Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #1
    Chłop Awatar Masteres
    Dołączył
    Jul 2017
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Pytania początkujących graczy

    Ktoś wie o co kaman bo kminie i nikt do końca nie wie jak to działa :p?

    ------------------------------------------------

    Mam problem odnośnie smugów strzał , jednostki padaja od powietrza reinstalowalem gre 2x zmienialem wszystko co sie da i dalej bez skutku. Ktos sie spotkał z problemem?


    Przeniosłem i połączyłem dwa posty. Pierwsze pytanie dotyczy "rozmieszczania sezonowego".
    Chaak
    Ostatnio edytowane przez Chaak ; 30-05-2019 o 01:17

  2. #2
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Te smugi nie są aż tak widoczne jak w WH. Może nie zatwierdziłeś ustawień? Albo jakieś detale ustawione na zbyt niskie


    Stary nick:kujon333


  3. #3
    Wojski Awatar Tamudzin
    Dołączył
    Jun 2016
    Postów
    98
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Może byłeś ostrzeliwany przez ukryte jednostki? Są jednostki, które potrafią strzelać a samemu być nie widoczne.

  4. #4
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    O tutaj Tamudzin pewnie ma rację ukryte topory mają strzał z ukrycia


    Stary nick:kujon333


  5. #5
    Chłop Awatar Masteres
    Dołączył
    Jul 2017
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie nie, wg nie widzialem i ogarnalem juz oby 2 sprawy

    Smugi strzał miałem wylaczone pod spacja , w trakcie bitwy macie podglad np w locie podswietlanie jednostek smugi strzal itp i to tam sie ustawia.
    A jesli chodzi o ustawienia sezonowe to ilosc armi jakie mozna rozdzielic , zrekrutowac w trakcie 1 tury.

  6. #6
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    1. Jak AI reaguje na flankowanie gracza (biernie, aktywnie)? Czy samo też potrafi flankować?
    2. Jaka jest reakcja oddziałów AI na zabicie wodza? (duży spadek morale?)
    3. Działanie AI na akcję dyplomatyczną (zgoda na sojusze, handel, zawarcie pokoju)?
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  7. #7
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    1. Dość biernie reaguje na ukryte jednostki strzeleckie, jak się odkryją zresztą też. Jest wyjątkowo bierne na w przypadku gdy takimi jednostkami atakujemy posiłki. Ogólnie rzecz biorąc jest bierne gdy mamy sytuacje my vs 2 armie AI bo wtedy te armie chcą się usilnie połączyć i nie reagują za wiele na ich atakowanie - zostawiają łuki z tyłu a do pomocy podsyłają niewielkie siły, które sobie z naszymi jednostkami nie radzą. A co do normalnego flankowania to też dość biernie, ale coś tam próbuje.
    2. Zależy jakie jednostki, zależy w jaki sposób go ubiją - jak wódz jakiś ucieknie w czasie pojedynku (nie zostanie zabity, tylko damy mu rozkaz odwrotu) to jest jakaś chyba większa kara (no chyba, że damy/AI da nogę honorowo). Na legendzie generalnie mają sporą zakładkę jeśli chodzi o morale - jednostki AI wytrzymują kilka sekund nawet jak mają już ujemne morale. Generalnie jednak trudno szybko zabić wodza/bohatera wrogiego - nie ma takich typowych narzędzi do snajpowania takich jednostek. No chyba, że mamy Lu Bu albo innego wodza koksa. A i jeszcze AI stara się używać bohaterów wg ich zastosowania.
    3. W dyplomacji cały czas się coś dzieje - zależy czym gramy generalnie. Niektóre postaci mają mechaniki ułatwiające dyplomację.

    Edit:
    Warte do wspomnienia jest jeszcze to, że na legendzie (czy tam b. wysokim w bitwie) AI odpowiednio namierza jednostki do ostrzelania - w bohaterów nie strzela, w jednostki w formacji żółwia też nie strzela.
    Ostatnio edytowane przez Presidente ; 06-06-2019 o 18:17


    Stary nick:kujon333


  8. Użytkownicy którzy uznali post Presidente za przydatny:


  9. #8
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cześć, zaczynam zabawę z Three Kingdom. Pierwsza kampania Sun Jian (ponad 100 tur), ale mam problemy ze szpiegiem. Gdy wyślę szpiega właściwie tracę nad nimi kontrolę. Po jakimś czasie dostałem info, że za 7 tur "nieunikniona dezercja" i żebym coś z tym zrobił. Szukam jakiejś interakcji z nim, ale nigdzie nic nie widzę?! :/
    Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń.
    Sun Tzu "Sztuka wojny"


  10. #9
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    No generalnie na tym to polega. Wysyłasz szpiega i dopiero będziesz mógł z nim coś zrobić jak dostanie jakąś robotę w innej frakcji. Czasami może przejść na stronę wroga. W zakładce szpiegów będziesz miał różne dostępne opcje do wyboru. W tej części nie ma agentów biegających po mapie. Opcji szpiegostwa jest dość sporo, ale mogli zostawić opcję z agentami.


    Stary nick:kujon333


  11. #10
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    No generalnie na tym to polega. Wysyłasz szpiega i dopiero będziesz mógł z nim coś zrobić jak dostanie jakąś robotę w innej frakcji. Czasami może przejść na stronę wroga. W zakładce szpiegów będziesz miał różne dostępne opcje do wyboru. W tej części nie ma agentów biegających po mapie. Opcji szpiegostwa jest dość sporo, ale mogli zostawić opcję z agentami.
    Spoko pomysł, ale chyba zapomnieli o jakiejś opcji wpłynięcia na agenta. Mój jest generałem w innej armii, w administracji i nagle chce przejść. Chciałbym mieć opcję dać mu więcej kasy czy cokolwiek a tu klops. Przynajmniej ja żadnej opcji perswazji nie znalazłem.

    Rzeczywiście trochę brakuje "starych agentów", ale jak dla mnie bardziej w opcji skautowania mapy.
    Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń.
    Sun Tzu "Sztuka wojny"


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •