Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Wydarzenia frakcyjne

  1. #11
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Podsumowanie tury 3

    Rekrutacja zakończona, a wieści i rozkazy dostarczone

  2. #12
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Tura 4

    Dotarły wojska z Kraka Doren. Atak Skavenów nastąpi lada moment, a tu nagłe zamieszanie poza warownią. Do bram dobija się krasnoludzki goniec!
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  3. #13
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tura 4

    Przybiega górnik

    "Tanie, tanie... Szczury... Setki .... Tysiące.... Wielkie stwory.... Górnicy zatrzymali ich ale nie na długo... Oni tam zginął..."

    Górnik padł z zmęczenia. Wszyscy czekają na rozkazy, a goniec nadal czeka...

    //Bitwa:Aleks vs Rancor
    Kraka Drak i Kraka Doren + górnicy vs Skaveny z podziemia
    Twoje wszystkie wojska są dowodzone przez Angrima[ustalimy w czasie rozgrywki]
    Wroga jednostki 5xklan bracia, 2x szczurogry [nowe] i wiele więcej
    Mapa: ustalimy razem

  4. #14
    Łowczy Awatar Alex The Great
    Dołączył
    Jul 2019
    Lokalizacja
    Kraka Drak
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 26 podziękowań w 15 postach
    Tura 4

    Strażnicy zanieśli nieprzytomnego górnika do medyków, a w sali obrad zapadła grobowa cisza.
    Przerwały ją dopiero słowa Tana Kraka Dorden, Darmiego.

    "Co teraz Arngrimie? Nie możemy ich tak zostawić."

    Tan Kraka Drak zmarszczył brwi.

    "Nie. Nie możemy... Tylko w którym tunelu "

    Arngrim podszedł do dużego stołu, na którym leżała mapa tuneli.

    "Po znakach gildii na hełmie górnika który tu przebiegł można dowiedzieć się w której części kopalni pracował. Krasnolud wodził chwilę palcem po mapie, aż zatrzymał się na symbolu dwóch skrzyżowanych kilofów, nieopodal jednego z tuneli.

    Tutaj. Górnik pracował w tym tunelu. Świetnie się składa. Jeśli uda nam się tam zatrzymać skaveny miasto będzie bezpieczne."

    Tan odwrócił się do swoich dowódców.

    "Wyruszamy natychmiast. Pierwsze ruszą hufce z Drak, pochód zamkną oddziały z Dorden."

    Pozostali w pokoju dalej spoglądali na Króla. Wydawał się być bardzo zaniepokojony i zasmucony. Arngrim jakby widząc troskę swoich podwładnych nagle zupełnie zmienił nastawienie.

    "Dalej Dawi ruszać się! Mamy dzisiaj wiele szczurzej krwi do przelania!"

    "Khazukan Kazakit-HA!" krzyknęli wszyscy obecni po czym wybiegli z sali obrad i zaczęli wydawać rozkazy zebranym w twierdzy oddziałom, przywracając porządek i przygotowując armie do wymarszu.

    ***

    Goniec czekał już pod brama od dłuższego czasu. Zaczynał tracić już nadzieję na wejście do miasta.

    Wtem usłyszał zgrzyt jakiegoś mechanizmu a potem wrota otworzyły się, ukazując armie krasnoludów wychodzącą z miasta.

    Podbiegł do jednego z żołnierzy.

    "Gdzie jest Tan Kraka Drak?"

    Wojownik jednak zignorował gońca. Następny i kolejny również.

    Goniec zaczął już tracić nadzieję, gdy podszedł do niego sędziwy krasnolud, z długą brązowo-siwą brodą.
    Wśród członków jego świty rozpoznał Darmiego, Tana Kraka Dorden. Kim na Przodków jest ten Dawi, że nawet tan słucha się jego rozkazów? pomyślał goniec.

    "Jestem Arngrim, Tan Kraka Drak." odpowiedział długobrody krasnolud, jakby czytał mu w myślach.

    "Podobno mnie szukasz?"
    Ostatnio edytowane przez Alex The Great ; 25-09-2019 o 23:13

  5. #15
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Tak Tanie, przybywam z Kraka Ravnvake. Zaatakowały nas człeczyny, próbowały wziąć warownię z marszu, bez żadnych machin oblężniczych. Potraktowani miotaczem uraz szybko zaniechali oblężenia i ruszyli w waszym kierunku. Są już w Sjoktraken, dokładnie pomiędzy naszymi warowniami. Mój tan proponuje wspólny atak na tych barbarzyńców. Z jaką odpowiedzią mam pobiec z powrotem?
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  6. #16
    Łowczy Awatar Alex The Great
    Dołączył
    Jul 2019
    Lokalizacja
    Kraka Drak
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 26 podziękowań w 15 postach
    Arngrim mruknął coś niezrozumiale i pokiwał przecząco głową, jakby kłócił się sam ze sobą.

    ”Mamy znacznie poważniejsze problemy niż człeczyny. Do tuneli przedostały się, jeśli wierzyć raportom, całe tysiące Skavenów. Wyruszam właśnie z oddziałami z Drak i Dorden aby zatrzymać ich jeszcze nim przedostaną się do górnych tuneli. Ale świetnie się składa, że jesteś. Miałem wysyłać gońców do Kraka Ranvake, żeby przekazali mój list Fimburowi ale skoro wracasz do twierdzy to przekażesz go swojemu Tanowi. Powiedz mu też, żeby nie atakował ludzi, przynajmniej na razie.”

    Tan Kraka Dorden przeszukał szybko swe sakwy i już po chwili wyjął z jednej niewielką kopertę zapieczętowaną przy użyciu pieczęci Tana Kraka Drak.

    "Proszę, oto list. Dostarcz go Fimburowi. Oraz to... Mapmistrzu!"

    Ze świty Tana wyszedł starszy krasnolud, obładowany starymi mapami i innymi zapiskami. Ze swej nieco rozsypującej się już torby wyjął mapę i podał ją Arngrimowi.

    "Dziękuję Ranharze.” Ranhar Żelazna Pięść, nadworny kartograf Kraka Drak skinął głową i odszedł.

    "To jest mapa kopalni i tuneli Kraka Drak. Dostarczysz ją Fimburowi. Jest na niej zaznaczony tunel w którym spróbujemy zatrzymać Skaveny. Przekaz mu, że jeśli nie będzie ryzykował obronnością Kraka Ravnvake niech spróbuje odciąć szczury z drugiej strony. Być może uda nam się je zamknąć w tym tunelu. To chyba wszystko. Ruszaj posłańcze. Niech Przodkowie sprzyjają ci w drodze powrotnej.”

    ***

    Treść listu Arngrima do Fimbura

    "Witaj Fimburze Tanie Kraka Ravnvake!

    Wybacz, że przekazuje ci tak wiele, tak złych wiadomości, lecz nie mam wyboru gdy stawką jest bezpieczeństwo wszystkich Krasnoludów.

    Nadeszły ciężkie czasy dla Dawi z gór Norski. Mgła, niesprzyjająca pogoda i Norsowie to tylko czubek góry lodowej naszych problemów Fimburze. Zapewne dotarły do ciebie już wieści o bezpotomnej śmieci Najwyższego Króla. W tych ciężkich czasach Dawi muszą być zjednoczeni by przetrwać. Jako Tan Kraka Drak, w zgodzie z prawem przejąłem obowiązki króla i zgodnie z tradycją potrzebuje twojej przysięgi wierności.

    Jednak śmierć króla i mgła to nie koniec złych wieści Fimburze. Bezpieczeństwo Kraka Drak i pozostałych twierdz jest zagrożone. W naszym kierunku zmierza ogromna horda szczuroludzi, według moich raportów liczona co najmniej w setkach, jeśli nie tysiącach szczurów.

    Dzieki naszym górnikom wiemy, że ich celem jest Kraka Drak, więc wspólnie z Darmim Pogromcą Trolli i jego armią z Kraka Dorden ruszyliśmy im naprzeciw.
    Zablokujemy ich w najwęższym miejscu w tunelu prowadzącym z dolnych kopalń i zatrzymamy nim dotrą do Kraka Drak.

    Oprócz Skavenów mam też doniesienia o jeszcze podlejszym wrogu. Odnaleźliśmy ślady największych ze zdrajców, Dawi Zharr.

    Będę Cię informował na bieżąco.

    Jeśli w ciągu kilku najbliższych dni po bitwie nie zjawi się mój goniec spodziewaj się najgorszego. Ufortyfikuj twierdzę, wzmocnij straże i niech Przodkowie ci sprzyjają.

    Bądź Pozdrowiony.

    Arngrim, Tan Kraka Drak”


    (Poza growo)
    Mam nadzieję, że nie ma problemu z tym, że wymyslam imiona i przydomki wszystkim ważniejszym krasnoludom z którymi rozmawiam?
    Ostatnio edytowane przez Alex The Great ; 26-09-2019 o 01:43 Powód: dokończenie

  7. #17
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tura 4

    Bitwa w tunelu była krwawa, lecz Dawi zwyciężyli..

    wynik: zwycięstwo
    nagrody:
    cała armia +1belka doświadczenia
    tan- przedmiot Srebny Róg Zemsty
    Arngrim- Ogień kuźni
    zgineli: 4x wojownicy
    ranni 2x Kusznicy(koszt leczenia 10% ceny rekrutacji) 4xWojownicy(15% ceny rekrutacji)

  8. #18
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Tura 5

    Pod bramy warowni wrócił dość szybko goniec mający zanieść odpowiedź do Kraka Ravnvake Na granicy z Sjoktraken czeka przedstawiciel człeczyn by pogadać, a teraz biegnę zanieść w końcu odpowiedź tanowi Fimburowi! wrzasnął i pobiegł z powrotem.

    /// za wysłanie posła na granicę swojej krainy z Sjoktraken by ewentualnie pogadać z posłem barbarzyńców nie ponosisz opłaty.
    nie ma żadnego problemu, oszczędzasz nam tym pracę
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 14-10-2019 o 00:16
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  9. #19
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Tura 5

    Poseł wysłany na spotkanie z dyplomatą Norsmenów nawiązał kontakt.


    /// masz dostęp do ambasady Bearsolingów, a władca Bearsolingów do Twojej.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  10. #20
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Podsumowanie tury 5

    Rozbudowa

    Kraka Drak
    Zakład jubilerski (dodaj 100g)

    Kraka Dorden
    Mur 1lvl(1 z 2 tur)
    Wielka Hala 3lvl (1100g)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •