Strona 23 z 26 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 254

Wątek: Total War Saga: Troy - dyskusja ogólna

  1. #221
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Cytat Zamieszczone przez henryx Zobacz posta

    3. Które jednostki uważane są za Elitarne w danej frakcji ?
    3.Z tego co wyczytałem to chodzi o jednostki od 3 tieru wzwyż.
    Jeszcze poza tym podziałem są specjalne jednostki frakcyjne. Są one podświetlone jaśniejszym tłem.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #222
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Nie ma coś szczęścia ta seria do gier osadzonych w realiach starożytnych. :/ Przerobiłem kilkaset tur kilkoma frakcjami i powiem, że jest do dupy. Tzn. część strategiczna może być, sporo ciekawostek, SI sprawuje się całkiem nieźle, nie zauważyłem większych głupot. Ale część bitewna to totalna klapa. Automat sprawuje się dobrze, być może najlepiej z dotychczasowych, ale po prostu nie da się rozgrywać bitew osobiście. Nie wygrałem ani jednej bitwy rozgrywanej osobiście! Ja, który w najrozmaitsze TW gram od blisko 15 lat! Zerowe morale, nawet ciężkie, elitarne jednostki zaraz idą w rozsypkę. W dodatku jednostki za cholerę nie chcą trzymać szyku, a wróg obrzuca cię gęstą salwą niekończącej się amunicji, podczas gdy twoje jednostki strzeleckie coś tam tylko z rzadka wypuszczą. A gdy ty zaatakujesz, to nawet jednostkę procarzy trzeba rozbijać przez pół bitwy! Na chwilę obecną nie da się grać, chyba że ktoś poprzestanie na klikaniu w automat. Ja wracam do Trzech Królestw.

  3. #223
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach
    Cytat Zamieszczone przez righeira Zobacz posta
    Nie ma coś szczęścia ta seria do gier osadzonych w realiach starożytnych. :/ Przerobiłem kilkaset tur kilkoma frakcjami i powiem, że jest do dupy. Tzn. część strategiczna może być, sporo ciekawostek, SI sprawuje się całkiem nieźle, nie zauważyłem większych głupot. Ale część bitewna to totalna klapa. Automat sprawuje się dobrze, być może najlepiej z dotychczasowych, ale po prostu nie da się rozgrywać bitew osobiście. Nie wygrałem ani jednej bitwy rozgrywanej osobiście! Ja, który w najrozmaitsze TW gram od blisko 15 lat! Zerowe morale, nawet ciężkie, elitarne jednostki zaraz idą w rozsypkę. W dodatku jednostki za cholerę nie chcą trzymać szyku, a wróg obrzuca cię gęstą salwą niekończącej się amunicji, podczas gdy twoje jednostki strzeleckie coś tam tylko z rzadka wypuszczą. A gdy ty zaatakujesz, to nawet jednostkę procarzy trzeba rozbijać przez pół bitwy! Na chwilę obecną nie da się grać, chyba że ktoś poprzestanie na klikaniu w automat. Ja wracam do Trzech Królestw.
    Hmm, jak podchodziłeś do bitew? Po Trzech Królestwach można mieć trochę złe nawyki (np. bohaterowie w Troi nie są w tak mocni jak ci z Trzech Królestw).

  4. #224
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2020
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez righeira Zobacz posta
    Nie ma coś szczęścia ta seria do gier osadzonych w realiach starożytnych. :/ Przerobiłem kilkaset tur kilkoma frakcjami i powiem, że jest do dupy. Tzn. część strategiczna może być, sporo ciekawostek, SI sprawuje się całkiem nieźle, nie zauważyłem większych głupot. Ale część bitewna to totalna klapa. Automat sprawuje się dobrze, być może najlepiej z dotychczasowych, ale po prostu nie da się rozgrywać bitew osobiście. Nie wygrałem ani jednej bitwy rozgrywanej osobiście! Ja, który w najrozmaitsze TW gram od blisko 15 lat! Zerowe morale, nawet ciężkie, elitarne jednostki zaraz idą w rozsypkę. W dodatku jednostki za cholerę nie chcą trzymać szyku, a wróg obrzuca cię gęstą salwą niekończącej się amunicji, podczas gdy twoje jednostki strzeleckie coś tam tylko z rzadka wypuszczą. A gdy ty zaatakujesz, to nawet jednostkę procarzy trzeba rozbijać przez pół bitwy! Na chwilę obecną nie da się grać, chyba że ktoś poprzestanie na klikaniu w automat. Ja wracam do Trzech Królestw.
    Ja dopiero teraz zacząłem przygodę z Total War przy okazji wyjścia Troji. Tzn. grałem kiedyś w Medieval Total War ale raz że było to dawno a dwa krótko. No i powiem szczerze, że zaskoczony jestem tym co piszesz. Imho automat z reguły działa z mojego doświadczenia na naszą niekorzyść. Grając samodzielnie ponoszę niższe straty choć są wyjątki. Poziom - wysoki.

  5. Użytkownicy którzy uznali post henryx za przydatny:


  6. #225
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Nie, to nie złe nawyki. W Trzy Królestwa dużo nie grałem, dopiero od niedawna. Głównie stare EB, Rome 2, Attila i Shogun 2. Co zaś do automatu z Troya to mówiłem już, że działa dobrze. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby bitwa zakończyła się innym wynikiem niż ten prognozowany. Przed Troyem i ja zawsze wolałem rozgrywać osobiście, bo zwykle wygrywałem bitwy, które automat uważał za przegrane i z reguły miałem mniejsze straty. Teraz jest inaczej. Przegrywam z kretesem bitwy, które w innych odsłonach Total Wara wygrałbym śpiewająco. Zauważyłem trzy zasadnicze problemy. Po pierwsze jednostki mają za niskie morale. Nawet doborowe, ciężkie jednostki, zaczynają uciekać jeszcze przed osiągnięciem 50% strat. O lekkich szkoda nawet gadać. Po drugie jednostki nie trzymają szyku. Często nawet nie atakowani żołnierze rozbiegają się, albo zbijają w kupę. Nie idzie utworzyć np. solidnej linii włóczników w walce. Po trzecie przesadzono z siłą jednostek strzeleckich, głównie wszelkiego rodzaju skirmisherów. Mają praktycznie niekończący się zasób oszczepów i większy zasięg niż łucznicy, a SI używa ich nagminnie. Teoretycznie mógłby i gracz, ale po pierwsze jednostki strzeleckie gracza są niemrawsze niż te SI, po drugie nie każdy lubi bitwy polegające na uganianiu się za sobą jednostek oszczepników po całym polu bitwy. Są też zdecydowanie za twarde w ręcznej walce. Naprawdę ciężko rozbić nawet średnią konnicą jednostkę procarzy czy oszczepników. O rozbiciu ich jednostką piechoty nie ma nawet mowy, bo nikt ich nie dogoni. Ostatnio nie mogłem dogonić procarzy rydwanami. :/

  7. #226
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach
    @righeira Na jakim poziomie trudności grałeś oraz jakimi frakcjami?

    Co do morale to wygląda na to, że duży wpływ na jednostkę ma jej "lokalna" sytuacja. Dla przykładu bohater który ma wysokie morale i pełne hp bardzo szybko ucieknie jeśli wyślesz go samego by zwarł się z 2-3 jednostkami wroga (nawet jeśli masz przewagę liczebną a reszta twojej armii ma się dobrze). W starych grach z serii kara dla morale za przewagę liczebną wroga była rozpatrywana bardziej na poziomie całej bitwy. W Troi jednak wystarczy samo osamotnienie jednostki aby uciekła ona przed wrogiem. Dlatego trzeba tutaj uważać aby np. w ramach pościgu nasza jednostka nie została sama w danym sektorze bitwy. Aura bohatera jest również dużo ważniejsza w Troi niż w wcześniejszych tytułach.

    Co do formacji to czy próbowałeś częściej korzystać z trybu strażniczego? Bez niego pościg jest domyślnym zakończeniem walki. Jeśli chodzi o walkę to teren jest również super istotny w Troi i np. ciężkie jednostki będą beznadziejnie walczyć w lesie czy w wyższej roślinności. Generalnie w niekorzystnym terenie jednostkom jest ciężej zachować porządek w natarciu czy w formacji.

    Co do jednostek strzeleckich to dużo lepiej samemu wydawać rozkazy niż pozwolić aby jednostki same decydowały o swoich celach. Co do taktyki, to wrogie jednostki strzeleckie powinny być pierwszym celem dla naszych harcowników. W drugiej kolejności piechota, która nie posiada tarcz. Generalnie trzeba dobrze dobierać cele i koncentrować ostrzał na jednym oddziale wroga. Jeśli przeciwnik ma dużo jednostek dystansowych, zawsze można schować część naszych wojsk do lasu gdzie drzewa zablokują część spadających pocisków. Jeśli chodzi o kawalerię (centaury) to nie są one jakoś wybitnie mocnymi jednostkami i raczej powinny starać się atakować przeciwnika z flanki lub z tyłu. Ciężkie rydwany mogą mieć problem z dogonieniem lekkich procarzy. Generalnie rydwany są niezwykle wrażliwe na teren na którym walczymy i będą bardzo słabo sobie radzić (pod względem pościgu oraz walki) na terenach, które nie są równinami. Niektóre frakcje jak Odyseusz, Parys czy Achilles mają bardzo dobre jednostki dystansowe a część z nich dobrze radzi sobie w walce wręcz.

    Takie są przynajmniej moje wrażenia/doświadczenia po 9 kampaniach.

  8. Użytkownicy którzy uznali post RafSwi7 za przydatny:


  9. #227
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    W związku z zapowiadanym wsparciem dla modów CA zaczyna działać:

    https://www.totalwar.com/blog/a-tota...llation-guide/
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  10. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


  11. #228
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  12. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


  13. #229
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach
    Zapowiedź FLC do Troi - Artemida (dodająca m.in. epickiego agenta Oriona oraz nową jednostkę - Wojowniczki Artemidy) oraz tryb zdjęć. Podobnie jak wsparcie dla modów, FLC będzie dostępne od 22 października.

    https://www.totalwar.com/blog/a-tota...ontent-update/

  14. Użytkownicy którzy uznali post RafSwi7 za przydatny:


  15. #230
    Chłop Awatar M.L.Krassus
    Dołączył
    Aug 2016
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez RafSwi7 Zobacz posta
    Zapowiedź FLC do Troi - Artemida (dodająca m.in. epickiego agenta Oriona oraz nową jednostkę - Wojowniczki Artemidy) oraz tryb zdjęć. Podobnie jak wsparcie dla modów, FLC będzie dostępne od 22 października.

    https://www.totalwar.com/blog/a-tota...ontent-update/
    no właśnie ,dlaczego nie ma jeszcze tego FLC? Ktoś wie?

Strona 23 z 26 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •