Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 91

Wątek: Pytania i odpowiedzi

  1. #11
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mist Zobacz posta
    Witam jak ktoś da mi info ile zysków przychodu jest z rozbudowania manufaktur w stolicy to postaram się dziś uzupełnić na gotów całą aktualizację.

    Interesuje mnie jeszcze za jaką cenę mogę sprzedać pojmanych niewolników z ostatniej bitwy będziecie to sami ustalać czy jest jakaś stała cena i zależnie jakie wojska pokonam to po prostu będzie ich więcej/mniej przydzielana(tak chyba prościej będzie) ?

    A właśnie jeszcze sprawa specjalnej mechaniki zabijania i tańszej rekrutacji wiedźm jak mam 1000 killsów, ostatnio pokonałem tak mniej więcej 200-250 przeciwników też, może lepiej gdzieś to notować w aktualace czy jak wam wygodniej ?
    Siemka

    1. To zależy ile kasy włożysz na rozbudowę. Polecam również z budowaniem czegoś poza manufakturami

    2. Tak jak jest na TF'ie, cena zależy od ilości, ale i od ,,jakości'' towaru. Wycenę robił będzie MG, jak tylko o to poprosisz.

    3. Zapisuj to gdzie Ci najwygodniej. Może być aktualka.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  2. #12
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Wyłożone na rozbudowę w poprzedniej turze było 800g jak pisałem z Tomasem. I tak spoko wiem, po prostu tak było z kasą, że od tego rozpoczynam rozbudowy.

    No to w takim razie proszę o wycenę Niewolników (20) z tej ostatniej bitwy, bo tutaj w sumie kolejne pytanie nie mogę ich użyć do czegoś innego ?
    Spoiler: 







  3. #13
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mist Zobacz posta
    Wyłożone na rozbudowę w poprzedniej turze było 800g jak pisałem z Tomasem. I tak spoko wiem, po prostu tak było z kasą, że od tego rozpoczynam rozbudowy.

    No to w takim razie proszę o wycenę Niewolników (20) z tej ostatniej bitwy, bo tutaj w sumie kolejne pytanie nie mogę ich użyć do czegoś innego ?
    Jeśli chcesz ich po prostu sprzedać, to dostaniesz za to 200 złotych monet (za 20 dorosłych i silnych ludzi). Oczywiście możesz wykorzystać ich w inny sposób, to już zależy od Ciebie co z nimi zrobisz
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  4. #14
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Pytanie do MG

    1.Po pierwsze, żeby nie wyszło że oszukuję dopatrzyłem się w "Turze 5" w swojej aktualizacji błąd na dochodach miasta 400g na swoją niekorzyść. Po tej bitwie miałem uszkodzone wojsko 2 oddziały to możemy kompromisem iść, że było to wydane tam i po sprawie czy chcecie zrobić dokładny rachunek wtedy po prostu będę musiał zmienić aktualizację na tą turę.

    2.Czy bohaterowie też zabierają sloty jak chce się przewozić ich flotą? (będzie to dla mnie ważne później tak sądzę)

    3.Już wcześniej pytałem i odpowiedź była twierdząca czy w "Krainach Olbrzymów" jest szansa ataku na ten port Krasnali od morza, też ważne bo nie wiem czy mogę zaatakować go desantem od morza?

    4.To w sumie bardziej informację, wydaje mi się że będzie dla was wygodniej jak na dole umieszczę na fioletowo napisy ważniejszych spraw to co wymaga waszej uwagi np kolonizacja(zmiana mapy) albo rozbudowa jakiegoś tartaku czy coś(tego sam nie mogę wyliczyć więc potrzebuję info ile z tego np będzie dochodu) czy podoba się pomysł?

    PS. Mam pomysł na kolejny event to jak wcześniej dam w tym temacie i zobaczycie czy jest do zaakceptowania i jako by to wszystko kosztowało.

    Dzięki trzymajcie tępo i dobra robota
    Spoiler: 







  5. #15
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    1. Możesz tak zrobić,

    2. Nie, bohaterowie tak jak lordowie nie potrzebują łodzi, mogą się zabrać wraz z jakimś oddziałem,

    3. Możesz się desantować od morza i w ten sposób zaatakować, wysiadając na ląd i atakując port,

    4. Będziemy wdzięczni za takie rozwiązanie

    Dziękujemy
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  6. #16
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Super, dzięki za szybką odpowiedź to w takim razie nic nie muszę zmieniać i mam gotową turę możecie zerknąć i sprawdzić

    Ps. w wolnej pomyślę nad jakimś eventem i tak samo zamieszczę do analizy czy się nadaje.
    Spoiler: 







  7. #17
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Pomysł na Event

    Jest to w sumie pomysł na kilka tur, chodzi o to czy istnieje szansa na to żeby wyszkolić kilka oddziałów włóczników i później jako flotę do najazdu wysłać np na Imperium albo inna frakcję i tutaj jest event, przemalować statek i żołnierzy w barwy wysokiego elfa(dlatego robię włócznię żeby później w razie bitwy walczyły oddziały wysokich to są praktycznie identyczne jednostki na statach i koszcie).

    I tutaj mamy kilka opcji, flota jest wysłana na rajdy i grabież i dwie opcje jak nie będzie nikogo to wiadomo jest rabowanie i moje wojsko wraca po udanej misji, a opcja dwa jak będą jacyś obrońcy to wtedy jest bitwa i najlepiej jak wojskiem kierowałby np ktoś z was (z tym żebyście wtedy napisali, że np Rancor nie ma czasu i możecie to zagrać czy coś). W razie porażki wojsk na statkach będzie się znajdował list z rozkazami ataku na dany cel od władcy elfów [coś ale spisek w konfederacji ładu aktualnie].

    Oczywiście kasa za całą operację to wyszkolenie żołnierzy + floty no i nie wiem czy coś chcecie za to żeby ich przemalować (planuje coś w ramach 4 oddziałów czyli z flotą wyjdzie 2600g) czyli sporo tak mi się wydaje a nie wiem jakie mogą być tego konsekwencję i jakbyście chcieli dany wątek poprowadzić w razie akceptacji.

    ----tutaj mogę napisać list z rozkazami itd jak będzie ok---

    Szczerze to wydaje mi się, że z lorowego punktu widzenia jest to jak najbardziej uzasadnione a moja rasa raczej specjalizuje się w takich dyplomacjach itd więc mam dużo ciekawych pomysłów

    PS. Mam jeszcze pomysł na event bieżący na kolejną turę ale muszę jeszcze go dopracować
    Spoiler: 







  8. Użytkownicy którzy uznali post Mist za przydatny:


  9. #18
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Pomysł na Event - kolejna tura

    Jak wiadomo nie od dziś Mroczne Elfy to rasa nie ufna i często snująca intrygi bardzo często nawet na własnych dworach i zamkach. Aby utrzymać porządek i wierność swoich poddanych każdy "dobry" Dread Lord posiada siatkę dobrze wyszkolonych szpiegów, którzy mają bronić go przed zagrożeniami z zewnątrz lub co jest częściej spotykane wewnątrz. Tegaul nie jest wyjątkiem i żeby zapewnić sobie posłuch poddanych w jego rosnącym Imperium na Albionie postanowił szkolić specjalnych agentów wiernych jego sprawie oraz całkowicie oddanych jego poleceniom.

    Budowa budynku w Nagronath "szkoła agentów" - tutaj kwestia MG ile ma to kosztować ja liczę tak 600g Budynek dawałby szansę na odkrycie szpiegów z obcych nacji oraz zwiększył by szansę odkrycia problemów wewnętrznych w Imperium.


    W późniejszym etapie możliwość rozbudowania budynku na "Szkołę zabójców Khaina" co daje możliwość rekrutacji agenta "Zabócja Khaina" jako bohatera do armii lub do zadań specjalnych na mapie kampanii (tutaj było by gorzej rozwiązać jaką ma prędkość poruszania może tak chociaż z 2-3 prowincję na turę żeby nie chodził kilkanaście tur do celu, oczywiście kasa za rekrutację normalnie według gry. No i szanse powodzenia akcji zależą od poziomu agenta i "obrony" wroga. Koszt ulepszenie budynku - 1200g

    W dalszej perspektywie też można pomyśleć nad rozbudową w jakimś innym kierunku.

    Ogólnie rozbudowanie danego kompleksu szpiegowskiego dało by mi możliwość używanie agentów do zwiadu, których póki co celowo nie robiłem. Koszty co do akcji szpiegowskich oraz informacje pozyskane mogą być naliczane według waszego uznania.

    Pytania do MG

    1.W sumie jak można to jeszcze jedne pytanie z tym związane jak ogólnie odbywają się akcje szpiegowskie tutaj, piszę że szpieg idzie do prowincji "X" płacę jakąś kasę i mam z tego jakieś tam info zależnie od powodzenia?

    2.No i czy obowiązuje taki sam limit szpiega czyli 1 ruch na turę, czy szpiedzy mogą chodzić trochę dalej w turze 2-3 prowincję od swoich ziem?

    Póki co chyba starczy eventów, dajcie znać czy się podobają i czy mam zielone światło żeby to robić, ewentualnie zmodyfikujcie według własnego uznania żeby się zgadzało
    Ostatnio edytowane przez Mist ; 19-06-2019 o 06:19
    Spoiler: 







  10. #19
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Oczywiście możesz zbudować coś takiego, jest to bardzo ciekawy pomysł. Ceny jakie podałeś mogą być. Szpiedzy funkcjonują już na mapie, poruszają się 1 turę do dowolnego regionu na mapie. W następnej turze zdają pierwszy raport. Ponadto w każdej turze odbywa się losowanie dotyczące wykrycia szpiega.

    1. Tak wystarczy. Możesz jeszcze dopisać jakie informacje są Ci najbardziej potrzebne.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  11. Użytkownicy którzy uznali post Hadvar za przydatny:


  12. #20
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Co do pierwszego pomysłu, to również jest dobry. Jeżeli odpowiednio opiszesz to fabularnie i opłacisz wszelkie koszty, możesz to zrobić już w tej turze.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  13. Użytkownicy którzy uznali post Hadvar za przydatny:


Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •