Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Baldur's Gate 3

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    Baldur's Gate 3

    Baldur's Gate 3 potwierdzony!


    Potwierdziły się przypuszczenia sprzed tygodnia. Larian Studios – twórcy Divinity: Original Sin – pracują nad trzecią częścią Baldur’s Gate. Ma to być największa gra w ich historii.

    Gra została oficjalnie zapowiedziana podczas streama Google Stadia. Poza pecetami tytuł zadebiutuje więc na nowej platformie streamingu gier. Jest też pierwszy krótki zwiastun, na razie bez rozgrywki, ale TO LOGO JAKIE ŚLICZNE!!!!!!
    https://polygamia.pl/baldurs-gate-3-potwierdzony/

    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  3. #2
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Czyli zamiast spartolonego albo kompletnie nie trzymającego konwencji "duchowego następcy" dostaniemy spartolonego albo nie trzymającego konwencji następce... Ciekawe czy będę mógł eksportować swoją postać tak jak obiecywali między BG2 a NWN...



  4. #3
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Samick Zobacz posta
    Czyli zamiast spartolonego albo kompletnie nie trzymającego konwencji "duchowego następcy" dostaniemy spartolonego albo nie trzymającego konwencji następce... Ciekawe czy będę mógł eksportować swoją postać tak jak obiecywali między BG2 a NWN...
    http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?p=130864#130864

    Cytat Zamieszczone przez Damianus_NT
    Liczyłem, ze jeżeli BG3 wyjdzie to będzie to dzieło Beamdoga. Imo zrobili dobrą robotę z EE i SoD'em


    Co wiemy na temat BG3, do tej pory (07-06-2019):
    - gra nie będzie działać na silniku z Original Sin,
    - korzystać będzie z D&D 5th ed. zmodyfikowanego na potrzeby gry *1,
    - akcja trójki będzie się dziać ok. 100 lat po oryginalnej Sadze (wymuszone przez 5th ed.),
    - fabuła będzie toczyć się wokół inwazji Łupieżców Umysłu na tytułowe miasto,

    Jak tylko dowiem się czegoś więcej, zedytuję posta. Poniżej spekulacje.

    (...) Baldur's Gate 3 will utilize Dungeons and Dragon's 5th Edition Rules. But that doesn't mean that Baldur's Gate 3 will be an isometric RPG like BioWare's old Infinity Engine games. Rather, it will have its own identity (...)
    Powyższy cytat niepokoi. Możliwe, że BG3 nie będzie ukazane w rzucie izometrycznym. Strzelam, że to bait ze strony devów, a kamera będzie do ustawienia, wedle uznania. Z drugiej strony... zmienili silnik, który sprawdził się w D:OS.

    Genre:
    Role-playing - Real-time - Fantasy
    Czas rzeczywisty z pauzą? Powyższy wpis pochodzi ze sklepu GOG. Możliwe, że to tylko tymczasowe dane, które się zmienią.

    *1
    "There are some things on the chopping block, however. It's an interpretation of D&D, specifically 5th Edition, because porting the core rules, which Larian tried to do, doesn't work. Or it works, Vincke clarifies, but it's no fun at all. One of the culprits is missing when you're trying to hit an enemy, and while the combat system has yet to be revealed, you can at least look forward to being able to smack people more consistently".

    "You miss a lot in D&D—if the dice are bad, you miss," he says. "That doesn't work well in a videogame. If I do that, you're going to review it and say it's shit".
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #4
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Uznacie mnie za heretyka ale jedyne co sprawiło, że jeszcze nie grałem w Baldura to rzut izometryczny. Jakoś nie czuję się tak wtedy przywiązany do swojej postaci co ma miejsce w rpgach takich jak New Vegas czy Morrowind.

    Niech żyje Gwardia!

  6. #5
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lwie Serce Zobacz posta
    Uznacie mnie za heretyka ale jedyne co sprawiło, że jeszcze nie grałem w Baldura to rzut izometryczny. Jakoś nie czuję się tak wtedy przywiązany do swojej postaci co ma miejsce w rpgach takich jak New Vegas czy Morrowind.
    Chyba się doczekasz?


    i


    http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?p=130877#130877
    Co ciekawsze info/domysły z wywiadu wyłapane na szybko:
    * ma to być największa gra od Lariana
    * mechanika będzie oparta na D&D 5ed (vel D&D Next)
    * wydaje się, że główny nacisk będzie kładziony na danie graczowi jak największej wolności wyboru
    * chyba rozumieją znaczenie głębi postaci przyłączalnych w BG, różnicę w porównaniu z tym, co mamy w obu D:OS
    * powinien być porządny multiplayer ze wsparciem dla Google Stadia
    * koncepcja gry cały czas mocno ewoluuje

    Jeśli chodzi o sam teaser:
    * fajnie, że wracają Wrota Baldura, Płomienna Pięść pozarażana kijankami Łupieżców Umysłu
    * w tle przez ułamek sekundy pojawia się Nautiloid albo większa jego wersja - Dreadnought, czyli inwazja na pełną skalę


    Osobiście uważam, że zdecydowanie jest się czym jarać (Larian wyrobił sobie moim zdaniem bardzo dobrą markę).
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #6
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o zrobienie kontynuacji. Zarówno DOS1 i DOS2 to jedne z najlepszych RPG w jakie kiedykolwiek grałem.
    Natomiast pewnie trudno będzie w pełni spełnić oczekiwania fanów po 20 latach oczekiwania ;-) Nie wspominając o tym, że BG1 był grą w wielu aspektach nowatorską i przełomową - teraz o taki efekt będzie trudniej.

    Na marginesie - BG1 to bodajże moja druga oryginalna gra jaką kupiłem w życiu. Pamiętam, że zapłaciłem za nią w Empiku 159 zł (w roku 1998 - czyli jakieś 300 zł na dziś).
    Na tamte czasy gra była tak wspaniała graficznie i gameplayowo, że powinna dostać ocenę 20/10

  8. Użytkownicy którzy uznali post Janek za przydatny:


  9. #7
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    No ja liczę na bardzo fajną grę Zbieram coś co i rusz na nowy komputer co uciągnie wszystko więc może w końcu zagram w coś nowego Chociaż bardziej czekam na TES VI od kochanej Bethesdy, mam nadzieję że nie schrzanią tego jak Fallouta 76.

    Niech żyje Gwardia!

  10. #8
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Jakby ktoś był zainteresowany, to dopiero 21 sierpnia na Gamesconie będzie potwierdzone info o grze. Podejrzewam, że będzie podobnie może z możliwością gry z tzw. rzutu izometrycznego, ale wzorem Fallout 3 i New Vegas, fajne gry ale jestem wierny pierwszym 3 Falloutom i Wasteland 2.

    Ale trzymam kciuki by wzorem wcześniejszych zapowiedzi innej części Baldura udało im się zrealizować projekt, bo świat jest przeogromny, cały kosmos z planetami i gdzieś w zewnętrznych krainach, strefach, Toril - planeta gdzie mój ulubiony bohater - Kosmiczny Chomik Boo wędrował z walniętym Minskiem, który w rozmowach z Chomikiem przypomina mi trochę, tego tam Eutychesa jak rozmawia ze swoją kudłatą
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. #9
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Pamiętam jak grałem w dwa pierwsze Fallouty, kochałem ich klimat, fabułę i prawie wszystko ale przy tym marzyłem o kamerze jak w Morrowind żebym był bliżej tego wszystkiego No ja będę śledził info o nowym Baldurze, przy okazji poznam też uniwersum. Swego czasu grało się trochę w Icewind Dale ale zamierzchłe dzieje.

    Niech żyje Gwardia!

  12. #10
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Zostawcie Titanica! Nie wyciągajcie go!



Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •