Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Lista jednostek

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Lista jednostek

    Postanowiłem zebrać w jednym miejscu listę jednostek. Mamy podzielone je na jednostki frakcyjne, przydzielone określonym typom dowódców, a także dostępne dla wszystkich frakcji.

    Spoiler: 
























    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. Następujących 3 użytkowników podziękowało KLAssurbanipal za ten post:


  3. #2
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Jako fan tej odsłony wielkie dzięki, nie wiem czy zaglądałeś tutaj? Ja polecam ich stronę :
    https://www.honga.net/totalwar/three_kingdoms/
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  5. #3
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2019
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Zakładając,że wszystkie frakcje mają te same typy dowódców, mamy dobór różniący się 2,3 jednostkami na frakcje, co przy różnorodności Warhammera wypada blado.

  6. #4
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magnus Pobożny Zobacz posta
    Zakładając,że wszystkie frakcje mają te same typy dowódców, mamy dobór różniący się 2,3 jednostkami na frakcje, co przy różnorodności Warhammera wypada blado.
    Pamiętaj, że Młotki to dwie odsłony, multum DLC i naprawdę czuć potęgę Warhammera jego różnorodność przy mapie łączącej dwie części.

    Jednak TK broni się specjalizacjami danych postaci/nacji plus nawet te skromne jednostki różniące się.

    Wierzę w potęgę dlc
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #5
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Jeśli chodzi o rooster to rzeczywiście jest megabiednie, ale mechaniki frakcyjne robią robotę. Do tego te unikalne jednostki rzeczywiście są naprawdę unikalne - takie ukryte topory u Królowej Bandytów - chyba moja ulubiona jednostka


    Stary nick:kujon333


  8. #6
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2019
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Pamiętam, wiedz jednak,że nawet w pierwszym Warhammerze potężne choć mega powolne jednostki Krasnoludów znacząco różnią się- tak w sile jak i zastosowaniu; od mobilnych acz słabych orkowych jednostek. No turbany, pokazały,że jak się chce to można zrobić różnorodne frakcje. Boże: ukryte topory; dobrze to jednostka dobra, ale ile takich przydatnych jednostek ma królowa?

  9. #7
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Ale to większej różnorodności raczej nie da rady. Dojdzie co najwyżej do momentu, że będzie multum jednostek tylko ze zmienionymi nazwami


    Stary nick:kujon333


  10. #8
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Ale dramat,nie zdawałem sobie sprawy że to wygląda aż tak słabo...Generalnie widzę że mamy zaledwie kilka bazowych modeli a reszta to bieda reskiny z dodanym okazjonalnie pancerzem albo zmienioną bronią lub kolorkiem . Tego się właśnie obawiałem po odsłonie skupionej na jednym kręgu kulturowym...No nic,tym bardziej uświadomiłem sobie że podjąłem dobrą decyzję o nie kupowaniu gry na premierę,poczekam aż będzie za 60 zeta to może wtedy się skuszę ale wcześniej...Nope.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  11. #9
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Ja nie rozumiem tego narzekania na ubogi rooster. Gra dzieje się w, wyjątkowo jak na tamte czasy, jednolitym kulturowo kraju, który właśnie się rozpada, więc to logiczne, że dowódcy będą mieli do dyspozycji podobne armie. Wszystkie rodzaje uzbrojenia, używane w tamtym czasie są dostępne, w dodatku na kilku poziomach jakościowych oddziałów, a jednostki frakcyjne fajnie pokazują specjalizację frakcji. Więc, jak na przedstawiane warunki historyczne, zrobione jet to przynajmniej dobrze.
    Mieli zrobić jak w Attyli i dodać jednostki fantasy, tylko po to, żeby odróżnić od siebie bardzo podobne frakcje? Tam wynalazki takie jak frankijscy katafrakci, goccy falangici czy likaony bojowe wyglądały żałośnie. Ewentualnie mogli pójść na całość i dodać orki, krasnoludy i inne elfy, tyle że w chińskich kubraczkach, to by dopiero była różnorodność.

  12. #10
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Przecież napisałem - tego można się było spodziewać po grze skupionej tylko na Chinach. Po prostu w porównaniu do WH wygląda to fatalnie,nie chodzi o wymyślenie jednostek fantasy a o wybranie ciekawszego militarnie okresu. Poza tym mój główny zarzut dotyczy nijakiego wyglądu tych jednostek,nie mam zielonego pojęcia o wojskowości Chin ale jak widzę trzy identycznie wyglądające jednostki,z tym że jedna ma dwa toporki,jedna ma dodatkowo łuk a trzecia,wow!,pancerz,to mi się śmiać chce . I tej unikalności właśnie nawet odrobinę nie widzę bo nawet "unikalne" jednostki bardzo mało różnią się wyglądem od jednostek powszechnie dostępnych. Ale nie zamierzam nikomu wmawiać że ma mu się gra nie podobać,wyrażam swoje zdanie,dla mnie esencja TW to zawsze były odmienne strategie walki i to dla mnie było największe "replay value",tymczasem widzę że tu jak w Shogunie 2 czy Empire lub Napoleonie każdym z grubsza zagrasz tak samo i już wiem że na pewno nie jest to gra w której spędzę powyżej setki godzin a dla mnie to ogromny minus.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •