Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Propozycje książek - temat ogólny

  1. #21
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach


    Piętnastu wybitnych dowódców rzymskich. Od III w.p.n.e. do VI w. n.e. Począwszy od Fabiusza i Marcellusa do Belizariusza.

  2. Następujących 5 użytkowników podziękowało Wespazjan za ten post:


  3. #22
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wespazjan Zobacz posta
    Zauważyłem przed chwilą taką pozycję.


    Przyznaję, że jej nie czytałem lecz postaram się i przeczytam. Myślałem, że jest to wznowienie lecz ta pozycja jest z 1992 r.
    Książka przedstawia wszystkie większe lub ciekawsze bitwy, o których mówią źródła antyczne, w takim zakresie, na jaki pozwala materiał źródłowy. Opisy poszczególnych bitew morskich zostały oparte przede wszystkim na źródłach. One stanowią główną podstawę narracji całej książki. Centralne miejsce w każdym rozdziale książki zajmują bitwy morskie głównie epoki starożytnej. Zakres chronologiczny pracy obejmuje w zasadzie całą epokę starożytną.

    Cytat Zamieszczone przez Zolwer Zobacz posta
    Dobrze opisałeś tą książkę, niedawno ją przeczytałem i polecam. Początek jest trochę nudnawy, ale później się rozkręca za sprawą Greków, a w czasach Rzymian jest już całkiem ciekawie. Ja lubię ten okres historii, ale nigdy nie miałem okazji przeczytać czegoś z tej materii. Po tej książce, można już mieć jakąś ogólną wizję Starożytności.
    Zakupiłem i ja, a że ten sam autor dołączyłem do zamówienia Tajemnice starożytnej żeglugi. Mam świadomość że szczególnie ta druga z 1977 roku jest już z długa brodą, lecz tematyka starożytności prócz Spartakusa nie była aż tak kaleczona w czasach słusznie minionych więc liczę na ciekawą lekturę.


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało Gajusz Mariusz za ten post:


  5. #23
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach

    Powieść będąca kryminałem historycznym Autor fajnie opisał życie rzymskiego legionisty i bitwę w Lesie Teutoburskim. Z początku razi współczesny język w antycznej scenerii, ale po kilkudziesięciu stronach, można się przyzwyczaić
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  6. Użytkownicy którzy uznali post szwejk za przydatny:


  7. #24
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Panie "szwejk". Są już dwie następne pozycje po"Krwawym lesie". Dalsze przygody Corvusa. Drugą pozycję czytałem, "Legion" do zdobycia i przeczytania. Pozdrawiam.




  8. Następujących 4 użytkowników podziękowało Wespazjan za ten post:


  9. #25
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach


    Ukończona w 1961 roku, książka tylko z pozoru jest barwną biografią Juliusza Cezara. Dygresyjna opowieść o legendarnym wodzu jest bowiem tyleż subtelną, co całkiem współczesną anatomią mechanizmów każdej dyktatury. "Czuje się przy odczytywaniu każdego zdania "Boskiego Juliusza", że Bocheński myśli o nas, nam, dzisiejszym ludziom, pragnie ukazać strach i żądzę dążenia do władzy, przerażające konieczności, które czyhają na władzę tę sprawujących" - napisał Jarosław Iwaszkiewicz.

    Chciałem przypomnieć tutaj biografię Cezara napisaną niezwykle dowcipnie, bez zwykłego zadęcia cechującego wieku biografów. Książka warta przeczytania.

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało Wespazjan za ten post:


  11. #26
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Cześć,
    poleci ktoś powieści o wojnach napoleońskich? Do tej pory przeczytałem "wojnę i pokój", "Popioły" i ugrzęzłem na "Honor legionu" (słaba moim zdaniem).

  12. #27
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    • George Bidwell
    • Niby historyczne, ale napisane tak, że czyta się jak powieści fabularne i dotykają tamtej epoki^^

      Admirał i kochanek (Horatio Nelson), 1989. Ten zły wódz (Artur Wellington),
    • i niby też biograficzna, ale potoczyście napisana. "Napoleon" Saint-Hilaire Emil Marco
    • Przygody Alaina Lausarda - Howard Richard
    • szaaa.jpg
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 04-08-2023 o 12:15
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  13. Następujących 2 użytkowników podziękowało Eutyches za ten post:


  14. #28
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Dzięki

  15. #29
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Na wrzesień Rebis zapowiada interesującą nowość autorstwa Lloyda Llewellyn-Jonesa (profesora historii starożytnej na uniwersytecie w Cardiff) ”Persowie. Epoka Wielkich Królów”.


    ”Błyskotliwe, prowokacyjne, dogłębne studium jednego z największych imperiów i jednej z największych cywilizacji starożytnego świata. Gorąco polecam”.
    - Adrian Goldsworthy


    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  16. #30
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Pożyjemy, przeczytamy, zobaczymy

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •