Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Wątek: Pytania i odpowiedzi

  1. #1
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach

    Pytania i odpowiedzi

    Pytanie do MG

    Ad 1. Ile będzie kosztować rozbudowa drogi w "Ziemie Śmierci" w celu przemieszczania na dalsze prowincje w jedną turę?

    Ad 2. Czy jest możliwość rozbudowy w tej samej turze kolonizowanego terenu czy dopiero od następnej tury "Biały Las"?

    Ad 3. Czy mimo specjalnej mechaniki frakcji mogę wybudować porty w moich miastach w celu zwiększenia dochodu frakcji?

    Ad 4. Czy jest możliwość dostania się do twierdzy krasnoludów przez port w "Krainach Olbrzymów" lub ewentualna zaatakowanie go od morza nie wchodząc na dane ziemie i walkę z olbrzymami? (to jest ważne bo nie wiem czy takie coś będzie możliwe fabularnie a wtedy wstrzymam się z budowaniem floty póki co.

    Ad 5. Czy istnieje możliwość rozbudowy manufaktur oraz targu niewolników w głównym mieście? (w tym pytaniu chodzi głównie o fakt rozbudowy miast, rozumie że ma być to fabularnie i zgodnie z zasobami na danym terenie ale chodzi mi tutaj czy można to ulepszać czy po prostu jest to jednorazowa inwestycja po wyrażeniu zgody przez MG)


    Sorka za spam, pomyślę nad jakimś fajnym eventem i mam nadzieję że popatrzycie przychylnym okiem na to wszystko
    Spoiler: 







  2. #2
    Cześnik Awatar Tomas
    Dołączył
    Jan 2018
    Postów
    254
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    57
    Otrzymał 171 podziękowań w 104 postach
    1. Z drogami to jest tak, że musisz mieć co najmniej 3 drogi, by to miało sens. Na przykład: płacisz za drogi w zamarzniętych jeziorach, martwym drzewie i płn szczytach bestii, wówczas możesz z zamarzniętych jezior do płn szczytów bestii dostać się w jedną turę. Nagronath jako prowincja "specjalna" nie wymaga budowy drogi (traktują ją jakby tam była już wybudowana droga). Drogi to jest pomysł raczej na późniejszą część gry, by ułatwić transport armii z jednej części własnego państwa do drugiej w szybkim tempie.
    Podstawowy koszt drogi wynosi 500g za każdą prowincję. Można drogi także ulepszyć, by móc się poruszać się o więcej niż 2 prowincję na turę. Wówczas trzeba napisać jak dobre drogi chce się mieć, my określimy czy to możliwe i odpowiednio tę akcję wycenimy.

    2. Dopiero od następnej tury można rozbudować miasto do poziomu 2. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by od razu wybudować tam jakiś budynek specjalny np. tartak.

    3. W Nagronath nie możesz wybudować portu, musisz znaleźć jakiś inny pomysł na zwiększenie przychodu prowincji. We wszystkich prowincjach mających dostęp do morza jak najbardziej możesz wybudować port (zaznaczam, że ziemie śmierci nie mają dostępu do morza z powodu stromych zboczy).

    4. Jest taka możliwość, wyłącznie od morza. Olbrzymy znalazły jakieś przejście do podziemi ze swojego terytorium, ale na pewno nie ma ich tam tak dużo jak na powierzchni. Są to istoty rozumne, żyjące w społeczności, więc pod wpływem różnych wydarzeń ( o których będziemy informowali w temacie głównym) mogą się one przemieszczać.

    5. Oczywiście, że tak, możesz je rozbudować. Wszystko też ma swoje granice i jeśli za dużo w dany budynek zainwestujesz, to w końcu ci napiszemy, że przeznaczanie większych środków nie ma już sensu. Ponadto możesz wybudować nowe budynki specjalne, jakie ci tylko przyjdą do głowy.

  3. #3
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Po pierwsze dzięki za zrobienie osobnego tematu i szybką odpowiedź

    W takim razie pytania w kwestii

    2. Ile będzie kosztować wybudowanie tartaku oraz domu łowców/myśliwych (zwierzyna i drewno w prowincji)?

    4. Ile będzie kosztować rozbudowa manufaktury w celu ulepszenia produkowanych dóbr? (z targiem niewolników się wstrzymam żeby coś złapać wtedy będzie bardziej lorowo)


    Ooo a z nowych pytań to te wątki fabularne do waszej oceny mogę zamieszczać tutaj i czy jest jakaś forma w której chcecie to otrzymać?
    Spoiler: 







  4. #4
    Cześnik Awatar Tomas
    Dołączył
    Jan 2018
    Postów
    254
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    57
    Otrzymał 171 podziękowań w 104 postach
    2. Od ceny budynku zależy to ile on będzie golda przynosił. Optymalny koszt, gdzie proporcja zysk/koszt jest duża to 500-700g. Droższe inwestycje raczej wymagają uzasadnienia fabularnego, by przynosiły zadowalające pieniądze.

    4. Jako, ze w Nagronath żyje wiele tysięcy niewolników, to możesz zainwestować duże pieniądze w manufaktury. Polecam na start wyłożyć na nie 500-800g, a przyszłości je jeszcze bardziej rozbudować.


    Jeśli chodzi o te wątki fabularne, to Turek na przykład umieścił go w temacie wydarzenia i poprosił poprzez wiadomość prywatną byśmy go skopiowali i wstawili do głównego tematu. Taka forma nam odpowiada.

  5. #5
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Jezu jak szybko działasz dzięki wielki za pomoc tak to można fajnie grać

    Rozdysponowałem kasę zerknij czy wszystko się zgadza (interesuje mnie czy mogę na raz wybudować tyle statków bo wiem, że było pisane że może zająć to dłużej albo coś jak będzie więcej na raz. W razie czego pisz postaram się jak najszybciej dać znać. Oficjalnie kończę turę w takim razie.

    PS. Właśnie w temacie ostatecznej tury może fajnie by było jakbym pisał do Ciebie na steamie czy coś a wtedy jakbyś zobaczył aktualkę odpisał jakieś ok żebym wiedział że już mam załatwione wtedy będzie chyba lepsza komunikacja między nami.
    Spoiler: 







  6. #6
    Cześnik Awatar Tomas
    Dołączył
    Jan 2018
    Postów
    254
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    57
    Otrzymał 171 podziękowań w 104 postach
    Wszystko się zgadza, 8 da radę wybudować w jedną turę.

    Jak najbardziej można się ze mną kontaktować na steam.

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    No to super pasuje swoją drogą możesz mi napisać na steami bo mam jakiegoś Tomasa i nie wiem czy dobrze napisałem -_-
    Spoiler: 







  8. #8
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Pomysł na Event

    Nasi wojownicy po pokonaniu armii wroga przeszukali obóz i miejsca kult tych prymitywnych ludzi ku naszemu zdziwieniu okazało się, że ta drugorzędna rasa ma odrobinę rozumu i wyznawała "Khaina" naszego Pana wojny i krwi. Miejsce to nie jest specjalnie okazałe ale przy naszej pomocy można postawić tutaj mała świątynie boga krwi (tutaj dajesz koszt ile dać monet).

    Po powstaniu, dobry zwyczajem jest zorganizować małe zawody ku jego uciesze oraz ofiary, z resztek pojmanych ludzi złożono ofiary oraz odbyły się igrzyska w których zostanie wyłoniony czempion (jednorazowa opcja rekrutacji "Wiedźmy - bohater, najlepiej jakby ta kasa za odbudowę świątyni jakoś to równoważyła).


    Przemowa Tegula na schodach nowo powstałej świątyni

    Żołnierze, dziś odnieśliśmy piękne zwycięstwo w tym lesie nad plemieniem prymitywnych lecz walecznych ludzi. Ich zaciekłość była spowodowana czczeniem słusznego boga, naszego Pana "Khaina"!. Widzieliście co w stanie są zrobić wojownicy z jego łaską, jeśli Ci ludzi walczyli tak zaciekle to aż boję się pomyśleć jaki gniew spadnie na głowy waszych wrogów moi drodzy bracia i siostry! Niech cały Albion spłynie krwią naszych wrogów ku uciesze naszego Pana!

    -po zakończeniu rozmowy słychać gorącą owację wojowników Tegula, którzy przygotowują się do "igrzysk"

    Jak masz pomysł na usprawnienie tego to chętnie o ile oczywiście się pomysł podoba
    Spoiler: 







  9. Użytkownicy którzy uznali post Mist za przydatny:


  10. #9
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Super pomysł. Wieczorem rozpiszę Ci koszty i dam wydarzenie na główną
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  11. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Witam jak ktoś da mi info ile zysków przychodu jest z rozbudowania manufaktur w stolicy to postaram się dziś uzupełnić na gotów całą aktualizację.

    Interesuje mnie jeszcze za jaką cenę mogę sprzedać pojmanych niewolników z ostatniej bitwy będziecie to sami ustalać czy jest jakaś stała cena i zależnie jakie wojska pokonam to po prostu będzie ich więcej/mniej przydzielana(tak chyba prościej będzie) ?

    A właśnie jeszcze sprawa specjalnej mechaniki zabijania i tańszej rekrutacji wiedźm jak mam 1000 killsów, ostatnio pokonałem tak mniej więcej 200-250 przeciwników też, może lepiej gdzieś to notować w aktualace czy jak wam wygodniej ?
    Spoiler: 







Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •