Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Wątek: Pytania i odpowiedzi

  1. #21
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Ok fajnie dzięki za szybką odpowiedź w kolejnej turze zajmę się budową tego budynku szpiegów i ewentualnie jak starczy kasy zajmę się rekrutacją wojska do drugiego eventu jak starczy kasy.

    Podoba mi się, że szpieg chodzi na całą mapę i jest losowanie jego wykrycia więc mój event w sumie nieświadomie będzie całkiem przydatny lol ^^ (dla mnie ofc)

    Pytanie do MG

    W sumie jakoś mnie dziś natchnęło w tym wszystkim w zasadach gry doczytałem w dziale dyplomacji, że jest opcja zawiązania umów "wymyślonych" przez gracz z lorowego punktu widzenia. Więc tutaj mam pytania czy jest szansa zawiązać taką umowę z Wampiarami:

    "Umowa wymiany "pożądanego" towaru"

    Korzystając z mojej specjalnej mechaniki czyli licznika zabójstw, zbieranie tych ciał i przekazywanie ich Wampirowi (zakładam, że mają jakąś ciekawą mechanikę albo inaczej będą to wstanie wykorzystać) w zamian za niewolników złapanych przez wojska Wampirów albo jakiś trybut z wiosek pod jego rządami adekwatny do ilość dostarczonych ciał. Wydaje mi się, że obie strony mogą czerpać z tego korzyści nie wiem czy lorowo pasuje taka wymiana między rasami ale z racji tego, że Mroczne są w moim odczuciu "neutralne" (poza Wysokimi) i raczej rasą oportunistów to może mogą się godzić na taki układ w zamian za cennych niewolników do prac, ofiar i innych celów rozwojowych.

    //oczywiście o ile Wilamos zgodzi się na taki układ


    PS. sorka za spam dzisiaj ale wpadło mi tyle pomysłów, raczej nie obiegam mocno od waszego założenia kampanii prawda (bo trochę wygląda jakbym się rządził z tymi rzeczami jak mam to w zwyczaju według niektórych itd ;>)
    Spoiler: 







  2. #22
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Bardzo ciekawy pomysł, i nie jest to żaden problem, musicie jednak wszystko opisać fabularnie tak by było wiadomo skąd co pozyskujecie i jak się wymieniacie.

    Dobrze że masz tyle pomysłów, pomaga to w urozmaiceniu gry
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  3. #23
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach

    Event - "Szkoła agentów"

    Jak wiadomo nie od dziś Mroczne Elfy to rasa nie ufna i często snująca intrygi bardzo często nawet na własnych dworach i zamkach. Aby utrzymać porządek i wierność swoich poddanych każdy "dobry" Dread Lord posiada siatkę dobrze wyszkolonych szpiegów, którzy mają bronić go przed zagrożeniami z zewnątrz lub co jest częściej spotykane wewnątrz. Tegaul nie jest wyjątkiem i żeby zapewnić sobie posłuch poddanych w jego rosnącym Imperium na Albionie postanowił szkolić specjalnych agentów wiernych jego sprawie oraz całkowicie oddanych jego poleceniom.

    //Budowa budynku w Nagronath "Szkoła agentów"(bonus zostawiam wam do dyspozycji pomysł dałem ;P)

    Jest tylko jedna osoba która bardziej bardziej strzeże swoich sekretów niż Dred Lordowie mrocznych Elfów i jest nim sam Wiedźmi Król. Mało jest osób, które były wstanie pozyskać sekrety Dread Lorda i ujść z tego w jednym kawałku. Teagul szczególnie ceni swoją "prywatność" i sekrety jakie za tym się kryją. Za murami Nagronath powstała specjalna "szkoła" tylko dla najbardziej lojalnych sług. Co kryje się za murami nowo powstałej placówki w Nagronath nie wie nikt ale pewne jest jedno skoro powstało to w umyśle Dread Lorda na pewno jest to coś odpowiadające jego pokrętnej naturze a to nie wróży nic dobrego dla wrogów Mrocznych Elfów.

    ---Przemowa zarządcy nowo powstałego kompleksu w Nagronath---

    Moi drodzy braci i siostry nasz Pan i Władca tych ziem Lord Tegual powierzył mi pieczę nad tym kompleksem z pewnym zadaniem na celu, a ja zamierzam to zadanie wykonać nie ważne na koszta jakie będę musiał zapłacić ja czy Wy! Pamiętajmy jednak, że wszystko co robimy na tej przeklętej wyspie jest w imię naszego Króla Malekitha oraz na chwałę Khaina!

    //na zebranym placu nie słychać owacji, jednak w oczach zebranych Druchii widać zapał i oddanie. Elf przemawiający na wieży nie wyglądał na typowego wojownika jednak z jego twarzy można wyczytać, że lubuje się w cierpieniu innych istot i na pewno użyje swoich zdolności w służbie swemu Panu.


    Pytania do MG

    Opisałem pierwszy event który zamierzam wykonać w kolejnej turze. Wydaje mi się, że opis sugerujący że szkolę zabójców jest nawet fajną opcją bo inni będą się zastanawiać co się dzieję. Jak macie jakieś uwagi proszę to jakoś uwzględnić i dajcie znać czy te eventy mają być bardziej rozbudowane czy coś takiego jest dla was ok?

    1. Tutaj mam pytanie z racji tego że rozkazy wojsko są wydawane do końca wtorku/środy z wiadomego powodu żebyście mieli czas rozpisania eventów itd. Mam drobną sugestię, żeby ulepszyć naszą zabawę (może to niektórym utrudnić życie ale wydaje mi się to fajną opcją o której można poinformować innych na dyskusji jak się zgodzicie). Ale do rzeczy chodzi mi właśnie o rozkazy dla wojska, z racji tego że na dyplomacji dużo się dzieję i niekiedy może się coś szybko zmienić, może fajną opcją będzie wydawać rozkazy "zagnieżdżone" dla wojska.

    Tłumaczę o co chodzi.

    Sytuacja polityczna szybko się zmienia i niekiedy, każdy sobie przewiduje swoje ruchy ale później się okazuje że coś innego wychodzi i zmienia je na ostatni moment albo są inne problemy. W opcji "zagnieżdżonego rozkazu dla wojska" wyglądało by to tak

    Zakładamy, że jestem na "Wielkim Morzu" i chcę zaatakować Krasnala, ale mam też opcję powrotu do "Nagronath" i tutaj jest ta skomplikowana część rozkazy wojska są np do końca wtorku a ja się ułożę w dyplomacji z Krasnalem w środę że jednak będzie np mi coś płacić (rozkazy już poszły i za kilka dni piszecie event że go atakuję). A po napisaniu takiego rozkazu nie trzeba by było nic zmieniać tylko wiedzieliście by co zrobić z kogoś wojskiem

    Przykład rozkazów dla wosjka (jeśli ktoś chce przy okazji zaplanować jakieś akcję dyplomatyczną)

    "Atak na przystań krasnoluda w wypadku podpisania traktatu przez krasnala i dochowania jego warunków flota wraca do Nagronath" - tylko tutaj mamy problem dla was tak szczerze bo to jest powiązane z tym że musielibyście sprawdzić czy np Krasnal faktycznie dochowa warunków umowy np zapłata w danej turze kasy lub przesunięcie wojska (usunięcie lub inne opcje tutaj moga być)

    //daje to fajną nową warstwę do naszej kampanii i umożliwia jeszcze bardziej rozwinąć aspekt dyplomacji no i też blefowania w tym wypadku niektórym może to ułatwić lub utrudnić grę

    Hmmm jak tam się rozpisałem to w sumie wygląda, że to nie jest uproszczenie dla nikogo ale nadal jestem za tym, że może to być ulepszenie samej kampanii ale wymaga to większej uwagi graczy i MG ale mogą być fajne opcje z tego.

    Daje to inny poziom komunikacji nie będzie tylko opcji MG- Gracz ale też są opcje typu Gracz-MG-Gracz. Żeby zbędnie nie komplikować powiem, że z takich sytuacji pewnie będzie się korzystać niekiedy (no chyba że tak by się ten pomysł miał spodobać innym).
    Ostatnio edytowane przez Mist ; 19-06-2019 o 11:58
    Spoiler: 







  4. #24
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach

    Event - "Rozłam w Konfederacji Ładu"

    Na Południu wyspy powstała koalicja Ludzi, Elfów i Jaszczuroludzi, jest to fakt którego nie wolno nam zignorować i trzeba zająć się tym problemem ponieważ mieszkańcy wysp "cierpią" pod rządami tych słabych watażków. Tegual wpadł na genialny pomysł jak by pomóc w rozwiązaniu tego utrapienia w jego planach na Albionie. Wystarczy małe popchnięcia a problem sam zniknie tak usłyszeli jego doradcy.

    //Tegaul kazał przywołać do siebie jednego z młodszych kapitanów flot rajdowych oraz powierzyć mu ważną misję

    Jesteś młody ale wiec, że doceniam Twoje starania w rozwój naszego Imperium w tych krainach. Będziesz miał okazję wykazać się i pokazać czy słusznie pokładam w Tobie moje nadzieję młody kapitanie. Zbierz 4 regimenty żołnierzy, każ przemalować kilka statków i oręż naszych braci w barwy naszych "braci" i ruszaj do portów ludzi. Doszły mnie słuchy, że na południu zawiązała się konfederacja której dowodzą ci manipulatorzy a handel kwitnie między ich krainami. Nie muszę tłumaczyć celów Twojego zadania kapitanie, pod przykrywką handlu wpłyniecie do portu zgrabicie wszystko co napotkacie cennego oraz zapatrzycie Nagronath w nowych niewolników. Wasz atak ma być szybki i niespodziewany, nie przewiduje porażki kapitanie!

    A zapomniałbym na wszelki wypadek gdyby coś nie poszło zgodnie z planem daje Ci ostatnią deskę ratunku, list w którym osobiście informuję jak bardzo jesteś zasłużony dla naszego imperium i jak cenię sobie Twoje usługi i w razie przekazania nam Ciebie żywego jaką nagrodę wynagrodzę tych, którzy tego dokonają.

    //Tegual kładzie rękę na ramieniu młodego Druchii i wręcza mu list

    ---List Teguala---

    Kapitanie jak zapewne wiesz, niedawno dowiedzieliśmy się o ukrytym artefakcie na tych ziemiach (tutaj będzie nazwa krainy gdzie będzie atak) Konfederacja jest dla nas ważna jednak nie możemy zapominać w jakim celu wylądowaliśmy na tej wyspie, zdobycie go będzie kluczowe ich osiągnięciu. Ludzie z Imperium są chciwi i poproszenie ich drogą dyplomatyczną będzie miał odwrotny skutek, więc z bólem serca przekazuję Ci tą misję. Zdobądź dla mnie artefakt, pozbądź się wszystkich światków, ażeby nie zburzyć relacji w naszej Konfederacji za te czyny odpowiedzą Norsmeni, którzy i tak są cierniem w boku Ludzi.

    Podpisano Torendil z Kaledoru



    I tutaj mamy dwie opcję w naszym evencie.
    Opcja 1. Jeśli atak wypali to wtedy moje wojska wracają z łupami. (szczerze tutaj zostawię poprowadzenie wątku wam bo mam pomysł ale nie chce się narzucać chyba że mogę napisać)

    Opcja 2. Dochodzi do walkiw której jeśli wygram opcja 1 lub w razie porażki kapitan przekazuje otrzymany list wygranemu i dalej też macie wątek otwarty. (jak pisałem wcześniej w razie walki fajnie jak po prostu któryś z was pokieruję armią z zaznaczeniem, że Rancor kazał zagrać bo to np mała bitwa i nie chce przedłużać kolejki czy coś takiego wymyślicie coś żeby to knucie miało sens.
    Ostatnio edytowane przez Mist ; 19-06-2019 o 12:44
    Spoiler: 







  5. #25
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach

    Event - "Umowa z Bladymi"

    Wampiry to dziwne istoty na ich temat krąży wiele legend i teorii. Tegual nie jest szczególnie zainteresowany samą rasą a to co może od nich uzyskać, czyli ich wiedzę na temat mrocznych magii i innego rodzaju starożytnych zaklęć, które nawet w mniemaniu Dread Lorda są dziwnym wynaturzeniem. Nie zmienia to jednak faktu, że taka moc bardzo przysłuży się w przyszłości.

    //tutaj w sumie mam pomysł na kontynuację wątku o ile będzie to możliwe

    Nawiązanie dobrych relacji, może posłużyć naszemu rosnącemu imperium. Wampiry to dziwne istoty mimo posiadania tak wielkiej ilość poddanych im ludzi ich zamki nie wyglądaj tak okazale jak mogłyby wyglądać przy użyciu całej tej siły roboczej. Czy jest to spowodowane dziwnym gustem tych istot czy ich brakiem w dziadzinie architektury tego nie wie nikt ale nie to jest ważnym tematem. Lord Tegual dobrze wie jak spożytkować dodatkowe ręce do pracy, więc korzystne będzie nawiązanie umowy handlowej z tymi istotami, w zamian Wampiry chcą otrzymywać ciała głupców poległych pod ostrzami naszych wojsk. Ponoć pracę nad nowymi czrami wymagają dużej ilości "esencji" jak to nazywają a tą najlepiej pozyskać ze świeżych zwłok przepełnionych nienawiścią.


    I tutaj mam pomysł na dwie opcję jak miałoby do tego handlu dochodzić

    Opcja 1. Normalny handel morski lub lądowy jakby była taka możliwość

    Opcja 2. Bardziej rozbudowana i powiem szczerze lekko korzystna dla mnie bo mógłbym handlować z Wampirami tą metodą też. A mianowicie wybudowanie z fortecy Wampirów małej windy transportowej na dolną plażę pod klifami gdzie odbywał by się handel morski

    //z racji, że jest to opcja korzystna dla mnie proponuję cenę budowy windy na poziomie 500-1000g budowa 1-2 tury bo jednak to nie jest jakiś specjalny budynek a metoda transportu, żeby doszło do handlu. Z racji mojej inicjatywy w razie czegoś dajcie znać Wilamosowi, że całą kasę zapłacę za to ja jak się oczywiście zgodzi na takie coś

    Opcja Nr 2(opis fabularny)

    Tegual jest ostrożny w swoich poczynaniach i każdy ruch planuje bardzo ostrożnie, dlatego wie że interesy są dobre tylko wtedy kiedy każda ze stron nie ufa do końca drugiej. Między fortecą a klifami powstała mała winda transportowa mająca na celu wymianę towarów między Wampirami a Druchii. Wampirzy Lordowie i Druchii nie do końca sobie ufają dlatego też każda ze stron nie ingeruje w poczynania drugiej. Na górze Wampiry wpychają niewolników i spuszczają ich na dół, natomiast na dole straże Tegual przyjmują ludzi i po sprawdzeniu jakości towaru transportują ich na swoje statki. W zamian za niewolników Mroczne Elfy transportują na górę ciała poległych. Winda służy też jako dobra alternatywa dla handlu między obiema frakcjami.

    //możliwość handlu między frakcjami oraz wymiana niewolników na zwłoki.


    Do MG

    Jeśli pomysł się podoba to dajcie znać czy jest to akceptowalne. I w razie ok możecie wysłać info Wilamosowi do tego co go będzie interesować z tego eventu.


    Co do tej wymiany to wiadomo z handlu normalnego obie strony mają kasę a co do drugiej części to ja otrzymuję niewolników a Wilamos zwłoki (ustalacie sobie jaki tam będzie wam pasować przelicznik). - wymiany specjalnego eventu będą jak uzbieram oczywiście jakieś zwłoki.


    Rozmawiałem jeszcze z Hadvarem i mówiłeś, że Wampiry nie ma mechaniki ze zwłokami więc w sumie wpadłem na pomysł, że może właśnie pociągnie się ten wątek co napisałem.

    Budynek specjalny - "Laboratorium"

    Mroczne laboratorium w, którym nekromanci prowadzą sekcję i eksperymenty na żywych i tych już mnie żwawych pacjentach

    //po dostarczeniu jakieś ilość zwłok, Wilamos może dostać jakiś bonus w postaci (macie wątek otwarty) ja bym sugerował np wymyślenie jakiegoś czaru lub np bonusik do rekrutacji albo jeszcze jakiś ciekawy pomysł
    Ostatnio edytowane przez Mist ; 19-06-2019 o 12:20
    Spoiler: 







  6. #26
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Dobra na dziś starczy chyba mojego spamowania, rozpisałem wszystkie eventy o których pisałem wczoraj, mam nadzieję żę wszystko się spodoba albo was natchnie do czegoś fajnego . Czekam na odpowiedź czy mam zielone na poszczególne eventy (i jak ma ten wariant wyglądać). No i jeszcze co do tego pytania zagmatwanego ale jednak dla mnie osobiście fajnego rozwiązania dla naszej zabawy.

    Naprawdę dobra robota panowie! goncie tam ludzi bo zapowiada się mega

    Pozdrawiam Mist
    Spoiler: 







  7. #27
    Cześnik Awatar Tomas
    Dołączył
    Jan 2018
    Postów
    254
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    57
    Otrzymał 171 podziękowań w 104 postach
    Pomysły są świetne! Jak będziesz je wdrażał w życie to jeszcze uzgodnimy co może się pojawić w głównym wątku, a co ma zostać tylko na TF. Dobra robota.

    Jeśli chodzi o pytanie dotyczące ruchu wojsk to myślę, że jest to możliwe. Na pewno nikt nie będzie wam kazał toczyć bitwy, gdy się dogadacie. W takim przypadku rozkaz atak zamieni się w brak rozkazu, tak jakby armia przeszła połowę drogi (doszła do granicy) i zawróciła (oddziały zostaną w prowincji, z której miały atakować).

  8. Użytkownicy którzy uznali post Tomas za przydatny:


  9. #28
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Pewnie dzięki za odpowiedź niestety pomysły zacznę wdrażać od kolejnej tury już nie mogę się tego doczekać , póki co zostaje mi dyplomacja
    Spoiler: 







  10. #29
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Dzięki za odpowiedź od Rejzela

    Szybkie pytanie wpisać ten PON na dyplomacji u siebie? (bo pewnie też jakoś wpiszecie, że póki co doszliśmy do jakiegoś porozumienia w celu "kontry" na Konfederację Ładu)

    To teraz jeszcze czekam na odpowiedź w sprawie kasy dla Prubera oraz czy Wilamos się zgadza na handel jak wybuduję tą windę w tej turze. (jak dostanę odpowiedzi to będę miał zamkniętą swoją turę)
    Spoiler: 







  11. #30
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Możesz wpisać tego PONa, ale nie musisz.

    Te odpowiedzi rozumiem na privie? Bo na forum nic o tym nie widzę...
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •