Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Historia zawarta w grze

  1. #21
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Będzie dlc z katafraktami ^^, bo w każdej odsłonie są i koniecznie będzie dodatek z krwią
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #22
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Patrzę na te obrazki, na zbroje, tarcze. bardzo to ładne. W rzeczywistości brąz był metalem królów. Tylko bogatych stać było na coś takiego. Był on drogi, bo o ile miedź była bardziej dostępna, to cynę trzeba było sprowadzać z daleka. To podbijało cenę brązu. Ale co się nie robi dla efektów gry.

  3. #23
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Nie jest tak, że to wszystko jest na wypasie dla większości jednostek.

    Są zbroje elitarne, oficerskie i królewskie, ale oprócz tego widać na screenach i artworkach, że bedzie też uzbrojenie lżejsze np. hełmy z kłów dzika.






    Na tym screenie widać, że ciężcy wojownicy w rydwanach mają zbroje, którzy pewnie są arystokracją. Oprócz nich jest sporo łuczników, woźnic w lekkim opancerzeniu. W oddali widać oddział w zbrojach - pewnie najsilniejsza jednostka, a obok oddział z gołym torsem:



    Bardzo dobra stronka na ten temat:

    http://www.salimbeti.com/micenei/helmets1.htm



    Podejrzewam, że robią jednostki na podstawie tych Ospreyów:

    Spoiler: 







    co potwierdza:
    Spoiler: 

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #24
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Nie jestem tu na tyle specjalistą by się wypowiadać na tematy ściśle fachowe, bo nie jestem historykiem. O ile wiem, napierśniki szeregowych żołnierzy wykonywane mogły być z warstw płótna, utwardzonej skóry. Możliwe, że wzmacniano je kawałkami rogu, kopyt, kłów itd. Z tego co wiem, prowadzono nawet próby jak spisywały się tarcze z wikliny. Okazywało się, że zaskakująco dobrze. Z całą pewnością gra będzie piękna i kolorowa bardziej niż była rzeczywistość. Wojna jest piękna dla tych którzy na niej nie byli i nie brali w niej udziału. W rzeczywistości jest brudna i nie ma w niej nic poetyckiego. Wszyscy o tym wiemy i cieszmy się grą. Pamiętam mod TROY do RTW. Tam też byli herosi, lecz nie grało się nimi indywidualnie.

  5. #25
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •