Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pytania.

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach

    Pytania.

    Witam MG

    Krótko i na temat polecę z pytaniami na dziś:

    1 Czy koszt jednostek, które uzyskały pewne poziomy doświadczenia wzrasta czy pozostaje standardowy, zgodnie z tierem jednostki (czyli taki jaki był początkowo)? Jeśli odpowiedź poinformuje mnie, że koszt wzrasta to czy wzrost kosztów doświadczonej jednostki T-1 wzrasta identycznie jak koszt jednostki doświadczonej T-5 czy owe wzrosty są jakoś procentowo adekwatne do podstawowego kosztu utrzymania tych jednostek?

    2 Zasady mówią o konkretnych "dokumentach" dyplomatycznych typu sojusz, wojna itp. Nie zauważyłem wśród nich np "POZWOLENIA NA PRZEMARSZ WOJSK". Czy ewentualna taka umowa między władcami będzie traktowana jako ich inwencja twórcza (pożądana ponoć), czy tez nie istnieje możliwość takiej umowy między graczami. Jeśli zaś istnieje to czy traktowana byłaby jako ta bezterminowa czy może termin (włącznie z "bezterminowością") zależałby tylko od graczy poszczególnych stron umowy?

    3 W opisie mojej nacji zauważyłem taki bonus, że zajmując prowincje nie jestem zmuszony do rozbudowy miasta na poziom aby czerpać z niej korzyści finansowe. Czy to dotyczy tylko poziomu 1 miasta zaś aby zyskiwać dochody wyższe wymaga się od orków rozbudowy do wyższych poziomów (co byłoby dość oczywiste). Czy być może ten bonus dotyczyłby prowincji niezamieszkałych, których kolonizacja kosztuje 800g, gdzie w przypadku orków jest ona zbędna gdyż wchodzi w skład kraju" jako , że została po prostu podbita. Krócej... czego dokładnie dotyczy ten mój bonus orkowy?

    4 To pytanie nasuwa mi się po poprzednim : Czy przez tereny niezajęte przez inne nacje można przejść nie zajmując ich jeśli ktoś sobie nie życzy podbijać akurat danego skrawka ziemi?

    5 Powiedziano, że rozbudowa poziomu prowincji generuje koszt równy przychodom wynikającym z poziomu do którego rozbudowywana jest prowincja, ale nie wspomniano o tym czy jednocześnie zysk z aktualnego poziomu prowincji jest aktualny. Zatem pytam czy jeśli chciałbym rozbudować prowincje 1 poziomu do poziomu 2 generując koszt jak rozumiem 700g czy od tego kosztu mogę odjąć 350g jako, że zysk z poziomu aktualnego jest właśnie taki? Koszt realny przy rozbudowie prowincji w tym przypadku wyniósłby tylko 350g a nie 700g. Jak to by było?

    aha no i
    6 kto jest władcą nowej nacji , którą włączono do kampanii czyli wampirów?

    7 Oraz czy dyplomacja ma być prowadzona tylko i wyłącznie oficjalnie tu na forum z dostępem dla każdego z rywali, czy strony mogą informować MG potajemnie na swoich TF ?

    8 Posiadam, że bonus taki, że do każdej bitwy mogę dodać jednostkę nocnych goblinów. Czy ta jednostka jako dodatkowa/bonusowa też ma być brana jako ta , która generuje koszta?

    9 Rozumiem, że aby wybudować poziom 5 koszar, muszę wcześniej posiadać rozbudowaną prowincje do tego samego poziomu... czy nie?

    10 Czy zdobyte prowincje od innych graczy zachowują swój stan rozbudowy wraz z ich zyskami/kosztami?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Cześnik Awatar Tomas
    Dołączył
    Jan 2018
    Postów
    254
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    57
    Otrzymał 171 podziękowań w 104 postach
    1. Koszt utrzymania jednostek nie wzrasta wraz ze wzrostem doświadczenia.

    2. Taka umowa jest jak najbardziej możliwa, zależy to tylko od gracza czy pozwoli innemu przejść przez własne terytoria, czy też uzna to za atak. A może pozwoli mu przejść i zdradziecko go zaatakuje w niespodziewanym momencie? Umowy są zawierane między graczami i nie ma żadnych rygorów ze strony MG co do tego jak się musicie dogadywać. Inwencja twórcza jest pożądana

    3. Dotyczy prowincji w których znajdują się tubylcy od których można pobierać trybut. Czyli nie dotyczy tylko prowincji, gdzie nie ma żadnej rozumnej rasy. Zawsze w opisie prowincji zaznaczamy to czy ktoś tam żyje, czy też nie. Wielkość przychodu z takiej prowincji jest różna, będzie się wahać od 100g do 300g. Jeśli gracz chce w niej budować budynki to musi tam postawić miasto poziomu 1 (koszt: 800g), wówczas zaczyna z niej zarabiać 350g.

    4. Oczywiście. Często jest to nawet niemożliwe ze względu na dość wysoki koszt zasiedlenia terenu (czyli budowy miasta poziomu 1 - 800g). Twój przypadek jest dość wyjątkowy, bo możesz zająć prowincję bez płacenia tej sumy, ale nie musisz tego robić.

    5. Przychód z miasta 2 poziomu wynosi 700g. Czyli w porównaniu do poziomu 1 jest wyższy o 350g.

    6. Władcą jest Wilamos. Napisał zresztą komentarz w wątku "Zapisy", gdzie jak reszta udostępnił swój profil steam.

    7. Możecie dogadywać się miedzy sobą prywatnie. Najlepiej jeśli to będzie, tak jak wspomniałeś działanie In-game na własnym TF, wtedy MG przekaże tą wiadomość na TF odbiorcy i wyśle wiadomość zwrotną.

    8. Ta jednostka nie generuje kosztów. Ona tak jakby po bitwie znika, nie uwzględniasz jej w aktualce, nie dodajesz jej kosztu do kosztu utrzymania wojsk.

    9. Nie musisz.

    10. Zazwyczaj nie. Nawet prowincja pokojowo okupowana przez inną nację trochę podupadnie. Oczywistym jest, że prowincja która została splądrowana lub wybita będzie generować mały zysk w porównaniu do stanu początkowego.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Tomas za przydatny:


  4. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    Przepraszam bo na pytanie 6 odpowiedź jest oczywista zaś ja nie zauważyłem strony nr2

  5. #4
    Cześnik Awatar Tomas
    Dołączył
    Jan 2018
    Postów
    254
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    57
    Otrzymał 171 podziękowań w 104 postach
    Żaden problem, zdarza się. Jeśli masz coś jeszcze to wal śmiało

  6. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    Bóg w drugiej osobie już zajmował się dziś wątkiem, także zostało to dopracowane. Dzięki.

  7. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    Czy mi nie urwiecie głowy, jeśli jutro zrobię ruch wojsk? Dziwnie rozpoczęty tydzień a teraz jeszcze kompletnie odpadam od kompa. Jutro na szybko przemyśle sprawę i jeśli nie w aktualce to podam bezpośrednio info co gdzie błądzi ok?
    Możliwe , że będę w stanie dopiero popołudniu podać dane. Wybaczcie.

  8. #7
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Niech będzie, ale prosimy by zostało to wykonane jak najszybciej, gdyż nie możemy rozpisywać dopóki nie dostaniemy tych rozkazów.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  9. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    Wstawiłem rozkazy dodając nową aktualkę, ale jedyne na co zwracać uwagę można tam to rozkazy. Nie wstawiałem ani zysków ani wydatków ani rekrutacji ani niczego innego. Zaznaczyłem aktualnie na zielono ruchy wojsk i tylko to w tej chwili jest aktualne. Dziś siądę i doliczam kwestie finansowe i inne.

  10. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    Właśnie podrekrutowałem bo do północy się nie wyrobiłem, ale zaczynamy turke od 8 rano to chyba jakoś to ujdzie. Rekrutowane jednostki w rundzie 17 już dodałem do aktualki.
    Jednak chciałem zapytać ( bo ni widu ni słychu) co się dzieje w prowincji STEPY? Wysłałem tam niewielką grupkę wojska w poprzedniej 17 turze i w zasadzie dopiero zdałem sobie sprawę, że o tym cisza.

  11. #10
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    Dopatrzyłem sie błedu z mojej strony na moja niekorzyść wynikającego z nieuważnego widać zapoznania się z zasadami. Kolonizacja, której koszt wynosi 800g powoduje powstanie prowincji 1 poziomu a zatem przychód 350. Takiej kolonizacji w Północnych pustkowiach dokonałem w 13 turze podczas gdy to do 17 tury podstawowym dochodem (nie licząc zdarzeń) jaki liczyłem sobie było 200g jako opłata plemion wynikająca z bonusów orkowych. W 18 turze własnie wprowadziłem zmiany i dodałem sobie odpowiednią ilość funduszy czyli dokładnie 75g. Nie liczyłem sobie wszystkich pominiętych tur, niedopatrzyłem trudno moja strata, ale w 18 postanowiłem dodać sobie 75g jako, że liczyłem zysk 200g podstawy - 50% z nałożonej kary ustalonej przez MG czyli 100g a że podstawa winna być 350g to -50% daje nam 175g. Stąd te 75g dodałem. To tak informacyjnie tylko. Suma została dodana do skarbca po prostu jako ta która przejdzie na kolejną turę. Było wcześniej to 350g , więc aktualnie jest 425g na kolejną turę uciułane

  12. Użytkownicy którzy uznali post Pruber za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •