Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Goci

  1. #1
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Goci

    Pykam tą nacyjka. Postanowiłem zatrzymać hordę - co jest pozbawione niby sensu bo gra się nią łatwo i przyjemni gdy zwinie się interes i przejdzie do Konstantynopola, co horda to horda. Pierwsi nadeszli Wandalowie. Moja armia składała się tylko z HA, tak najemnych jak i własnych, udało mi się przekupić jeden ich oddział. Walka była trudna i długa, czasem w plecy czasem do przodu, zblokowałem ich nawet kiedyś na przełęczy w końcu sukces dla mnie Konni łucznicy są jednak doskonali nadeszła kolejna horda - Roskolanie, mocno już przetrzebiona, chyba wcześniej z Hunami i Scytami wojowała. Nie było większego problemu, teraz oczekuje wizyty zapowiedzianej przez Hunów
    Goci maja słabiutka piechotę, nie umywa się do saskiej, rzymskiej, franków i innych germanów, jazdy też za świetnej nie posiadają, jednak jeden genialny bonus jakim są konni łucznicy w dwóch wersjach czyni cuda
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  2. #2
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Goci

    Furiusz nie przesadzaj, Gocu mają dobrą jazdę - jazda gocka ma bardzo dobre statystyki.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  3. #3
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Goci

    Konni łucznicy są jednak doskonali nadeszła kolejna horda - Roskolanie, mocno już przetrzebiona, chyba wcześniej z Hunami i Scytami wojowała
    chyba Sarmatami nie ta wersja romy
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Goci

    Tak mea culpa proszę o wybaczenie. Co do jazdy - słabizna. Obok masz Hunów i Wandalów i sarmatów z naprawdę klasową jazdą, barbarzyńską i Ces wsch z genialną jazdą plus sasanidzi podobnie jak rzymska cudo Frankowie i zachodnie też maja niezła jazdę - paladyni plus auxilia są cudowne. to samo romo brytowie ale tych spotkać już trudniej
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  5. #5
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Goci

    Franków jest trochę trudno spotkać jak się gra Gotami raz tylko grałem Gotami. Podbiłem Grecję, i wziąłem się za Azję mniejszą, potem sprawy się pokomplikowały... brak kasy i super rozwinięci Alamanowie, rozpoczęli najazd na moje ziemie i dałem sobie spokój z grą. Nie pojawiła się jeszcze horda Ostrogotów według mnie Goci mają lepsze jazdę od Sarmatów, mimo iż Ci drudzy mają większą liczbę konnych łuczników to jednak Goci posiadają lepszą konnicę według mnie. Hunowie albo osadzą się w Tracji albo pójdą dalej, Wandalowie prą przeważnie w kierunku Francji. Najlepiej jest od razu przekształcić się w hordę w przeć na Konstantynopol a z tamta na resztę Grecji. Nie ma sensu czekać aż przybędą Hunowie i Wandalowie.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Goci

    Franków jest trochę trudno spotkać jak się gra Gotami
    ja tam ich często spotykam ale zależy jak sie gra Trzeba zajac Rzym po drodze mam Franków to zahaczam

    mimo iż Ci drudzy mają większą liczbę konnych łuczników to jednak Goci posiadają lepszą konnicę według mnie
    Nie sarmaci mają lepsza

    Hunowie albo osadzą się w Tracji albo pójdą dalej,
    Po drodze do konstantynopola lezymy własnie my, na pewno nas odwiedza

    Wandalowie prą przeważnie w kierunku Francji.
    Hiszpanii i tylko ja w sumie tam dochodzę są też pierwszą horda na jaką się napotykamy

    Najlepiej jest od razu przekształcić się w hordę w przeć na Konstantynopol a z tamta na resztę Grecji. Nie ma sensu czekać aż przybędą Hunowie i Wandalowie.
    wiem co zaznaczyłem w pierwszym poście. To moja trzecia kampania Gotami, w pierwszej horda i poszedłem na wschód, w drugiej zaczekałem na wandalów i poszedłem na zachód teraz postanowiłem roznieść hordy dlatego czekam Gospodarka na plusie na razie, jednostki nabiły ekspa, zaczekam na hunów i rozniosę cały świat swoją szosą wyeliminowałem już trzy frakcje nie wychodząc poza trzy prowincje
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Goci

    Goci przyjemna nacja oraz położenie
    Ale wszystkie hordy wędrujące na zachód muszą przetoczyć się przez ich ziemie

  8. #8
    Maharbal
    Gość

    Re: Goci

    Najłatwiejszą bodaj drogą rozwoju jest ,,zwinięcie interesu" w Dacji, i odebranie Cesarstwu wschodnio-rzymskiemu posiadłości w Europie (czyli zabranie Thessaloniki, Konstantynopola i Aten; Mezję lepiej zostawić, bo lubią tam podchodzić hordy). Kasy jest sporo i kierunków ekspansji też-ja podbijałem resztę ziem Cesarstwa wschodnio-rzymskiego.

  9. #9
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Goci

    Ja nigdy nie zwijam interesu jak gram w BI.
    Gotami, gdy zaczęły sępić hordy, to z Wandalami się sprzymierzyłem i razem praliśmy Hunów. 8-)
    Ogólnie gra się nimi fajnie, sporo kasy, ja tylko miałem małe problemy, bo się uparłem(jak każdą frakcją 8-) ) na pogaństwo, a gienkowie tylko chrześcijańscy

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    39
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Goci

    Podziwiam za decyzję o niezwijaniu interesu na starcie. Mnie tak irytuje brak portów u Gotów, że zamiana w hordę to mus (chyba jedyna nacja, którą zwijam się w hordę z powodów czysto ekonomicznych, w przeciwieństwie dio Sarmató, gdzie trzeba wiać z powodów czysto militarnych )

    EDIT: Generalnie nie przepadam za Gotami, Niby silna ciężka jazda, ale większość nacji ma silniejsze. Niby silna piechota, ale większość nacji ma dużo wilniejszą. Takie to ni pies ni wydra)
    Project Isaura Activated
    Avek Pomysł / Wykonanie: Gringo Anotheros

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ewakuacja i kolonizacja Siedmiogrodu - Frankowie i Goci
    By adriankowaty in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •