Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Fey

  1. #11
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Po usłyszeniu tych słów natychmiastowo z jej twarzy zniknął promienny uśmiech, zastąpiony posępną, pełną bólu miną. Królowa odwróciła się od przybyszów i podeszła kilka kroków bliżej w stronę lasu. Po odczekaniu chwili rzekła głosem wyrażającym cierpienie i gniew w jednym:

    ,,Masz na myśli te jaszczurze kreatury, morderców i niszczycieli, siewców pożogi?''

    W tym momencie odwróciła się z powrotem w stronę drużyny. Po jej policzku spływała łza:

    ,,Słyszeliśmy do tej pory o nich jedynie legendy. Myślałam że nigdy ich nie ujrzę. Myliłam się. Przybyli aż tutaj. Istoty niezwykle zwinne, potrafiące zmieniać kolor. Zaskoczyli nas. Nikt nie spodziewał się tak brutalnego ataku. Wielkie bestie opancerzone w zbroje z magicznego złota, posiadające magiczne halabardy... Paliły i ścinały nasze drzewa jedno po drugim. To miejsce... To tutaj, gdzie teraz stoimy stoczyła się bitwa...''

    Do Elfów i Ebbona dotarło dla czego w środku lasu który tętni życiem znaleźli pocięte i przypalone gałęzie, oraz polanę wolną od drzew i krzewów. Myśl że w miejscu którego piękno podziwiali stoczyła się krwawa bitwa uderzyła ich umysły niczym młot.

    ,,Nie tylko duchy lasu umierały przez plugawy ogień. Nasi wojownicy zostali również zamordowani... Dmuchawki z neurotoksynami, były czymś co przyniosło śmierć dziesiątkom Fey. Wielkie umięśnione jaszczury. Zabicie jednego z nich kosztowało śmierć co najmniej trzech Fey. Setki istnień zostało straconych. Bezpowrotnie. Polegli moi przyjaciele, moja rodzina, moje dzieci... Wymordowaliśmy wszystkie bestie. Okrucieństwo odpłaciliśmy okrucieństwem. Nie przeżył żaden z umięśnionych jaszczurów. Nie okazywaliśmy żadnej litości. Największy z nich, dzierżący wielką halabardę od której emanowała wręcz ognista aura został zabity przeze mnie. Był ich przywódcą. Przeszyłam gardło potwora Scarvendilem.''

    Gdy padło słowo ,,Scarvendil'' ostrze przy pasie Królowej nabrało białego blasku niczym groty strzał łuczniczek.

    ,,Wszystkie monstra zostały unicestwione, a ich plugawe zwłoki wrzucone do rzeki...''

    Gdy skończyła swoją wypowiedź w jej oczach wciąż świeciły łzy, ale twarz przybrała pełnego determinacji wyglądu.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  2. #12
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Asurowie padli na kolana i ten co się odzywał ponownie mówić zaczął:

    Pani Gdy dostaliśmy informację o tym odrazu wyruszyliśmy tu wyjaśnić sprawę tą, lecz nam nie powiedziano jak to wygląda podbono ktoś przeżył przekazał informuje ich władcy Kroq'garowi. A on pała zemstą nasi władcy robią co mogą by tu nie dotarł. Chcemy was uchronić przed najgorszym, lecz nie wiem czy nawet oni go zatrzymają. Proszę Pani poinformuj Króla on jest wielkim wojownikiem, on będzie widział co robić by las był bezpieczny
    Po chwili odezwał się młodszy Asur

    Królowo jeśli mogę się odezwać chcę powiedzieć o moich złych przeczuciach. Gdy ja i Arcykapłan prowadziliśmy narady napoczatku z tym co tu przybył z Synem Kroq'gara Grim`garem odczuwalna była żądza krwi. A co teraz ojciec będzie czuł po starcie syna? Nasi Panowie zrobią wszystko lecz boję się że sojusz oparty na celu pokonania Chaosu może się złamać. Jestem wojownikiem i i trochę ich poznałem mogę służyć radą o ich taktykach i sposobach walki.

  3. #13
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Po usłyszeniu tych słów Królowa odezwała się stanowczym głosem:

    ,,Eltirionie, Oberon doskonale wie co się dzieje. Las jest gotowy do obrony, każdy Fey gotowy jest oddać za niego życie. Za prawdę, jaszczurze bestie odpłacą nam krwią za cierpienia wyrządzone Athel Fey.''

    Po wysłuchaniu Tamera'Dargo spojrzała ponownie w stronę lasu, po chwili drzekła:

    ,,Nie musisz nas uświadamiać Tamerze. Po tym co wydarzyło się na tej polanie wiemy jak brutalne są te potwory. Zapewniam was, przygotowania wojenne w lesie już trwają. Ostatnie zdanie jednak wyrazimy my, Titania i Oberon wraz z radą wojenną. Nie znamy jeszcze dobrze taktyk tych bestii, masz rację. Przydałby się nam doradca który objaśnił sposób działania tych kreatur. Twoja wiedza jest dla nas niezwykle cenna. Obawiam się jednak że Twój Pan nie pozwoli Ci dołączyć do naszego dworu...''
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  4. #14
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Skryba tym razem z uniesioną głową odrzekł

    Nie wątpię Pani w wasze przygotowanie. My także obiecujemy zatrzymanie ich by tu już nie dotarli. Byście nie musieli ginąć za nasze błędy. Chciałbym prosić by wasz przedstawiciel wyruszył znami poznał nasze kultury nasze światy. Pani tak jak ja was poznałem, chcę byście mnie poznali i moje motywację, moje prośby i zmartwienia.
    Gdy starszy Asur skończył mówić odezwał się Tamer

    Pani rozumiem że nie jesteśmy mile widziani w waszym królestwie. Jestem gotów tu zostać i szkolić, nauczyć waszych wojowników taktyk, sposobu myślenia każdego wroga którego poznałem.
    Wyciągnął miecz, uklęknął i pokazał ostrzę

    Pani to sztuka mojego rodu. Poszukujemy materiałów na tej wyspie by produkować taki lub nawet lepszy oręż. Mogę prosić o pomoc w tym celu? Przyjrzałem się grotą włóczni i strzał a także twemu ostrzu. Są przepiękne i idealne

  5. #15
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    ,,To miłe z Twojej strony, Eltirionie. Rozumiem co masz na myśli, jednak jeśli nie znajdzie się żaden chętny poznania waszej kultury, nie będę nikogo do tego zmuszała.''

    Gdy usłyszała zaś słowa Tamera'Dargo uśmiechnęła się i odrzekła:

    ,,Tamerze'Dargo, w imieniu Fey oraz na mocy majestatu powierzonego mi przez naszą Panią przyjmuję Cię do grona mojego dworu. Od teraz będziesz pod moją protekcją, w zamian oczekuję od Ciebie lojalności. Jako jedyny otrzymujesz prawo wstępu do głębi lasu.''

    Spojrzała z zamyśleniem na klingę:

    ,,Poznaję ten metal. To zapewne Ithilmar wykuty w Caledorze. Zaprawdę, możesz być dumny że nosisz tak wspaniałą broń. My stosujemy jego inną odmianą, z zasobów które oferuje nam las... Nasze wyposażenie to jednak sprawa którą dokładnie przedyskutujemy kiedy indziej. Teraz mamy ważniejsze sprawy na głowie.''

    Odwróciła się w strone Eltiriona i Ebbona po czym rzekła pięknym i melodyjnym głosem:

    ,,Czy jest jeszcze jakaś kwestia którą chcecie omówić? Jeśli tak to pośpieszcie się proszę.''
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  6. #16
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Skryba spojrzał na Tamera

    Jesteś w dobrych rękach chłopcze. Pani sądzę że nasze zadanie wykonane ostrzeżenie zostało przekazane...
    Nagle było słychać głos...

    Panie Tamerze, Panie Tamerze..
    Postać gdy usłyszała wołanie Tamera po chwili ukazała się na zmęczonym rumaku

    Panie Tamerze straszne wieści Kroq'gar nasz zdradził..
    Chodzą wieści że chce spalić Święty Las Fey...
    Nasz Pan Torendil szykuję zemstę na Zielonoskórych...
    Tor Eldoir będzie odcięte, twój brat kazał zebrać wszystkich mieszkańców do stolicy z okolicznych terenów i chcę zburzyć most. Nie mamy wiele czasu...
    Asurowie byli przerażeni. Skryba spokojnie rzekł

    Dziękuję za wieści. Jak widzisz Pani dzieję się źle na wyspie Asurowie walczą o swoje życie ale także o wasz spokój, liczę że każde życie Asura który utracimy zostanie opłacone dziesięciokrotnie. A teraz tak..
    ty Tamerze zostajesz tu jeśli my zawiedziemy zostaniesz ostatnią linią obrony.
    Pani możemy już odejść?
    Wykonując ukłon czekał na odpowiedź

    A Tamer miał sto myśli ma jedną chwilę, co ma robić, jak pomóc, czy Fey pomoże, czy wsparcie Fey będzie konieczne...

  7. Użytkownicy którzy uznali post Rancor za przydatny:


  8. #17
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Tura XV:

    Po usłyszeniu wieści posłańca Królowa nie wyglądała na zbyt zdziwioną, nawet zauważalny był lekki uśmiech na jej pięknej twarzy:

    ,,Asurze, myślisz że jesteś pierwszą osobą która przekazuje nam takie wieści? Jeszcze nikomu nie udało się spalić Athel Fey. I nikomu nie uda się, póki ja i Oberon stoimy na straży. Każdy kto wejdzie do lasu bez pozwolenia sczeźnie niechybnie.''

    Spojrzała ponownie na Eltiriona i ponownie odezwała się pięknym, magicznym wręcz głosem:

    ,,Nie martwcie się o Tamera. Dopilnujemy by Waszemu przyjacielowi nie stała się żadna krzywda. Możecie odejść. Niech Wasi bogowie mają was w swojej opiece.''

    Kiedy Ebbon, posłaniec oraz Eltirion szykowali się do opuszczenia lasu, Titania wypowiedziała ostatnie słowa przed ich odejściem:

    ,,Pamiętaj Eltirionie, jeśli ktoś o sercu nieskazitelnym będzie potrzebował pomocy, w obrębie lasu zawsze ją otrzyma.''

    Po czym udała się wraz z Tamerem i swoim dworem wgłąb lasu.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  9. #18
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Elitirn rzekł tylko

    Dziękuję Moja Królowo
    Wyprostował się i wyruszył za posłańcem, Ebbon wrócił do Neulandu, a Asurowie pognali do swej Stolicy na wyspie...

  10. #19
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tamer'Dargo każdego dnia przekazywał swoją widzę w dziedzinach:
    -taktyki wojennej Jaszczuroludzi
    -taktyki wojennej Asurów i Druchii
    -informacji i wydarzeń które wydarzyły się od w ostatnich kilkuset lat


    Ale także wiele wynosił z spotkań z dowódcami, żołnierzami Fey
    -ich taktyki wojenne
    -poznawał sposób myślenia Fey
    -zdobywał coraz większy szacunek do Lasu Fey i zaczynał lubieć miejsce w którym był
    Ostatnio edytowane przez Rancor ; 27-08-2019 o 21:42

  11. Użytkownicy którzy uznali post Rancor za przydatny:


  12. #20
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tamer'Dargo dostał wieści od swych przyjaciół z Stolicy. Po przeczytaniu był przerażony. Udał się do królowej o Audiencję...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •