Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Kartograf

  1. #11
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tura 2

    "Niech tak będzie"

    //informacje w turze 3

  2. #12
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Tura 3

    "Panie, nasi zwiadowcy ledwo zdążyli przekroczyć granicę Nordlandu, a już zostali zatrzymani przez patrol rycerzy Zakonu Białego Wilka. Spytani co ich sprowadza na ziemie elektora Todbringera odpowiedzieli, że przybyli z poselstwem od władcy Nordlandu do władcy Middenlandu. Zostali eskortowani aż do samego Middenheim, miasta Białego Wilka. Woleli nie rozglądać się zbytnio na boki podczas podróży aby nie zostać podejrzanymi o szpiegostwo. Zauważyli jednak, że mgła urywa się jak nożem uciął na samej granicy między naszymi prowincjami, z czego wychodzi, że nie jest ona naturalnym zjawiskiem, a wywołanym przez jakąś potężną magię. Hrabia Elektor Boris Todbringer przesyła pozdrowienia i życzy owocnego rozwoju kultu Ulryka w Nordlandzie. W geście dobrej woli i na dowód swej przyjaźni zwraca Tobie coś, co znaleziono po bitwie pod Middenheim z hordą Archaona przy ciele poprzedniego elektora Nordlandu." kartograł podał miecz w pochwie na której wygrawerowany jest herb Nordlandu. Na jego ostrzu widać krasnoludzkie runy. Czyżby to był sam Runiczny Kieł Nordlandu?

    // pamiętaj że w działaniach typu zwiad, ruchy wojsk, etc... jesteście ograniczeni do mapy kampanii, co innego jednak z poselstwem czy działaniami czysto dyplomatycznymi. Na szczęście o nim wspomniałeś, więc zdecydowałem się rozwiązać to w inny sposób niż ostatnio drugiemu graczowi. Miecz dostaniesz dopiero jak uda Ci się bezpiecznie wrócić do stolicy (obojętnie czy z pielgrzymem i Świętym Ogniem, czy bez). Potraktuj go jako nagrodę za dotychczasowe odgrywanie postaci.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  4. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    186
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Tura 3
    Wyślij posła z tym listem do elfów Lauleron chce poprosić ich o wsparcie w walce z zwierzoludzmi. 50G

    // Pozdrawiam ciebie władco Lasów Lauleron. Graniczymy z wspólnym wrogiem mianowicie zwierzoludami z lasu Cieni oraz Dragwaldu ich obecność zagraża naszym obywatelom dlatego chciałbym zaproponować sojusz militarny do czasu pozbycia się tych bestii.
    Za tydzień(5Tura) mam zamiar wkroczyć wraz ze swoimi wojskami na ich tereny. Zaszczytem było by gdybyście zechcieli walczyć w tym dniu z nami ramie w ramie.Wydaje mi się że wam elfom zależy na izolacji i spokoju ale zwierzoludy nie pozwolą wam tak żyć.
    Proszę was o walkę ze wspólnym wrogiem.

    Wyślij posła z tym listem do Middenland chce poprosić ich o wsparcie w walce z zwierzoludzmi oraz przekazać podziękowania 50G

    //Witaj Elektorze Borisie Todbringerze składam ci najszczersze wyrazy podziękowania za zwrócenie Runicznego Kła Nordlandu.
    Zawsze marzyłem by unieść ojcowski miecz przeciw sługusom mrocznych Bogów i niedługo będę miał do tego okazję.
    Pisze do ciebie właśnie w tej sprawie w lasach Cień i Dragwaldzie żyją zwierzoludzie,zagrażają naszym obywatelom ale nadszedł czas położyć temu kres.
    Mam zamiar za tydzień(tura 5) wkroczyć do Lasu Dragwald wraz z Wojskami które zgodzą się mi pomóc . Zaszczytem by było gdybyś w tym dniu wraz z twoimi wojskami stanął wraz ze mną w ramie w ramie w walce.. Proszę cie o walkę z wspólnym wrogiem oraz na pozwolenie na przemarsz wojsk przez las Dragwald aby oczyścić cały teren z tych pomiotów chaosu.Jeśli Książę Elektor Valmir von Raukov zgodzi się na pomoc to za 2 tygodnie (tura6) oczyścilibyśmy także Las Cieni.Proszę o szybką odpowiedź gdyż musimy mieć jak najwięcej czasu na przygotowania.
    Ostatnio edytowane przez Macieklws ; 21-09-2019 o 09:57

  5. Użytkownicy którzy uznali post Macieklws za przydatny:


  6. #14
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Tura 3

    Poseł wysłany do elfów szybko się uwinął, w końcu to ta sama prowincja. Powrócił z listem.
    Bądź pozdrowiony władco Nordlandu.
    Jestem gotów ruszyć do boju z Tobą przeciwko leśnym szkodnikom pod warunkiem, że zostawisz nasz dom - drzewa Laurelorn - w spokoju.
    Rozumiem, że masz zgodę przynajmniej na przemarsz naszych wojsk, a być może nawet ofertę pomocy władców Middenlandu i Ostlandu?
    Las Drakwald w całości leży na terenie Middenlandu, Las Cieni tylko w małej części w Nordlandzie, reszta zajmuje teren Ostlandu.
    Trzeba by było albo jakoś rozdzielić armie, albo po kolej oczyszczać poszczególne lasy.
    Jeśli takowej zgody nie posiadasz, to będziemy mogli tylko pomóc w części Lasu Cieni leżącym w Twojej domenie.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  7. #15
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    186
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Tura 3 50G
    Wyślij tego posła z odpowiedzią do Lasu Lauleron.
    //.Obiecuję zostawić wasze lasy w spokoju a Nordlandczyków którzy wejdą do waszego lasu ukarać. Choć w takim przypadku możecie sami wykońać wyrok na miejscu.Już za tydzień (tura 4)spodziewam się odpowiedzi od Middenlandu .Książe Elektor Boris Tombringer jest moim starym przyjacielem jestem niemal pewny że wesprze nasze działania.Jeśli jednak nie wesprze nas militarnie to na pewno da nam prawo przemarszu w końcu chcemy pozbyć się także jego problemu.Niestety nie wiem jaką odpowiedz udzieli nam Elektor Ostlandu.Jak tylko dostanę takie informację natychmiast wyśle do ciebie posła.Jeśli chodzi o plan ataku to w pierwszej kolejności mam zamiar zająć się Lasem Dragwald a następnie(tura6) Lasem Cieni.


    Wyślij tego posła do Ostlandu chcę poprosić o pomoc Elektora Valmira von Raukova 50G
    //Bądź pozdrowiony Książę Elektorze Valmirze von Raukov,organizuję czystkę w Lasach Dragwald oraz w Lasach Cieni.Zwierzoludy które zamieszkają te ziemie wystarczająco długo
    żyły bezkarnie zagrażając obywatelom zarówno z Ostlandu jak i Nordlandu.wChciałbym za 2 tygodnie(tura6) wkroczyć raz z wojskami władców którzy zgodzą się mi pomóc do lasu Cieni który znajduję się na terenie Ostlandu.
    Proszę o prawo przemarszu oraz o wsparcie twojego wojska w Lasach Cieni.Razem możemy zapewnić spokój obywatelom twoim jak i moim.Proszę o szybka odpowiedź gdyż potrzebuję jak najwięcej czasu na przygotowania do ataku.
    Ostatnio edytowane przez Macieklws ; 22-09-2019 o 11:07

  8. #16
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Tura 4

    Odpowiedź z Lasu Laurleron:
    Lada chwila dotrze nasze wsparcie by razem ruszyć na wspólnego wroga z Nordlandu. Zaoszczędzimy w ten sposób czas potrzebny na wymianę posłańców. Niestety nie będzie ono znaczne, gdyż muszę zostawić odpowiednie siły by bronić swego domu. Sądzę że oddział tancerzy wojny, dwa oddziały włóczników i trzy łuczników powinny w zupełności wystarczyć. Może przy okazji zawrzemy traktat handlowy?

    Odpowiedź z Ostlandu:
    Bądź pozdrowiony Hrabio Elektorze Theodericu Gausser

    Nie mam nic przeciwko udzieleniu zgody na prawo przemarszu, pod warunkiem że będzie ono obustronne. Zresztą inaczej nie będę Ci w stanie pomóc w części Lasu Cieni leżącym na terenie Nordlandu. Nie chcę Cię straszyć, nie wiem jednak czy nie porywasz się z motyką na słońce. Las Cieni to bardzo mroczne miejsce, o paskudnej wręcz reputacji. W pełni zresztą zasłużonej. Od lat stanowi cierń w naszym boku. Zamieszkują je nie tylko zwierzoludzie, ale także olbrzymie pająki i leśne gobliny. Podobno w głębi tej kniei czai się większe zło - mutanci i inne siły Odwiecznego Wroga z Północy. Proponuję również podpisanie bezterminowego traktatu handlowego i sojuszu militarnego.

    Z wyrazami szacunku,
    Valmir von Raukov.


    Odpowiedź z Middenlandu:
    Drogi Przyjacielu.

    Przyjaźń przyjaźnią, ale naprawdę potrafię zająć się sam bezpieczeństwem swojej prowincji. Myślę, że miałeś dobre intencje, dlatego nie poczytam ostatniego Twego listu za celowy afront. Żeby więc nie było jakichś niejasności - kategorycznie nie zgadzam się na podpisanie prawa do przemarszu wojsk. Niepotrzebne są mi obce siły plączące się po całej mojej domenie, choćby i najbardziej przyjacielskie. Pomyśl tylko, jak by mnie pozostali elektorzy obgadywali przed Cesarzem, gdybym tylko wyraził zgodę na coś takiego. Z tego samego powodu nie oferuję Ci też swego wsparcia. Może zamiast tego podpiszemy traktat handlowy?

    Z poważaniem,
    Boris Todbringer.



    /// uznałem że chodzi Ci o poselstwo do Ostlandu, a nie Ostermarku, który jest zupełnie inną prowincją Imperium zarządzaną przez innego elektora i leżącą w dodatku poza mapą.

    Zapomnij o jakimkolwiek szwędaniu się postacią/zwiadem/wojskiem poza mapą kampanii - przypominam o tym po raz ostatni. Przy następnej próbie przyjaźń Borisa Todbringera może przemienić się we wrogość. Potraktuj to ostrzeżenie jako rekompensatę za zdradzenie cechy Twojej postaci na discordzie.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  9. #17
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    186
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Tura 4
    Wyślij posła z tym listem do Ostlandu powiedź mu że ma także poprowadzić rozmowę w sprawię traktatu handlowego w moim imieniu z Elektorem Valmirem von Raukovem 50G

    Drogi przyjacielu:

    Przystaję na twoje propozycję sojusz jak i prawo przemarszu przysłużą się naszym księstwom.W sprawię lasu nie znam sił wroga ale zbiorę tylu ludzi ilu zdołam w najgorszym wypadku proponuje po prostu się wycofać aby zebrać więcej sił aby ponowić atak.
    Jeśli chodzi o traktat handlowy to zależy od tego co masz do zaoferowania. Aby uniknąć marnowania czasu na wymienianie się posłami upoważniłem tego który przekazał tą wiadomość do rozmowy w tej sprawię w moim imieniu.

    Z poważaniem,
    Theodoric Gausser.
    Ostatnio edytowane przez Macieklws ; 27-09-2019 o 13:46

  10. #18
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Tura 4

    Kartograf ma sporo nowych wieści:

    Panie, w podziękowaniu za azyl, zwiadowca z Erengardu dostarczył nam cennych informacji:
    - Na zachód od Erengardu leżą tereny prowincji Ostland. Składają się z jednej wielkiej kniei - Lasu Cieni. Mieszkańcy, tak samo jak my, podnieśli się już na nogi po zniszczeniach Burzy Chaosu.
    - Na północy od Erengardu znajduje się Kraina Trolli. To w większości wrzosowiska, wzgórza u podstaw których rośnie trochę drzew. Paskudztw od których te ziemie noszą swą nazwę jest poniżej pół tysiąca. Ciężko dokładnie policzyć coś co próbuje Cię dogonić i zjeść.
    - Na wschód od ojczystych ziem zwiadowcy jest Północny Oblast, znaczy się region po naszemu, rządzony przez woevodę Iwana Piotrowicza. Znajdują się na niej rozległe stepy i mały lasek. Głównym miastem jest Praag.
    - Ze zwiadowców wysłanych na południe nie powrócił żaden. Aresztowała ich Carska Ochrana za szpiegowanie na terenie Kislevu. Okazuje się że stolica Kislevu nazwa się tak samo jak całe państwo, trochę to mylące. Region ten miejscowi nazywają Stolicznyj Oblast.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  11. #19
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    186
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Tura 4

    Wyślij posła do Elfów z Lauleron ma on przekazać że nasze wojska wyruszą do lasu cieni za tydzień (w turze 5 )i że ma poprowadzić rozmowy w sprawie traktatu handlowego w moim imieniu 50 gold

    Wyślij tego posła do Midenlandu z tym listem oraz przekaż mu że ma poprowadzić rozmowy w sprawie traktatu handlowego w moim imieniu.50g

    Bądź pozdrowiony Książe Elektorze Borise Tombringerze:

    Rozumiem twoje stanowisko w tej sprawię,nasze wojska nie wkroczą na twoje ziemię.Zgadzam się że podpisanie traktatu handlowego jestem pewny że przyniesie nam korzyści.
    Aby zaoszczędzić czas na wymienianie się posłami upoważniłem osobę która przyniesie tobie ten list do rozmów w tej sprawie w moim imieniu.

    Z wyrazami szacunku,
    Theodoric Gausser

  12. #20
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach

    mapa tura 6

    "Panie, przepraszam że tyle to trwało lecz kislevici są strasznymi pijakami i ciężko nawet ich mapy odczytać.

    1. Salzenmund - Miasto z dostępem do morza poprzez rzekę

    2. prowincji Ostland - składa się z jednej wielkiej kniei - Lasu Cieni

    3. Erengrad - posiada bogate złoża spiżu , a także bogate lasy. Kolejnym atutem jest dostęp do morza.

    4. Kraina Trolli - to w większości wrzosowiska, wzgórza u podstaw których rośnie trochę drzew. Paskudztw od których te ziemie noszą swą nazwę jest poniżej pół tysiąca. Ciężko Panie dokładnie policzyć coś co próbuje Cię dogonić i zjeść.

    5. Praag - to tereny Północnego Oblastu rządzone przez woevodę Iwana Piotrowicza. Znajdują się na niej rozległe stepy i mały lasek.

    6. Teren nieznany


    "Panie, posłaniec Erengradu proponuje pomoc w nawiązaniu kontaktu z jego rodakami. Oczywiście za opłatą....

    //dodatkowe 50g za wykorzystanie usługi w kontaktach z Kislevem, lecz większe szanse na powodzenie umów.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •