Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Co będzie po Three Kingdoms?

  1. #1
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Co będzie po Three Kingdoms?

    Pomijając oczywistość, jaką jest WH3 i samodzielny dodatek do 3K, stawiam, że dostaniemy Medievala 3. Po raz, że dużo ludzi by to chciało, a po dwa część wprowadzonych nowości powinno pasować do systemu feudalnego, więc trochę roboty z wymyślaniem mechanik CA będzie miało z głowy. Już w sumie pogodziłem się z tym, że kiedyś średniowiecze powróci do serii i mam tylko nadzieję, że będzie, w końcu, możliwość grania (bez modów) jakimś cywilizowanym państwem .
    Rozważałem też Empire 2, ale Medek chyba bardziej potrzebuje odświeżenia, więc to raczej dalsza przyszłość.

    Co do 3K i dodatku dużego, to stawiam na Okres Wiosen i Jesieni oraz/lub Okres Walczących Królestw. To są raczej dość popularne tematy w chińskiej historii. Pierwszy to rozbicie państwa Zhou na wiele mniejszych frakcji, a drugi walka siedmiu państw, powstałych ze zjednoczenia tych małych, zakończona osadzeniem na tronie pierwszego cesarza (Qin). Jeśli do wyboru byłaby jedna opcja, to raczej Walczące Królestwa się pojawią.

    Z mniejszych DLC fajnie będzie zobaczyć walkę o władzę po śmierci cesarza Qin.

  2. #2
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Medieval 3 albo (oby) XVII wiek. A skąd info o osobnym dodatku? Nie przypominam sobie takiego newsa.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Do każdej historycznej części był duży dodatek, ewentualnie "nowa" gra w podobnym okresie/klimacie i założyłem, że tu nie będą wyjątku robić.

    A XVIIw., wydaje mi się, że mogą wrzucić właśnie jako taką "nową" grę do Medievala, jak Rome+Attyla.

  4. #4
    Administrator Awatar Lord_Legionista
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    1 507
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 285 podziękowań w 190 postach
    bedzie dodatkowy rudział jak to bylo przy last samuraj
    Ostatnio edytowane przez Lord_Legionista ; 27-05-2019 o 09:04
    Z biało-czerwoną flagą zawsze gotowy do walki My pod sztandarem prawdy, nasz kolor skóry jest biały To my, ci radykalni, ci najgorsi z najgorszych,IPL-owcy
    http://www.youtube.com/watch?v=9TQQgXArDTg

  5. #5
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Ja bym chciał Ameryki w połowie XIX wieku oczywiście z wojną secesyjną. Oczywiście znając CA bitwy grywalne by były dopiero z modami ale przy obecnej grafice i z tego co mówicie dobrej optymalizacji rodem z TK, to mogłoby być coś Pola bitewne zasnute dymem, wymagające manewry, dobre mechaniki walki, zmęczenia czy morale a także system osłon byłby czymś mega. No ale co by nie było to nie ufam CA i każdą ich grę traktuje jako platformę do modyfikacji, bo jak dla mnie każdy dobry pomysł kaszanią kilkuminutowymi bitwami, systemem kamień-papier-nożyce i chociażby przeciętną muzyką. W American Conquest Divided Nations twórcy wprowadzili świetnie skomponowane kawałki z wmieszanymi melodiami piosenek wojny secesyjnej, chciałbym takie coś zobaczyć w Total Warze.

    No i w sumie jak Custer pouganiać się za indianami i postrzelać do nich jako dowódca kawalerii tym razem konfederackiej, bo przecież wiadomo że Dixie by wygrało wojenkę

    Niech żyje Gwardia!

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    89
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 11 podziękowań w 8 postach
    Hmm, no to tak:
    Jako nowa Sagę obstawiałbym secesyjną w oparciu o Napka, bo wojna trzydziestoletnia to imo za dużo jak na wycinek historii, natomiast co do nowego full on historycznego TW raczej nie obstawiałbym M3, bo imo jeszcze za szybko. Prędzej widziałbym wzięcie w obroty Empire w stylu od ~1500 do 1812, albo skrócenie do 1700, w końcu chyba to im zostało, aby dorobić dwójkę.

    Jeśli przyłożą się względem optymalizacji/oprawy i feelingu jak do 3K i poprawią AI, to jestem spokojny a imo sukces 3K pokazał im, że lepiej dać grze czas na polerowanie niż robić powtórkę z RII.

  7. #7
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Jeśli chodzi o sagę, to nie obraził bym się za Commonwealth - czyli RON, Sicz Zaporoska, Szwecja, Rosja, Chanat Krymski oraz Imperium Osmańskie. Ale to pewnie "marzenia ściętej głowy".

    Co do pełnoprawnego Total War, to zdecydowanie jestem za Medieval 3.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Medieval 3? Kurdę, może bym jakiś normalny sprzęt do gier nabył pod taką giereczkię...

  9. #9
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chaak Zobacz posta
    Pomijając oczywistość, jaką jest WH3 i samodzielny dodatek do 3K, stawiam, że dostaniemy Medievala 3. Po raz, że dużo ludzi by to chciało, a po dwa część wprowadzonych nowości powinno pasować do systemu feudalnego, więc trochę roboty z wymyślaniem mechanik CA będzie miało z głowy. Już w sumie pogodziłem się z tym, że kiedyś średniowiecze powróci do serii i mam tylko nadzieję, że będzie, w końcu, możliwość grania (bez modów) jakimś cywilizowanym państwem .
    Rozważałem też Empire 2, ale Medek chyba bardziej potrzebuje odświeżenia, więc to raczej dalsza przyszłość.

    Co do 3K i dodatku dużego, to stawiam na Okres Wiosen i Jesieni oraz/lub Okres Walczących Królestw. To są raczej dość popularne tematy w chińskiej historii. Pierwszy to rozbicie państwa Zhou na wiele mniejszych frakcji, a drugi walka siedmiu państw, powstałych ze zjednoczenia tych małych, zakończona osadzeniem na tronie pierwszego cesarza (Qin). Jeśli do wyboru byłaby jedna opcja, to raczej Walczące Królestwa się pojawią.

    Z mniejszych DLC fajnie będzie zobaczyć walkę o władzę po śmierci cesarza Qin.

    Zapomniałeś, że po Three Kingdoms najpierw ma być:
    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...co-obstawiacie


    XVII wiek nie może być takim dodatkiem a'la "nowa" gra do Medievala 3, ponieważ Rome 2 i Attyla to zbliżona mechanika walki co by nie mówić. XVII wiek to już całkowicie coś innego niż średniowiecze.
    Ostatnio edytowane przez KLAssurbanipal ; 28-05-2019 o 02:23
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  10. #10
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Prędzej widziałbym wzięcie w obroty Empire w stylu od ~1500 do 1812, albo skrócenie do 1700, w końcu chyba to im zostało, aby dorobić dwójkę.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi Ci o taki rozstrzał w jednej grze? Przecież to nie ma prawa bytu, oni nie oddali w miarę poprawnie mechaniki walki nawet krótkiego przedziału czasowego w historii to co dopiero w takim ogromnym przedziale. Musiałoby być tysiące różnych jednostek i mechanik żeby to wypaliło.

    Niech żyje Gwardia!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •