Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #21
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    nie wiem czy pomogę w temacie ale w większości przypadków dochód nie ma znaczenia jeśli przejdziemy początek gry. W moim odczuciu dochód powinien być mniej więcej w granicach "0" albo nawet lekko na minusie. W każdym ale to każdym total warze głównym źródłem pieniędzy była wojna, jest tego sporo więc pieniędzy nam nie zabraknie i trzeba napędzać tak nasze Imperium. Sam jak gram staram się grać bardziej defensywnie i mieć jednak ten solidny plus, jednak wychodzi na to, że po początkowej fazie jest to totalnie zbędne bo pieniędzy nam nie brakuje, prędzej technologii do stawiania konkretnego poziomu budynku lub czegoś takiego.

    Wracając do tematu i dochodu z chłopstwa to muszę się zgodzić, że budynki handlowe i przemysłowe to lepsza forma dochodów z jednym drobnym "ale". Sprawa tyczy się tych małych wioskowych prowincji o których wspomniałeś. Jak zapewne zauważyłeś, żebym zmaksymalizować zyski z prowincji trzeba bardzo dobrze manipulować procentami, czyli z podstawowej kwoty na handlu 200 i odpowiednim współczynnikiem można go podwoić albo nawet i więcej (gubernatorzy/ministrowie też pomagają w tym zakresie). Dlatego trzeba sprawdzać te małe wioseczki obok głównego miasta np. prowincje obok morza to na bank dochodu z handlu bo wszystkie portowe wioski mają bonusy procentowe do niego. I tak samo jak mamy prowincje z farmami to lepszym rozwiązaniem będzie rozbudowanie tam rolnictwa(zielonych budynków) i jako suplement administracji(żółte) na poprawę ładu publicznego.

    Ważnym aspektem rozwoju dochodów z chłopstwa(zielone) jest jedzenie którego będziemy robić spore nadwyżki z racji dosyć dobrego systemu dyplomacji komputer jest skłonny dać nam sporo kasy za jedzenie jak sam go nie posiada, więc tutaj upatrywałbym największej różnicy dochodu. Jak wszystko pójdzie dobrze z planem to jestem pewien, że dochód z chłopstwa jest najlepszą opcją bo handel jedzeniem daje nam najwięcej kasy.

    Podsumowując zależnie od stylu gry możesz totalnie zignorować zarządzanie na rzecz podbojów i z tego robić kasę albo zagrać bardziej defensywnie i sprawdzać gdzie jaki gubernator będzie dawał nam najwięcej przychodu. Kwestia, który dochód jest odpowiedni powiedziałbym bardziej, że odpowiedni mix zależnie od prowincji pozwoli nam skutecznie zmaksymalizować pieniądze.
    Spoiler: 







  2. Użytkownicy którzy uznali post Mist za przydatny:


  3. #22
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Z większością się zgadzam
    Bardzo zaskoczyło mnie jak wiele można wyciągnąć w tej części sprzedając żywność,pakty,dostęp wojskowy. Co do wojny też się zgadzam, bo podbijanie kolejnych miast to najlepszy sposób na dochód, ale w moim wywodzie chodziło mi bardziej jak rozwijać te miasto, które już przejęliśmy. Pytanie czy ktoś wie jak obliczany jest ten dochód z populacji? Co z czym się mnoży? bo ja to ściśle wiąże z "dochodem z chłopstawa", nie wiem czy prawidłowo?
    Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń.
    Sun Tzu "Sztuka wojny"


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •