Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Copa América 2019

  1. #1
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 482 podziękowań w 344 postach

    Copa América 2019

    Moje ulubione obok MŚ rozgrywki w piłce nożnej.
    Może być ciekawe, bo Nurkoneymar kontuzjowany, a jako sympatyk repry Brazylii, to bardzo dobra wiadomość. Mecze bez niego pokzały, że Brazylia potrafi grać normalnie bez turlania się i wyimaginowanych fauli

    Źródło:
    https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2019-06-09/copa-america-2019-w-polsacie-sport/

    Copa America rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę (14/15 czerwca) o 02:25 polskiego czasu na obiekcie Morumbi w Sao Paulo, a zakończy 7 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro. Poza tym mecze odbywać się będą także w Porto Alegre, Belo Horizonte i Salvadorze.

    Gospodarze - piłkarze Brazylii - zagrają w fazie grupowej z Boliwią, Wenezuelą i Peru.

    Trudniejszych przeciwników od Brazylijczyków, przynajmniej na "papierze", mają broniący tytułu Chilijczycy, którzy zmierzą się w grupie C z Urugwajem, Ekwadorem i Japonią.

    Drugą reprezentacją, po japońskiej, która wystąpi na zaproszenie w południowoamerykańskich mistrzostwach jest Katar. Organizator mistrzostw świata w 2022 roku trafił do grupy B, w której spotka się z Argentyną, Kolumbią i Paragwajem.

    Awans do ćwierćfinałów wywalczą po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwie drużyny z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

    Brazylia po raz piąty będzie gospodarzem Copa America; poprzednio w 1989 roku. Do tej pory "Canarinhos" zawsze wygrywali na swoich stadionach.

    Poprzedni turniej - Copa America Centenario, zorganizowany w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych na 100-lecie mistrzostw Ameryki Południowej, wygrali Chilijczycy. W finale w New Jersey pokonali Argentynę w rzutach karnych 4-2. Po 120 minutach był remis 0:0. Chile zwyciężyło także w edycji 2015.

    Grupa A: Brazylia, Boliwia, Wenezuela, Peru
    Grupa B: Argentyna, Kolumbia, Paragwaj, Katar
    Grupa C: Urugwaj, Ekwador, Japonia, Chile

    Plan transmisji dwóch pierwszych kolejek fazy grupowej

    15.06 (sobota)
    02:30 Boliwia - Brazylia (Polsat Sport)
    21:00 Wenezuela - Peru (Polsat Sport Extra)

    16.06 (niedziela)
    00:00 Argentyna - Kolumbia (Polsat Sport)
    21:00 Paragwaj - Katar (Polsat Sport Extra)

    17.06 (poniedziałek)
    00:00 Urugwaj - Ekwador (Polsat Sport)

    18.06 (wtorek)
    01:00 Japonia - Chile (Polsat Sport)
    23:30 Boliwia - Peru (Polsat Sport)

    19.06 (środa)
    02:30 Brazylia - Wenezuela (Polsat Sport)
    23:30 Kolumbia - Katar (Polsat Sport)

    20.06 (czwartek)
    02:30 Argentyna - Paragwaj (Polsat Sport)

    21.06 (piątek)
    01:00 Urugwaj - Japonia (Polsat Sport)

    22.06 (sobota)
    01:00 Ekwador - Chile (Polsat Sport)

    Tabele

    Faza grupowa

    Grupa A

    M drużyna M W R P BB PKT Forma
    1 Boliwia 0 0 0 0 0:0 0
    2 Brazylia 0 0 0 0 0:0 0
    3 Peru 0 0 0 0 0:0 0
    4 Wenezuela 0 0 0 0 0:0 0
    Legenda:
    Następna runda
    Możliwa następna runda
    Grupa B

    M drużyna M W R P BB PKT Forma
    1 Argentyna 0 0 0 0 0:0 0
    2 Kolumbia 0 0 0 0 0:0 0
    3 Paragwaj 0 0 0 0 0:0 0
    4 Katar 0 0 0 0 0:0 0
    Legenda:
    Następna runda
    Możliwa następna runda
    Grupa C

    M drużyna M W R P BB PKT Forma
    1 Chile 0 0 0 0 0:0 0
    2 Ekwador 0 0 0 0 0:0 0
    3 Japonia 0 0 0 0 0:0 0
    4 Urugwaj 0 0 0 0 0:0 0
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Eutyches za ten post:


  3. #2
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 482 podziękowań w 344 postach
    Krótkie podsumowanie

    Brazylia bez Nurkoneyra gra lepiej, choć moim zdaniem trochę dziwny skład, brakuje mi np. Viniciusa, za Neymara jest William.
    Boliwia jest słaba, więc pożyjemy - zobaczymy.

    Argentyna - jakbym był sympatykiem ich, to by mi żyłka pękła.
    Kumoterstwo i prywata wychodzi w takich spotkaniach. Słabiutki selekcjoner, coś jak Brzeczek ^^
    Rola agentów sportowych co narzucają skład, trochę podobnie jest z Brazylią i wynik z Kolumbią nie mógł być inny.
    Kolumbia porządny mecz.

    Wenezuela i Peru - nie mam pojęcia, choć wg komentarzy bezbramkowy wynik, to efekt pracy bramkarzy.

    15 cze 2019

    Wenezuela
    0-0
    Peru
    *****************************

    15 cze 2019

    Brazylia
    3-0
    Boliwia
    *********************************
    16 cze 2019

    Argentyna
    0-2
    Kolumbia
    *******************************
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #3
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 482 podziękowań w 344 postach
    Krótkie podsumowanie Copa
    Najlepszym bramkarzem jak na razie MVP tej fazy rozgrywek jest zawodnik o krótkim nazwisku VAR.
    Szczególnie VAR z Wenezueli dwoi się i troi, już 4 gole sobie wybronił.
    Brazylia nie pokonała VARu, ale jak pisałem wcześniej, jest to trochę dziwny skład, zresztą od 2006 roku Brazylia zjeżdża po równi pochyłej w grze, wynikach - konsekwencje drenażu rynku piłkarskiego i ogromnego wpływu agentów piłkarskich.
    Jak nie może być miejsca w kadrze kanarków zawodników, co są w życiowej formie na swoich pozycjach, a grają jakieś ogórki, bo są z najbardziej znanego klubu brazylijskiego?

    CDN....

    edit:

    Oczy krwawią jak się ogląda takie spotkania jak Kolumbia z Katarem. Wygrana Kolumbii, ale widać mieli bardzo słaby dzień

    Z kolei Argentyna, cóż Lessi chyba szybciej wróci do domu, nie żal mi go, bo jeżeli sprawy prywatne mają wpływ na powołania do kadry Argentyny, a nie dyspozycja piłkarska, to Lessi może zapomnieć, że przebije Maradonę odnośnie sukcesów z kadrą kraju
    Choć nie przesądzajmy, już w eliminacjach do MŚ w Rosji, cuda się działy z udziałem Argentyny, tutaj możliwe jest, że z 3ciego miejsca awansują, a może jak sędzia da, to i z drugiego?

    cdn....

    edit:

    Zabawa kanarków z Peru, awans ale na razie mieli przeciwników na poziomie naszej kadry seniorskiej, więc mimo że znam ich piłkę, to nie wiem na co ich stać. Na pewno brak Geymara przyczynia się, że grają zespołowo i czasem tylko Gabriel Jesus sie poturla, a tak grają swoje




    Jutro mam nadzieję, że Lessi odleci do Barcelony, co tam się dzieje w kadrze, to kabaret jak w Rosji na MŚ, szkoda trochę Lessiego, bo w reprze mu brakuje trofeów
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #4
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 837
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 047
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    szkoda trochę Lessiego, bo w reprze mu brakuje trofeów
    Szczerze? Szkoda mi trochę Argentyny, ale póki Lessi tam się kręci, spać mogę spokojnie. Nie byłem, nie jestem i raczej nie będę jego fanem.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #5
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Miałem nie pisać tu o piłce ale jak widzę takie głupoty to krew się we mnie gotuje...Jakie sprawy prywatne decydują o powołaniach? Konkretnie? Jakie? Rozumiem że to Messi waszym zdaniem odpowiada za powołania,tak? Za zatrudnienia na rolę selekcjonera ludzi bez żadnego doświadczenia też? Może i bałagan organizacyjny to jego wina? I to że koledzy nie potrafią grać? Ciekawe... Swoją drogą co trzeba mieć w głowie żeby pisać "Lessi" o jednym z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej zamiast się cieszyć że możemy go oglądać? Tak samo można zresztą napisać o ludziach obrażających Cristiano Ronaldo...
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  7. #6
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 482 podziękowań w 344 postach
    Już Ci odpowiadam
    np.

    Icardi choćby. Gość ma sezon kolejny taki, że tylko powołać go do kadry, której wbrew pozorom brakuje "zwykłego" napastnika...
    Jestem sympatykiem Barcelony od 1994 roku, i wiem że to szokujące, ale nie lubię Messiego.
    Kiedyś to rozwinę
    ******
    Uprzedzam, że dziwny ze mnie kibic nożnej

    Lubię także Bayer Leverkusen sentyment za Krzynówka, piłkę brazylijską i od 8go roku życia Widzew
    edit: zerknij na czat
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. #7
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Ale akurat Icardi to bardzo specyficzny przykład,myślę że każdemu pasjonatowi piłki nożnej dobrze znany jest skandal(bo inaczej tego określić nie można) z jego udziałem. Po tym jak odbił żonę przyjacielowi,bardzo lubianemu w kadrze Argentyny Maxiemu Lopezowi podpadł niemal wszystkim kolegom i nie tylko Messiemu. Zresztą Icardi jest wyjątkowo trudnym do życia człowiekiem o czym właśnie przekonują się w Mediolanie,trudno się dziwić że chcą się obecnie jak najszybciej go pozbyć,trudno się też moim zdaniem dziwić że nie był powoływany. Niekoniecznie dałby w kadrze jakość a kwasy już by były na pewno.

    Zaś co do mojego oburzenia o przezywanie Messiego to ja nie twierdzę że trzeba go lubić,każdy ma prawo do własnego zdania. Ja na przykład też jestem fanem Barcy i Messiego i nie lubię Cristiano Ronaldo. Ale go szanuję. Bo obaj ci giganci niezależnie od sympatii klubowych zasługują na wieczny szacunek za to co robią na boisku. Messiego mi przy tym jest tak zwyczajnie po ludzku szkoda,widać że marzy o sukcesie Argentyny ale zawsze czegoś brakuje,przegrał już bodajże trzy finały,rezygnował z kadry wiele razy pod wpływem wylewania na niego wiadra pomyj i masy negatywnych emocji które są wobec niego skierowane tak jakby to właśnie on,jeden piłkarz,był winien wszystkiemu co złe...Ale mimo to zawsze po jakimś czasie się podnosił,wracał i dalej próbuje,i pewnie będzie próbował do końca kariery...Można mu zarzucić że nie potrafi być liderem z prawdziwego zdarzenia ale determinacji i oddania narodowym barwom nie można mu odmówić i za samo to powinno się go przynajmniej szanować.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Il Duce za przydatny:


  10. #8
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Różnica jest taka, że CR dokłada cegiełkę i umiejętnościami, i swoim zachowaniem - wystarczyło zobaczyć co robił na euro jak był poza boiskiem. Lessi jako kapitan gie daje. Wystarczy sobie przypomnieć finał mundialu z 2014. Co robi Lessi w przerwie do dogrywki? Praktycznie nic. I mówienie o oddaniu narodowym barwom przez niego to łagodnie rzecz mówiąc przesada. Nie wiem czy to wina mediów i społeczeństwa argentyńskiego, które mu wmówiło, że jest wspaniały i w ogóle, mecze to on sam może wygrywać - po co mu team? Messi jest piłkarzem praktycznie idealnym, ale dawanie mu opaski kapitana to głupota. Szczególnie po tych jego rezygnacjach. Trenerzy jednak cały czas mu tą opaskę powierzają a on jak głupi ją przyjmuje.


    Stary nick:kujon333


  11. #9
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 482 podziękowań w 344 postach
    Edit editów

    Tak jak było przewidzenia, dziwna Brazylia męczy się z grającymi w 10-tkę Paragwajem, by w karnych być lepszymi.
    Największą bolączką Brazylii od 2006 roku, co miała gigantyczny skład, ale mocno rozrywkowy^^, jest brak kreatorów akcji. Napastnicy jacy są tacy są, ale Putinio ^^ i spółka w środku pola to mizeria, nawet nie chodzi o środek pola i tzw. pomocników, ale o zawodników co mają pomysł na grę, mało kto pamięta jacy gracze robili często grę w kadrze w latach 1994 do 2006.

    Kto nie oglądał, to nic nie stracił, zyskał na śnie itp

    edit:
    Ćwierćfinały Copa America 2019:

    Brazylia - Paragwaj wygrana w karnych, oczy zakrwawione, kolejny mecz, co wymaga dobrego psychoterapeuty

    Ale może się uśmiechnę i dziś jestem kibicem Wenezueli, bieda w tym kraju, ale zawodnicy stąd zdesperowani, a nuż, widelec? hhhhmmm?
    Wenezuela - Argentyna (pt. 28.06.2019 godz. 21.00)

    *****************

    Chile jedyna drużyna, co króluje w ostatnich latach w Copa, ale za przekręt w eliminacjach do Rosji na MŚ, życzę im by rozjechali Jamesa i jego kumpli i zdobyli ponownie Puchar

    Kolumbia - Chile (sob. 29.06.2019 godz. 1.00)

    *******************
    Urugwaj - Peru (sob. 29.06.2019 godz. 21.00)

    Za Suareza -Urugwaj powinien wylecieć ^^, choć tutaj wygłupy zębacza wskazują na jakieś używki, to piłkarsko, to fenomen i musiałby się stać cud, by Peru wygrało


    edit:

    "Na własne oczy widziane"



    Argentyna rozegrała najlepsze spotkanie, a Wenezuela najgorsze i skończyło się dwa do zera dla albiceleste.
    Widać, że najlepsi zawodnicy mają w nogach ogrom spotkań, moim zdaniem rzutuje to na poziom reprezentacji, a jak dojdą kolejne klubowe rozgrywki?
    *********
    Drugi mecz opóźnieniem 20 minutowym.
    Widać było, że sędzia i VAR nie lubią Chile, i pomagają z jakoby grającą ładnie Kolumbią.
    Najstarsza wiekiem kadra- Chile - na Copa imponowała szybkością i tym, że dwie bramki zdobyte nie uznano. Realizator telewizyjny, zamiast powtórek to pokazywał 12tego zawodnika jak bawi się słuchawką i dyskutuje z zawodnikami.
    Z racji, że nie ma dogrywek a karne, to szybko poszło i sprawiedliwości stało się zadość i Kolumbia 4 do 5 przegrała
    ***********
    Półfinał Brazylia - Argentyna
    Kiedyś byłoby to piłkarskie święto, teraz należy liczyć że się jedni i drudzy obudzą


    ***********

    edit:

    I stał się cud!!! Peru pokonuje Urugwaj, po zmarnowanym karnym Suareza!!!
    Remis bezbramkowy i karne i jeden jedyny zmarnowany! Jak fajnie^^

    ********


    Chile z Peru druga para półfinałowa
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. #10
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 482 podziękowań w 344 postach
    Półfinały

    Mecz Brazylii mieszane odczucia, karne powinny/nie-powinny być dla Argentyny, bramki dla Brazylii ładne, był błysk dawnej Brazylii...Szkoda, że do tak zantagonizowanych nacji piłkarsko nie wzięli sędziów spoza Ameryki Południowej.
    Faktem jest, że Messi ma kosmicznego pecha do idiotów jako selekcjonerów kadry Argentyny.
    Argentyna ma takich zawodników, ehhh...nie lubię Argentyny ale ma utalentowanych piłkarzy...

    3 lipca 2019
    02:30 CET
    Brazylia 2:0
    (1:0)
    Argentyna Estádio Mineirão, Belo Horizonte
    Gabriel Jesus Gol 19'
    Firmino Gol 71' Widzów: 55 947
    Sędzia: Ekwador Roddy Zambrano

    Tutaj niespodzianka na skalę tego, co działo się w LM tego zakończonego nie tak dawno sezonu.
    Choć obserwując grę Peru można rzec - syndrom 100% skuteczności.
    Trzy strzały celne i trzy bramki, choć nie wiem do końca, późno było^^

    4 lipca 2019
    02:30 CET
    Chile 0:3
    (0:2)
    Peru Arena do Grêmio, Porto Alegre
    Gol 21' Flores
    Gol 38' Yotún
    Gol 90+1' Guerrero Widzów: 33 058
    Sędzia: Kolumbia Wilmar Roldán

    *********

    Finał Brazylia kontra Peru, cóż jako fan brazylijskich piłkarzy to mnie cieszy, choć mam nieodparte wrażenie, że słaby poziom Copa jest w tej edycji. Troszkę było takiej południowoamerykańskiej piłki okraszonej sztuczkami technicznymi, jakimiś zagraniami ciekawymi, ale bardzo mało.
    Według mnie, widać po zawodnikach tych najlepszych, że rozgrywają ogromne ilości spotkań w swoich klubach, piłka klubowa już naprawdę daleko odjechała od reprezentacji poziomem sportowym, niby banalne stwierdzenie, ale trochę szkoda, pozostają tylko wspomnienia...
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 04-07-2019 o 20:16
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •