Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Frankowie

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Czernikowo
    Postów
    137
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Frankowie

    Jak wam się gra tą frakcją? Ja na początku zwinąłem wszystkich i zacząłem plądrowanie zachodniego cesarstwa na początku Galia a potem podzieliłem armię i wyruszyłem na Italię i Iberię. Po tym wszystkim zacząłem się osiedlać z kontem 135k. A wy?
    "Jedna śmierć to tragedia, milion - to statystyka." - Józef Stalin

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Frankowie

    Poza Zach. Rzymem gra mi sie nimi naprawdę przyjemnie, dobre jednostki ( ci z siekierkami wymiatają).

  3. #3
    Chłop Awatar S.P.Q.R
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Frankowie

    Frankowie według mnie sa najłatwiejszą frakcją w grze. Ja na początku podbijam południowych sąsiadów ( maja jedna prowincję) popdisuje umowe handlową i traktat sojuszniczy z cesarstwem Rzymskim. Ruszam na wschód by podbić dwie zbuntowane prowincje. Na desr zostają mi Sasi ( splądrowanie osady poprawi stan budżetu). Buduj Armie na starcie z Hordami i Rzymianami. Ja jeszcze nawracam na chrześcijaństwo. Konnica podbijesz cały świat..

  4. #4
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Frankowie

    Jak ja grałem na h/h cearstwo nigdy nie dotrzymuwało przywmiearza :x i zajmowało móją osadę. A co jest najlepsze wysyłało pełna armię przeciwko mnie. Atakowało mnie zawsze gdy zdobyłem jakąś osadę. Nie chciało mi się przekształcać w horde i dawałem sobie spokój z Frankami. Na poziomie średnim gra się łatwo i przyjemnie
    Ogólmie nacja ciekawa: doskonała piechota, kawaleria + dotego machiny oblężnicze
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Frankowie

    Ja ostatnio trochę pograłem tą frakcją na VH/VH. Praktycznie od samego początku mam wojnę z Rzymem, zatem pierwsze podboje to 2 miasta Rzymskie niedaleko Campus Franki (startowa prowincja). Potem zdradzili mnie Alemanowie, więc szybko rozprawiłem się z nimi, w tym samym czasie osiągnąłem całą pełną armię, którą po zdobyciu miasta Alemanów wysłałem na podbój Gali. Zacząłem także produkcję drugiej armii, bo wiadomo że wschodni sąsiedzi zaatakują szybko. I się nie zawiodłem, Sasi nieoczekiwanie zaatakowali Campus Franki, obroniłem się (lecz ze stratą przywódcy frakcji) i zaatakowałem ich ziemie, już teraz są historią. W tym czasie zdobyłem 3 miasta w Gali i szykuję się na szturm na Massilę a potem na Płw. Apeniński. Zrobiłem trzecią armię, która wylądowała już w Brytanii i obrała sobie za cel Londinium. Więc jeżeli o grę Frankami to trzeba być przygotowanym na walkę z każdym sąsiadem, Burgundowie i Longbardowie zawiązali sojusz i myślę że niedługo mnie zaatakują, więc armię z "kampanii Saskiej" przerzucam na walkę z nimi. Co do hord, narazie tylko Goci i Sarmaci pojawiali się u moich granic, podpisałem z nimi sojusz i o dziwo dopełnili go, odchodząc gdzieś na wschód.

    Gorzej jednak mają się finanse, miasta generują dość słabe zyski, praktycznie wciąż mam 0-1000 denarów i tylko podboje nowych miast reperują budżet. Utrzymanie porządku w miastach też jest istną mordęgą, zauważyłem że jeden oddział chłopów może utrzymać porządek tylko na 500 ludzi w mieście, a nie jak w Romie, gdzie jeden oddział starczył na 1000 ludzi. Chciałbym nawrócić frakcję na chrześcijaństwo, lecz gdy buduję chrześcijańską budowlę w danym mieście, to od razu przychodzi -95% porządku publicznego, co powoduje pewny bunt. Sytuacji nie poprawiają moi generałowie, praktycznie wszyscy to poganie.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Frankowie

    Mnie raz Rzymianie zaproponawali przymierze i ogromny trybut na kilka tur. Umowy oczywiście nie dotzrymali, i mnie zaatakowali

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Frankowie

    url=http://www.xfire.com/profile/vonihidilix/screenshots/?view#102312822][/url]
    Na początku gra jest trudna, brak kasy. Kluczem jest tutaj zdobycie Samorabrivy i Londynu, ten drugi w generuje ogromne dochody z handlu, wtedy już mogłem pozwolić sobie na utrzymanie 3 pełnych armii oraz rozbudowywanie miast i jeszcze sporo kasy mi zostawało na przekupstwa i inne rzeczy, dzięki którym wojna staje się łatwiejsza.
    A tu podgląd na stolice i najbliższą okolice:

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Frankowie

    Ogromnym plusem dla Franków jest to,że mogą jako jedyny lud barbarzyński budować brukowane drogi co zwiększa zyski z handlu i długość ruchów jednostek

  9. #9
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach

    Re: Frankowie

    Ja po obejrzeniu kilku historycznych filmów postanowiłem wrócić do barbariana i właśnie Frankowie są frakcją, którą wybrałem na sam początek. Gra mi sie ok. Nie spieszę się z niczym. Najpierw musiałem zbudować gospodarkę bo jak wiadomo z kasą krucho. Teraz mam 4 prowincje stan skarbca przeważnie w rejonach 10 tys. Zaczynam większy podboj


    Cytat Zamieszczone przez Aquila
    Poza Zach. Rzymem gra mi sie nimi naprawdę przyjemnie, dobre jednostki ( ci z siekierkami wymiatają).

    baaa 8-)

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    Warszawa ;)/Bemowo
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Frankowie

    Ja narazie zgnębiłem Buntowników Cesarstwa Rzymskiego, po czym oni upadli, potem przeżuciłem się na chrześcijaństwo(polecam od początku gry, bo potem ludzie bardziej zakorzeniają się z Pogaństwem), a na konieć Sojusz i Prawa Handlowe z Ces.Bizantyjskim ^^^.
    A jest wogóle jakaś różnica pomiedzy Herbanów z Mieczami, a Herbanów z Toporami ?
    Rome Total War:Antologia
    Empire Total War
    Napoleon Total War
    Shogun 2 Total War






    Bo wśród szczęku oręża - milczą prawa
    Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy-Cyceron

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ewakuacja i kolonizacja Siedmiogrodu - Frankowie i Goci
    By adriankowaty in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 19:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •