak nie poruszył i założę się, że tysiące ludzi na całym świecie myśli podobnie. Nie oglądałem co prawda Hurt Locker (nawet nie wiem czy dobrze napisałem...) ale czy on odbił się takim głośnym echem wśród ludzi jak Avatar? Czy zyskał sobie rzesze fanów? Czy wywołał silne emocje które nie opadły po wyjściu z kina? Wydaje mi się, że nie.

  3. #123
    Gość

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Co Brave, już ściągnąłeś z neta?

  4. #124
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Tak, ale usunalem przez przypadek caly film przez klienta p2p

    Ale cicho bo mnie Lena zaraz złapie i dostane warna

  5. #125
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Ostatni Przyjazny Dom
    Postów
    364
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Powiem tak Volomir:
    Ogólnie westerny opowiadają o podboju dzikiego zachodu i ukazują indian jako pasożytów. Pomimo, że żyjemy w "demokratycznym" świecie, to nadal istnieje takie coś jak poprawność polityczna i każda osoba, która próbuje ukazać prawdę zostaje uciszana, pozatym westerny pokazywały realny świat, a do niektórych o wiele szybciej docierająca i mocniej zapadająca w pamięć jest aluzja do świata rzeczywistego. Sam uważam, że film jest świetny, ale użyję takiego porównania, które mi się nie za bardzo podoba
    Pandora -> Iraq
    Unobtanium -> Ropa
    Tylko, że jak mówię nam w pamięć zapada bardziej aluzja, która na dodatek jest zrobiona oczami tubylców i ukazuje korporację, jako zło. Dla mnie osobiście Oskary przestają cokolwiek znaczyć, jeżeli są rozdawane w ten sposób.
    „Ani połowy spośród was nie znam do połowy tak dobrze, jak bym pragnął,
    a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie.”
    Bilbo Baggins

  6. #126
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Tylko czemu maja sluzyc te pseudometafory? Za co niby Avatar mial doskac Oscara? Zostawmy juz te wywody i poatrzmy obiektywnie: drewniactwo aktorów, infantylnye dialogi i rownie infantylny scenariusz itd itd. Zrozumialbym jeszcze jakby z amuzke dostal Oscara, ale ni znacyz to ze mi sie podobala:p Od Avatar nie mial nic wiecej do zaoferowania, a te wywody na temat Iraku itd. sa dla mnie smieszne poprostu. Zly bialy najezdca/ziemianin/amerykanin kontra dobrzy tubylcy/natura/arabowie, co drugi film o tym opowiada i nie jest z tego powodu przekreslany. Takze luzujcie z ta paranoja i teoriami spiskowymi prosto ze strefy 51

  7. #127
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Ale ze "Avatar" dostal statuetke za scenografie :shock: :shock: to mnie lekko dziwi.Jaka scenografia skoro wszystko zostalo wygenerowane przez komputer :?:
    Tak z innej beczki to mam jednak osobisty uraz do Akademi Filmowej ze "Gran Torino" C.Estwooda nie zostalo nominowane do Oscarow :!:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #128
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Nie mówimy o zakazach - Avatar nie jest zakazany, westerny też - lecz o nagradzaniu Oscarami. Westerny o Indianach miały Oscary? Nie. Chyba umiesz to porównać i nabrać więcej obiektywizmu. Tyle w temacie.
    Jestes ostatnia osoba, ktora powinna mi wypominac brak obiektywizmu. Ja powiedzialem ze Avatar mi sie podobal, ale jako rozrywka czysto wizualna. No ale niektorzy sa bardziej obiektywni, bo przeciez ubostwianie jakiejs animowanej pseudolaski z filmu to jasny przyklad, chlodnej i obiektywnej oceny fimu, prawda?

    Co było na niskim poziomie? Zdjęcia? Montaż? Dźwięk? To że za to nie ma Oscara nie znaczy że ich poziom był niski. Gdyby tym sie sugerować to tylko po jednym filmie na rok byłby dobry dźwięk, montaż itp.
    Jakość filmu była na bardzo wysokim poziomie realizacji. Nawet prosta fabuła została bardzo dobrze przedstawiona. Daję sobie głowę uciąć że taka historia w innym filmie, który powstałby obecnie nie byłaby tak wciągająca.
    Co do gry aktorów to nie jest ona kiepska, więc nie przesadzaj. Stoi na normalnym poziomie filmu kinowego.
    Wymienilem co stalo na niskim poziomie. Fabula byla wciagajaca? Ironizujac czy poza 3D film mial jaks fabule? Aktozy zagrali kiespko, nudno i drewnianie. Ja na hollywood to cienizna.

    Nie do końca jesteś tutaj osobą obiektywną z tego względu że uważasz Dystrykt 9 za niezwykle poważny film, a Avatar za błahą bajkę.
    Nigdzie nie pisalem ze uwaam Dystrykt za bardoz powazny film. Bardzo dobry na pewno, ale powazny? Pisalem ze podobalo mi sie laczenie gatunkow, ironia i groteskowosc.

    Dystrykt 9 jest ubrany w naturalistyczną
    chyba nie ogladales tego filmu...

    Podobnie z Avatarem - Pandora czy niebiescy Na'vi stali się marką.
    Jak Hannah Montana

    Co do zapamietania Avatara, to owszem bedzie pamietany przez jakis czas. Tylko ze 3D wchodzi teraz bardzo agresywnie do kin. Za pare lat nikt nie bedzie pamietac niebiesic ludzikow (no chyba ze o smerfach mowa), bo bedzie duzo wiecej ciekawszych i majacych widzowi do zaoferowania troche wiecej niz same efekty specjalne, filmow 3D.

  9. #129
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Ostatni Przyjazny Dom
    Postów
    364
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Co do zapamietania Avatara, to owszem bedzie pamietany przez jakis czas. Tylko ze 3D wchodzi teraz bardzo agresywnie do kin. Za pare lat nikt nie bedzie pamietac niebiesic ludzikow (no chyba ze o smerfach mowa), bo bedzie duzo wiecej ciekawszych i majacych widzowi do zaoferowania troche wiecej niz same efekty specjalne, filmow 3D.
    Zauważ, że 3D daje efekty czysto wizualne, nie każdy film nadaje się do nakręcenia w trójwymiarze, bo zwyczajnie nie każdy jest tak pokazawy, niektóre filmy liczą na fabułę, a nie efekty specjalne.
    Powiem tak, ja za każdym razem oglądałem film dla czegoś innego, raz dla efektów, drugi raz dla muzyki, trzeci jeszcze dla czegoś, ale za każdym razem odnajdywałem w filmie coś nowego, czasem wystarczy po prostu uważniej się wszystkiemu przyjrzeć, a nie odrazu wychodzić na nie.
    „Ani połowy spośród was nie znam do połowy tak dobrze, jak bym pragnął,
    a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie.”
    Bilbo Baggins

  10. #130
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Avatar - kontrowersje na temat filmu

    Nie wiem czego się czepiasz, Volomirze. Rewelacyjny film, gdyby nie te okulary, spałoby mi się bardzo dobrze.

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najlepszy avatar - etap II
    By Marat in forum Nagrody forumowe 2012
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 12:07
  2. Enty temat na temat aktualizacji steam.
    By baggins in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 10:24
  3. Daniel Gazda ''Armie Świata Antycznego'' KONTROWERSJE
    By KLAssurbanipal in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 13:38
  4. Elite Units of the West DLC - dyskusje i kontrowersje
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 19:13
  5. Program do przycinania filmu
    By Demon in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 15:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •