Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: SERIAL The Expanse

  1. #11
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Kwestia gustu i tego, ze część fan-boyów serialu jak ja, zna powieściowy oryginał, a to dodaje pewną dozę przyjemności podczas oglądania. Zaznaczam, że nie jest to wierne przeniesienie, bo byłoby z 20 sezonów, a pewne zdynamizowanie historii.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #12
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Kolejny zwiastun:

    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 10-10-2020 o 09:08


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #13
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    No jak oni to robią że z pozoru banalnej historii potrafią wycisnąć 200% normy .Jestem w połowie czwartego sezonu i się czuję niczym masło wystawione na działanie lipcowego słońca ...



    https://www.reddit.com/r/TheExpanse/...f_the_expanse/

    Spoiler: 
    Ashford why..?
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 10-10-2020 o 09:08


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #14
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Ja dopiero teraz zabieram się. Amazon, to nie Netflix, co by dał sezon na raz, ale i tak nie miałem czasu specjalnie, by sączyć spokojnie odcinki
    Cieszę się, że miałem jakiś wpływ na to, że nie zamordowano serialu i Amazona właściciel się zlitował
    Oceny odcinków są kosmiczne, nie wiem czy 4 sezon nie ma wyższych momentami, niż Gra o Tron

    EDIT:
    Serial ten jak marvelowski Agenci TARCZY, co sezon to lepszy. Swoisty fenomen.
    Ad rem:
    Podobnie jak Jackson przy Władcy Pierścieni, tutaj skompilowano cykl powieściowy, wydobyto tzw esencję
    Dlatego znając powieści, nie przeszkadza to w oglądaniu i vice versa; widzę że biedny będzie nasz pan kolega Gajusz Mariusz^^. Trza dokładnie oglądać i czekać na odpowiedzi^^

    EDIT:

    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    No jak oni to robią że z pozoru banalnej historii potrafią wycisnąć 200% normy .Jestem w połowie czwartego sezonu i się czuję niczym masło wystawione na działanie lipcowego słońca ...
    Potwierdzam, fabularnie w przeciwieństwie do innych seriali o podobnej tematyce, nie ma w tym sezonie pseudofilozoficznego bełkotu, a czyny pokazują jaka jest kondycja naszego ludzkiego rodzaju

    I co warte wspomnienia, dawno w takim serialu nie widziałem, by charakteryzacja tak mocno zmieniała
    kobiece postacie.
    Zbrzydły aktorki, ale jak!
    Jako fan pasiarzy, znaczy się pasiark,i aż się zdziwiłem

    Panie
    Nezahualcoyotlu, to pana zainteresuje

    Spoiler: 
    Korzenie Gee sięgają do plemienia Odżibwejowów. Urodziła się w Calgary i została wychowana w miejscowości Aurora.

    a tutaj


    Tutaj to jeszcze mało oddaje, jaką metamorfozę przeszła to widać po jej wywiadach, zero podobieństwa.
    Zresztą nie tylko ona, ot taka ciekawostka


    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #15
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    I tak Julia Mao jest najlepsza ale w ramach ciekawostki o serialu:

    https://youtu.be/bC3QaS0mmQM

    Cara Gee nawet głos ma inny na potrzeby serialu.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #16
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    I tak Julia Mao jest najlepsza
    Potwierdzam. Genialnie zagrana rola i nietuzinkowa uroda, ciekawy jestem czy wróci, skoro Miller się pojawia.
    Mógłbym tak dużo pisać.
    Podsumowując: podobnie jak przy Battlestar Galactica, czy Firefly - bardzo dobrze dobrani aktorzy



    EDIT:
    Ja chce piąty sezon!
    Bardzo dobry sezon, choć brakuje Juli Mao

    Wg tego co wyczytałem, z rok trza czekać Dobrze, że zamówiony, choć plotka dużo mówi, co w nim będzie, może już zrobili?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #17
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Dlatego znając powieści, nie przeszkadza to w oglądaniu i vice versa; widzę że biedny będzie nasz pan kolega Gajusz Mariusz^^.
    Zbiedniałem, bo za mną megaremont mieszkania z przestawianiem ścian i wymianą instalacji elektr.
    I tak, w czwartym sezonie widać te pieniążki zainwestowane. Mówicie Mao? Ja tam zostaję przy Gee choć lekarka-"terrorystka" była w tym sezonie sporą konkurencją. No i oczywiście nie tak wpatrzony jak koledzy potrafiłem się pośmiać przy scenach żywcem wyciętych z Prometeusza oglądając zachowanie załogi jakże podobne do tamtych ćwierćinteligentów.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #18
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Zbiedniałem, bo za mną megaremont mieszkania z przestawianiem ścian i wymianą instalacji elektr.
    I tak, w czwartym sezonie widać te pieniążki zainwestowane. Mówicie Mao? Ja tam zostaję przy Gee choć lekarka-"terrorystka" była w tym sezonie sporą konkurencją. No i oczywiście nie tak wpatrzony jak koledzy potrafiłem się pośmiać przy scenach żywcem wyciętych z Prometeusza oglądając zachowanie załogi jakże podobne do tamtych ćwierćinteligentów.
    Gdzie te sceny? Co mi w tym kiszkowatym filmie umknęło? No i możliwe, że mogło bo miałem kilka podejść do tego filmu i na przewijaniu mocno, przyznaję, po Obcych najlepiej jakby Ridley dał sobie na luz...
    Co do wpatrzenia, no nie mów szlachetny Gajuszu, że nie masz ulubionych seriali, filmów, czy książek że tam nie zachodzi syndrom wpatrzenia .
    W sumie kradnę to pojęcie - wpatrzony, dodam syndrom wpatrzenia i hejta na inne forum
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #19
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    O! Imperium kontratakuje

    No więc na planecie zupełnie nowej, którą co prawda eksploatują pasiarze (choć ciągle tylko kręcą się po bieda obozie, skąd oni tą rudę mają jak nic nie robią? Rozumiem że przy tych ilościach rudy, nie zapieprzają ręcznie, tylko mega maszyny odwalają brudną robotę, choćby zdalnie sterowanie, ale nawet jednej sceny z panelem sterowania nie było. Nic, tylko łażenie od kontenera do kontenera) ale nic nie wiedzą o instalacjach obcych nasza dzielna załoga idzie sobie spacerkiem, mając całkowitą świadomość o groźbie niebieskiego paskudztwa. A tu bęc, nalot. Kolejna scena? - choćby pierwsze podejście Holdena do tej obcej struktury - zupełnie bez broni (w tym łaziku także jej nie widziałem). Pierwsze zejście przez szczelinę - także bez jakiejkolwiek ochrony dróg oddechowych, bo po co? Miller jest ze mną, więc nic mi nie grozi. Oczywiście struktura serialu jest tak stworzona, by ukazać że największym niebezpieczeństwem człowieka jest drugi człowiek. Ale od początku nie jest dla mnie to serial "klękajcie narody" i takie déjà vu jest widoczne dla w miarę krytycznego widza.

    PS Masz rację, brakowało mi tu twarzołapek

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #20
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    O! Imperium kontratakuje
    Nie imperium kontratakuje, ale ciekawi mnie jakie masz ulubione, ulubione serial, seriale? Z czystej ciekawości, daleki jestem by wzorem @#$% i, świeć panie nad jego wirtualną duszą, dogryzać komuś i uzurpując sobie - jeden możliwy obraz widzenia świata. tak tylko pytam, jakem kotołak
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 25-01-2020 o 13:10
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •