Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: SERIAL The Expanse

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    SERIAL The Expanse

    Cytując sam siebie
    Cytat Zamieszczone przez Nobanion
    Małe wprowadzenie za wikipedią:

    Akcja serialu dzieje się 200 lat w przyszłości. Ludzkość skolonizowała Układ Słoneczny. Nad Ziemią władzę sprawują Narody Zjednoczone, zaś Mars stał się potęgą militarną. Potrzebne do życia środku pozyskiwane są z pasa asteroid. Trzy nacje od lat są na skraju wojny.

    Fabuła skupia się na Jimie Holedenie i Josephusie Aloisusie Millerze. Holden jest zastępcą dowódcy statku Canterbury, który zajmuje się holowaniem brył lodu z Pierścienia Saturna do stacji Pasa. Miller jest detektywem, który szuka pewnej zaginionej dziewczyny.

    Holden z załogą w trakcie jednej z wypraw odbiera sygnał SOS. Wyrusza między innymi z Naomi Nagatą, Alexem Kamalem i Amosem Burtonem, by sprawdzić, co stało się na statku, który go wysłał. Na miejscu okazuje się, że wewnątrz doszło do tajemniczej katastrofy, która może zagrozić też ekipie ratunkowej. Załoga ucieka, jednak nim dociera do swojego statku, Canterbury zostaje zniszczony.

    W międzyczasie detektyw Miller dostaje zlecenie: ma znaleźć pewną zaginioną dziewczynę. Szukając jej, stopniowo odkrywa, że dziewczyna może być kluczem do zrozumienia potężnej intrygi. Układowi Słonecznemu grozi wojna.[/code]
    Zamiast wstępu. Bez spoilerowania.Trochę cytatów z rozmów, co najlepiej oddają charakter tego medialnego fenomenu. Dlaczego tak twierdzę, tutaj swoiste kuriozum się stało w historii mediów najnowszych. Anulowany przez jedną stację, jest przejęty przez inną.


    Myślę, że nie tylko akcja fanów podziała ( czyli też ja ), ale poziom serialu i sama historia, plus to że bazuje na ciekawych powieściach, czyli jest materiał na serialową fabułę.


    Spoiler: 
    To już oficjalne, Amazon zamówił 4. sezon THE EXPANSE! Radujmy się! // michnik

    Jeff Bezos, szef Amazon.com i Blue Origin, oficjalnie potwierdził ocalenie -- czy raczej odkupienie -- serialu z rąk SyFy. Video na
    Spoiler: 
    https://bit.ly/2IKSvw1

    Tym samym dobiega końca kampania #SaveTheExpanse, w trakcie której fani zebrali niemal 140 tysięcy podpisów pod petycją na http://bit.ly/2G66rL9, wbili własny trailer serialu na #1 temat na Reddicie https://redd.it/8jl3or, zorganizowali przelot banera ponad siedzibą Amazon Studios w Santa Monica https://bit.ly/2KXzDH1 oraz wysłali model Rocinante w kosmos https://redd.it/8lsz66. Zorganizowana akcja zdołała nawet nieznacznie podnieść ratingi w archaicznym modelu pomiaru oglądalności.

    Kampania fanów od początku celowała w Amazona z uwagi na rzekomy brak zainteresowania ze strony Netflix oraz na to, iż Jeff Bezos jest entuzjastą eksploracji kosmicznej i szefem firmy rakietowej. Dla widzów oznacza to przede wszystkim koniec cenzury, jaką fundowało SyFy, oraz łatwiejszy dostęp do możliwości legalnego zapoznania się z treścią odcinka.

    Dla mnie osobiście była to pierwsza taka akcja od czasów anulowania Stargate Atlantis i Stargate Universe -- na całe szczęście tym razem udana. Dzięki wszystkim za partycypację, podpisy pod petycją, spamowanie Twittera i tak dalej. Udało się, beratnas /kat


    źródło:
    Grupa Hatak


    Oczywiście można w trakcie dyskusji dzielić się znajomością fabuły, bo jest i o czym ale proszę oznaczać odpowiednio, choć to serial, gdzie mi osobiście znajomość części treści nie przeszkadza.


    Z internetu:

    Long live Jeff Bezos!

    Dla mnie The Expanse to najlepszy serial sci-fi od czasów Battlestar Galactica. Dodatkowo w 3. sezonie oprócz jego dotychczasowych zalet, czyli klimatu przez duże K, jest jeszcze napakowany akcją. Co prawda w 7. odcinku nastąpiło nieco zwolnienie akcji, ale wieszczę tu ciszę przed burzą.

    Naprawdę gorąco z całego serca polecam ten serial wszelkim miłośnikom sci-fi, ceniącym sobie przede wszystkim klimat. Aż chyba sobie sięgnę po książkę.

    "najlepszy serial sci-fi od czasów Battlestar Galactica" uuu
    To wielkie słowa! Zostaniesz z nich rozliczon jak już się zbiorę i obejrzę .
    , tutaj bym polemizował bo mi BG tak średnio podeszło, wolałem SGty, ale jeżeli chodzi o fabułę nie ma dziur, bo na podstawie cyklu powieściowego zacnego, i podobnie jak Zmodyfikowany węgiel, też polecam , to nie teen drama pisana na kolanie, nie ujmując nic teen drame, bo Roswell: W kręgu tajemnic był fajny czy Smallville, choć może tutaj na wyrost te określenie


    Ja bym rzekł, że The Expanse, to s-f - gdzie jest science i fiction w dawnym słowa znaczeniu, bez bajek typu magia, czary, duchy i bogowie itd.

    Plus bardzo dobra gra aktorów, casting nieziemski^^ lepiej sam bym nie dobrał, jedyny mankament, że nie wydają na raz sezonu i trzeba czekać. I ważne, tylko z napisami, bo zapewne będzie wersja z lektorem, słabo znam angielski, ale dla takich seriali warto cokolwiek znać :cwan:[/quote]


    Dla mnie oglądanie The Expanse z lektorem to byłaby profanacja. Słuchanie Pasiarzy w oryginale to muzyka dla uszu. W ogóle ja tam nie widzę słabszych punktów jeśli chodzi o obsadę.[/quote]
    Dla mnie oglądanie The Expanse z lektorem to byłaby profanacja.
    Głos Shohreh Aghdashloo i jak klnie ^^ - majstersztyk

    edit:

    W ogóle ja tam nie widzę słabszych punktów jeśli chodzi o obsadę
    .

    Podstawa udanych seriali i jestem po 7 odcinku 3go sezonu i uważam, że The Expanse idzie w ciekawym kierunku, może i dobrze że nie znam całości cyklu powieściowego, ale ci co znają angielski pewnie już sięgnęli w Polsce
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  3. #2
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta

    Podstawa udanych seriali i jestem po 7 odcinku 3go sezonu i uważam, że The Expanse idzie w ciekawym kierunku, może i dobrze że nie znam całości cyklu powieściowego, ale ci co znają angielski pewnie już sięgnęli w Polsce
    The Expanse je po prostu bardzo dobrym serialem i z niecierpliwością czekam na kolejny czwarty sezon ...







    Amazon uraczył nas (wreszcie) zwiastunem czwartego sezonu oraz kilkuminutową sceną z przybycia Rocinante na Ilus



    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 10-10-2020 o 09:13


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #3
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Wzór dla wszystkich, co robią seriale na podstawie czyjejś twórczości pisarskiej Z s-f, to ostatnimi latami, dla mnie najlepszy serial
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #4
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Póki co obejrzałem 1 sezon. I przyznaję, że po 3 lub 4 musiałem się zmuszać do kolejnego. Trzy ostatnie ciut lepsze, ale balonik który napompowało mi kilku znajomych już chyba pękł nieodwołalnie. Tak więc bez pośpiechu, ale zapewne zapoznam się z kolejnym sezonem.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #5
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Też tak miałem dopóki nie wciągnął mnie wątek Julie Mao oraz Joe Millera a później na scenę wchodzi Sadavir Errinwright zaś intryga z promolekułami zatacza coraz szersze kręgi do zaskakującego końca...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  8. #6
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    No tak, drugi sezon jest o poziom lepszy od pierwszego. Szkoda tylko ze tak szybko znika Miller, ale patrząc co tam się dzieje na Wenus, jestem pewien że powróci (w tej czy innej formie) do serialu. Oczywiście dało się wypatrzyć kilka wpadek logicznych (np. ucieczka ot tak z ambasady strzeżonej wszystkim co Mars wymyślił bo na skraju wojny), jak i szybkie scenariuszowe dorzucenie informacji o zabraniu protomolekuły z Nubisa przy ucieczce z Erosa (jakoś tak ważnej sceny brakło w finalnej części sezonu pierwszego ). Faktem jest, że tempo przyspiesza choć niestety gubi po drodze ważne wątki, bo kolejne przygody gonią. A to nie wiemy co się stało z tym ogromnym (ponoć największym w historii ludzkości) statkiem Mormonów gdy nie trafił w Erosa. Nie trafił? No to już nieważny Rakiety... przepraszam - torpedy z ładunkami nuklearnymi (o ile pamiętam 1/3 arsenału) ziemian zostały częściowo utracone? No nic, zapomnijmy o nich. A przynajmniej przywódcy ziemian (w odróżnieniu od pasiarzy) już więcej się nimi nie interesowali Jak mówiłem, jest całkiem dobrze, choć ciągle tu i tam lepiej nie myśleć nad scenariuszem.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #7
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Gajusz Mariusz
    Wszystko będzie pokazane, będzie Pan zadowolony Mi wyjaśnienia odpowiadały w kolejnym sezonie, ale ja fan serialu, więc cóż^^...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #8
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Ostateczny zwiastun czwartego sezonu,

    Jest Moc!Jest Energia!Jest klimat!

    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 10-10-2020 o 09:10


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  11. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  12. #9
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Ten serial jak wino, im starszy tym lepszy, choć nie dla wszystkich i to też dobre, że nie zabiega o wszystkich sympatyków lubiących fantastykę, a o jakieś tam gremium. Podobnie zrobili twórcy Battlestar Galactica
    Ale ja jestem fanem tego serialu, sam dałem swój głos w petycji, by go nie zlikwidowali^^...
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 06-10-2019 o 12:56
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  13. #10
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Trzeci sezon za mną. Odpowiedzi są, nowych pytań jeszcze więcej. Co prawda chyba już nie zostanę takim piewcą serialu jak wpisujący tu Forumowicze, jednak także czekam na sezon 4. Co do zwiastunu. Naomi było lepiej w starej fryzurze

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •