Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Nominacje do nagrody patronów za najlepszą bitwę

  1. #1
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach

    Nominacje do nagrody patronów za najlepszą bitwę

    Jako, że nic nie może się obyć bez Waszej pomocy, czyli uczestników i śledzących zmagania, patroni proszą Was wszystkich o nominowanie najpiękniejszych, najlepszych, najfajniejszych bitew Turnieju o Szkatułę Czerwonego Smoka. Proszę o postowanie nominacji w tym temacie. Powtórki można znaleźć w każdym temacie meczowym (jeśli uczestnicy je przesłali ). Tuff na swoim kanale również prezentował część zmagań. Piszcie oczywiście etap na którym rozegrano bitwę, uczestników i która to bitwa była w meczu. Po nominacjach przeprowadzi się głosowanie. Zgłaszajcie maks 5 potyczek (mogą być z tego samego meczu).

    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...Patronow-forum
    Ostatnio edytowane przez Lord_Legionista ; 10-07-2019 o 19:56


    Stary nick:kujon333


  2. Następujących 4 użytkowników podziękowało Presidente za ten post:


  3. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Widzę duży odzew widać, że nikt nie chce oddać kasy licząc że to na jego bitwę ktoś zagłosuje Póki co podobały mi się dwa spotkania:
    Arris vs Ural
    Presidente vs Pruber


    Nie będę póki co oceniać miejscami poczekam na zakończenie turnieju wtedy będę miał porównanie do całości.
    Spoiler: 







  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało Mist za ten post:


  5. #3
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ja to jednak się wstrzymuję z nominacjami do końca turnieju. Coś czuję że mecz pyzy z Uralem będzie smakowity.

  6. #4
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Można nominować teraz a potem w razie co edytować posta . Poza tym jak chcecie to możecie nominować własne bitwy
    Edit: Piszcie też o którą bitwę w meczu chodzi - nr bitwy albo gienkowie walczący w bitwie
    Ostatnio edytowane przez Presidente ; 12-07-2019 o 08:20


    Stary nick:kujon333


  7. #5
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Dobra, to ja nominuję swoją pierwszą "najlepszą" bitwę - bo wątpię żebym zobaczył w tym turnieju porównywalną.

    Chodzi o 2 starcie 1/4 z meczu Ural vs pyza.

    Bitwa wyróżniająca się, bo bardzo długa - ok. 35 minut. Jak na standardy: 3K - przeraźliwie długa, Rome 2 - długa, Rome 1 - standardowa. Jako gracz wychowany na Rome 1 z łezką wspominam długie wymiany ognia przed starciem piechoty i jazdy. W Rome 1 były prawdziwe szachy z użyciem łuków, zanim ktokolwiek ruszył do ataku. Bo ten kto był zmuszony atakować - z reguły miał pod górkę.

    Z tym większą więc przyjemnością obejrzałem prawdziwe szachy w wykonaniu pyzy i Urala. Z podchodami konnymi i pieszymi łukami, oszczędzaniem amunicji, wystawianiem taniej piechoty na linię strzału żeby tylko cokolwiek zebrała zamiast łuków i jazdy. Wreszcie samo starcie jazdy i piechoty było wysokiej klasy, emocjonujące do samego końca.

    Tak więc ja już swojego faworyta do najlepszej bitwy mam. I zresztą większość bitew Urala w tym turnieju może się tam łapać. Jego styl gry jest miły memu oku. Wyrafinowany, na chłodno, bez podpalania się. Ale to kwestia smaku.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  9. #6
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Pirx vs Mist z półfinału, druga bitwa

    kaszanka vs Ural z półfinału, bitwa druga

    Arris vs Ural bitwa z 1/8, bitwa pierwsza

    Edit:
    No tutaj leci kolejna bitwa nominowana, cieplutka prosto z finału - czwarta bitwa tego meczu Urala z Pirxem, zwycięstwo Pirxa, taka zmiana taktyki, trochę dynamiki po tych szachach, która wyszła na dobre i doprowadziła do piątej potyczki.
    Ostatnio edytowane przez Presidente ; 21-07-2019 o 20:37


    Stary nick:kujon333


  10. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Lokalizacja
    Zgierz
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Mist vs Pirx - druga bitwa która po wieki zwaną będzie "Prawdziwą Furią Mista"

    uzasadnienie:
    1. W dobie gdzie czołowi gracze dbają raczej o wysoki poziom generałów i vanilla jednostki Mist złamał konwenanse i podniósł doświadczenie liniowych jednostek na maxa.
    Moje zaskoczenie gdy patrzyłem na setup było mega. Super build który jeszcze nie raz zostanie na pewno wykorzystany w niejednym turnieju.
    Mnie zsunął on klapki z oczu i niesamowicie odświeżył spojrzenie na 3k.
    2. Planowanie - wyciągnięcie z rękawa takiego builda na tym etapie (gdy było już 1:0 dla Pirxa) świadczy na prawdę o stalowych jajach - dodam że graliśmy sporo z Mistem i się nigdy nim nie zdradził
    (już wiem co trzymał za niespodziankę na kolegów klanowców)
    2. Egzekucja - praktycznie bezbłędna, jasny plan od początku do końca godzien prawdziwych generałów z epoki trzech królestw. Wszystko jak w zegarku, super się to oglądało. Zaskoczenie przeciwnika absolutne,
    końcowa ocena bitwy przez system gry "Nieznaczne zwycięstwo" absolutnie kretyńska bo powinna być "totalna masakra".
    Śmiem twierdzić że gdyby "ten pierwszy raz" po drugiej stronie stał ktokolwiek inny niż Pirx byłby tak samo zmieciony.
    Strasznie przyjemnie się to oglądało.

    pozdrawiam
    pp

  11. Użytkownicy którzy uznali post pyza za przydatny:


  12. #8
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    1. Tak jak przedmówca (Pyza) – bitwa Mista, w której, że tak powiem odj**ał manewr
    2. 2 bitwa finałowa i pokaz prawie perfekcyjnego micro ze strony Urala (mimo przewagi Pirxa w postaci fajnej górki).
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  13. #9
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez pyza Zobacz posta
    super się to oglądało
    Dzięki.

    Tak szczerze, to większość bitew półfinałowych oraz finałowych zasługuje na uwagę. O ile na wcześniejszym etapie turnieju zdarzały się dobre bitwy, to jednak poziom ogrania mój, Urala, Mista i Kaszanki był na tyle wysoki i zbliżony, że każda bitwa to były albo szachy taktyczne, albo szachy mikro, albo jedno i drugie.

    Mam swoją drogą trochę problem z określeniem rysopisu "najpiękniejszych, najlepszych, najfajniejszych bitew Turnieju". Bo dla mnie to są raczej bitwy zacięte, wyrównane, przewrotne, a nie masakry jak w tej bitwie z Mistem. Jeżeli miałbym nominować najlepszy build bitewny, to na pewno były tutaj ten build Mista plus Urala z konnymi łukami.

    Tak czy inaczej czekam na niespodzianki Mista w meczu o 3. miejsce. Bo to mogą być jeszcze mega bitewki. Taktyka vs wyśmienite mikro Kaszanki.

  14. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Lokalizacja
    Zgierz
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Pirx,
    Mysle ze kazdy ma swoje kryteria... dla mnie one sa jasne. Bitwa ktora sprawila ze zrobilem w jej trakcie wiele ah-ow, oh-ow i prawie mialwm ekstaze przed monitorem to dla mnie najlepsza bitwa
    Zaznacze ze jeszcze nie widzialem gier finalowych... zatem to nie jest moj ostateczny werdykt

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •