Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 254

Wątek: Total War Saga: Troy - dyskusja ogólna

  1. #21
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    Obejrzałem filmik z mapy, w sumie nie wiem po co.

    Niestety tak brzydkiej i pustej mapy dawno nie widziałem.
    To wszystko jest mega sterylne, że aż wydaje mi się plastikowe.
    Miasta przypominały mi garnki...

    Natomiast podobały mi się góry z burzami i pola rolne koło miasta, czyżby ten stary element graficzny miał powrócić teraz.

    Po zastanawianiu się jest szansa że kupię ten tytuł, niech tylko ciekawie rozlokowane frakcje na mapie wybiorą. Coś na wyspach. I będzie ok.
    Heheh, właśnie o to chodzi, że wtedy miasta tak wyglądały co jest dla mnie na plus. Nie sadziłem, że CA zrobi taki research Bez obaw, jest pokazana sama mapa. Dla mnie tez jest pusta, jednak nie ma tam obecności armii, agentów, oznaczeń frakcji, granic itp. Stąd taka pustka. To jest taka mapa z edytora plus kilka postaci generałów. W Rome 2 na początku tez taką pokazali.




    Cytat Zamieszczone przez Chaak Zobacz posta
    Jestem ciekawy bitew, bo z tego co się orientuję, nie powinna jazda w tej części występować, a takiej sytuacji jeszcze w serii nie było, że wszyscy pieszo walczą. Chociaż znając CA to specjalnie nie będę zdziwiony jak konnica się pojawi. Jest jeszcze kwestia rydwanów, nie wiem czy ich funkcja w tamtym czasie nie powinna się ograniczać tylko do transportu wojownika na pole walki, ale jestem praktycznie pewien, że w grze będą to jednostki normalnie walczące.

    Rydwanów w tamtych czasach używano do walki jak najbardziej. Nie było jeszcze jednostek kawalerii. Rola rydwanu stopniowo zanikła po wprowadzeniu kawalerii, jednak bojowo używano ich jeszcze w czasach hellenistycznych. Później już tylko igrzyska sportowe i tryumfy.
    W grze muszą być rydwany walczące. W innym przypadku byłaby sama piechota, co by się szybko znudziło. Tak więc nie ma co się obawiać, bo CA zrobi wszystko do urozmaicenia gry. Skoro nawet w Empire Divided i Attyli nawciskali falangę, gdzie jej nie powinno być, a tu mają rydwany i to bardzo historyczne.

    Mam kilka ważnych newsów:
    - ma być całkiem nowy system handlu i pozyskiwania zasobów,
    - polityka w stylu Three Kingdoms,
    - agenci wracają!!!
    - mapa ma mieć rozmiar zbliżony do Rome 2, a więc może być coś więcej niż na video (marzę o Hetytach),
    - obecność potworów i bogów ma być w grze, jednak nierealna (podejrzewam, że chodzi o silnie rozwinięty system religijny w sprzyjanie bogów itp. być może będzie to miało znacznie na polu bitwy),
    - znikną bitwy morskie (co mi się akurat nie podoba, krok w tył),
    - 8 herosów to 8 frakcji startowych w kampanii, czyli coś jak Three Kingdoms - frakcja będzie nazywana od imienia herosa,
    - grę robi team bułgarski, który był wcześniej chwalony,
    - data premiery nie jest znana - nie będzie to listopad 2020 jak wpisano na Steam.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało KLAssurbanipal za ten post:


  3. #22
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2019
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    8-iu herosòw to 8-em frakcji- co daje cztery nieśmiertelnych na stronę-już widzę jak to będzię u Greków: Menelaos, Achilles, Agamemnon, Odyseusz; a gdzie: Ajaks, Pertykles itd? - przecież na DLC nie ma co liczyć - jak zwykle CA idzie po łatwiźnie, nie będę pisał co o tym myślę

  4. #23
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Poczytałem sobie komentarze i niestety nasuwa mi się podoba myśl co Iturielowi, że gra będzie "uboga" tak samo jak zrobili to z Brytanią niby wszystko jest ciekawy okres, frakcje i jakieś nowe mechaniki ale w ostatecznym rozrachunku gra wyglądała bardzo biednie. Wystarczyło pokonać jedna dużą armie i praktycznie cały kraj naszego wroga był dla nas.

    Nie można za dużo narzekać jak się jeszcze nie nagrało ale nastroje większości będą pewnie sceptyczne, zwłaszcza że to "SAGA" czyli te ich małe eksperymentalne tytuły.
    Spoiler: 







  5. #24
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    DLC będą zależne od popularności gry. 4 greckich herosów to za mało. Na bank będą pakiety DLC albo nawet FLC z kolejnymi.

    Mi się wydaje, że gra nie będzie tak nudna jak Thrones of Britannia. Olbrzymia, zróżnicowana mapa, powrót agentów itp. Więcej będzie się działo niż w toB na moje oko.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #25
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Dodatkowi bohaterowie pewnie będą podłączeni pod większe frakcje np Patrokles u Achillesa itp. W 3K tak to rozwiązali i działa to bardzo dobrze. Bez sensu byłoby, gdyby każda postać mała swoją osobną frakcję.

  7. #26
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2019
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Byle byli od początku tak wykoksowani jak główni bohaterowie.

  8. #27
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Ciekawe jak będzie działała dyplomacja? Pewnie zwrotu Heleny wynegocjować się nie da Oblężenia, z braku machin w tej epoce, pewnie będą podobne do tych z Shoguna. Spodziewam się, że bonusy będą związane z świątyniami i ofiarami (Poświęcimy Ifigenię?) Hetyci i handel z Egiptem oraz Minojczykami i osadami na Morzu Czarnym, też by się przydali.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  9. #28
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    No grzechem by było olać geckie kolonie nad Morzem Czarnym...



    Wielki plus że wracają agenci . Jednak na kupców chyba nie ma co liczyć...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #29
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Odkryłem obecność Hetytów na jednym ze screenów:




    Ponadto tutaj podałem kilka źródeł do herosów i jednostek:



    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  11. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


  12. #30
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2019
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Może jak mapa ma być rozmiarowo zbliżona do tej z Rome 2 to dadzą jeszcze kawałek bliskiego wschodu a nawet Egipt? Wiem, że to w ogóle nie związane z wojną trojańską, jednak fajnie byłoby pokierować Egiptem z czasów Nowego Państwa, tym bardziej, że mniej więcej w tym czasie, na który datuje się wojnę trojańską trwały także najazdy ludów morza. Mogłoby być ciekawie i zawsze jakieś większe urozmaicenie

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •