Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Wrażenia z multiplayer

  1. #1
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach

    Wrażenia z multiplayer

    Jakie macie wrażenie po tych kilkunastu dniach grania?

    Gra spełniła Wasze oczekiwania? Co się Wam podoba, a co nie?

  2. #2
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Co mi się podoba? Możliwość wystawienia całej armii na tyłach przeciwnika


    Stary nick:kujon333


  3. #3
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Partyzanckie rozstawienie faktycznie jest super. Co prawda, już się zdarzało w poprzednich odsłonach, ale nie w takiej skali.

    Mnie osobiście - paradoksalnie - podoba się dostępność podobnych jednostek u wielu bohaterów. W efekcie nie ma potrzeby ładować rozbudowanych zasad narzucających balans. No i nie trzeba się tygodniami uczyć różnych jednostek.

    Fajne jest to, że można np. postawić mocno na kawalerię, albo mocno na piechotę. Więc czasem to jest jak gra w papier, kamień, nożyce. Co dostarcza dreszczyku emocji na etapie wczytywania bitwy. Co też wymyślił mój przeciwnik, czy przewidział mój zestaw. Czy zagrać bezpiecznie zbalansowaną armią, czy zaryzykować i pójść bardziej w kaw / strzelców / piechotę.

    Gra się dynamicznie, ikonki nad oddziałami są mniej tetrisowe niż w Attyli (co mnie osobiście bardzo denerwowało).

    Na razie jest na plus.

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Coś nie pykło w tym multi. Niby nie jest złe, tylko zrobione na odpierdziel, zwłaszcza rankedy. Nawet pomijając brak trybu avatara, który idealnie by pasował do tej gry, to jeszcze jest dużo do poprawy, głównie w temacie dowódców. Przez to, że są dość mocni, nie powinno się grać na ślepo, widziałbym tu ich wybór w drafcie przed grą. Druga sprawa, chyba najgorsza, to możliwość wyboru tych samych generałów do jednej armii.
    Jeszcze przydałby się podgląd mapy na ekranie wyboru armii, żeby wiedzieć, na pierwszy rzut oka co trafimy, bo zdarzają się mocno asymetryczne i można mieć niespodziankę.

  5. #5
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Ale jak to nie podoba się jak czerwony pijak wjeżdża i obniża Ci morale o 100? Do tego jeszcze dwóch Lu Bu odwala resztę masakry? . Podgląd mapy niby jest, ale jest tak nieczytelny, że nie da rady się dowiedzieć czy są jakieś górki czy nie - trzeba wiedzieć wcześniej jaka jest mapka. W obecnej formie rankedów to warto jedynie grać 2xLu Bu + czerwony pijak. Reszta niby ma te spoko umiejki jak aura z premia do szarży i morali albo aura blokująca używanie umiejek przez przeciwnika, ale w zderzeniu z Lu Bu nic nie wygra a kosztuje tyle samo co każdy inny gienek.


    Stary nick:kujon333


  6. #6
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Może wjeżdżać, proszę bardzo Tylko, żeby był jeden (najlepiej na grę), wybrany w drafcie, co dałoby możliwość jakiegoś przygotowania się na to.

    A jak już o kosztach piszesz, zapomniałem to wcześniej dodać, bo za cholerę nie rozumiem czemu wszyscy kosztują tyle samo, skoro jakościowo bardzo od siebie odstają. I to nie tylko w trybie opowieści, bo okazało się, że Lu Bu w historycznym też jest dość mocną postacią, a tam umiejkami nikt nie nadrobi.

  7. #7
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ok, to jeżeli chodzi o tryb Opowieści, to jest to jakaś pomyłka. Wydawało się, że WH nauczył ich trochę balansu bohaterów. Wydawało się.

    Ale jeżeli chodzi o balans historycznego trybu, to poza Lu Bu jest on już zdecydowanie lepszy.

    Ranków nie gram od kiedy wjechało we mnie dwóch Lu Bu i jakiś genek (pewnie ten o którym piszecie) i zdziesiątkowało mi armię, zanim dojechała reszta konnicy przeciwnika.

  8. #8
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Teoretycznie miało pewnie być coś w stylu kamień-papier-nożyce dla gienków. Bo niby każdy ma tam jakąś swoją rolę, ale nie dość, że gienkowie się różnią w swoich kategoriach bardzo mocna czasami to w niektórych przypadkach to papier-kamień... nie działa. Powinni dodać jak mówi Chaak jakiś draft przed meczem z banowaniem gienków i oprócz pnie powtarzania się gienka w armii to nie powinien w ogóle się powtarzać na polu bitwy. I tak ogólnie to brakuje mi w 3K jakichś RoRów - może coś dodadzą w przyszłości


    Stary nick:kujon333


  9. #9
    Wojski Awatar Tamudzin
    Dołączył
    Jun 2016
    Postów
    98
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Była rozmowa o tym, że Lu Bu jest za silnym generałem w trybie romantycznym, jednak nie wiem, czy nawet w trybie "historycznym" jest OP. Miałem ostatnio przyjemność grać, gdzie mój przeciwnik użył dwóch Lu Bu, którzy zabijali od 230 do 260 żołnierzy i do tego ich odziały zostawały w świetnej kondycji. Tylko ja miałem taką wątpliwą przyjemność czy według was Lu Bu w obydwu trybach jest za silny?

  10. #10
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    W historycznym trybie również ten genek jest OP. Dlatego został zakazany w turnieju na org-u.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •