Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Podsumowanie Ligi Cesarskiej - sezon 1

  1. #11
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    No nie wiem, ja tam nie lubię przykładowo czekać z rozgrywaniem meczy. W MP terminarz to jak dla mnie tez trochę słaby bo w ogóle nie czuję jakbym grał, że jakiś turniej gram. Jak jeszcze się trafi, że parę osób się jednak nie spręży to już w ogóle czekania a czekania. Jak ktoś nie chcę rozgrywać bitew to i tak znajdzie wymówkę. Albo w ogóle zignoruje na Stimie (co prawda jeśli chodzi o powiadomienia na stimie dot. wiadomości to są one wybitnie słabe). Co dawania walkowerów, to chyba klasycznie - aktywnemu zawodnikowi dać punkciki. W 3K mecze bardzo szybko się gra. Nie ma całej zabawy z banowaniem. Rozegrać kilka meczy jednego dnia to żaden problem. 2-3 tygodnie to powinno być aż nadto na spotkania. Wg mnie terminarz tylko niepotrzebnie wydłuża to wszystko a i tak nie dyscyplinuje graczy wg mnie.


    Stary nick:kujon333


  2. Użytkownicy którzy uznali post Presidente za przydatny:


  3. #12
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    No nie wiem, ja tam nie lubię przykładowo czekać z rozgrywaniem meczy. W MP terminarz to jak dla mnie tez trochę słaby bo w ogóle nie czuję jakbym grał, że jakiś turniej gram. Jak jeszcze się trafi, że parę osób się jednak nie spręży to już w ogóle czekania a czekania. Jak ktoś nie chcę rozgrywać bitew to i tak znajdzie wymówkę. Albo w ogóle zignoruje na Stimie (co prawda jeśli chodzi o powiadomienia na stimie dot. wiadomości to są one wybitnie słabe). Co dawania walkowerów, to chyba klasycznie - aktywnemu zawodnikowi dać punkciki. W 3K mecze bardzo szybko się gra. Nie ma całej zabawy z banowaniem. Rozegrać kilka meczy jednego dnia to żaden problem. 2-3 tygodnie to powinno być aż nadto na spotkania. Wg mnie terminarz tylko niepotrzebnie wydłuża to wszystko a i tak nie dyscyplinuje graczy wg mnie.
    Mam to samo z tym czekaniem... Wolalbym zeby jednego dnia rozegrac wszystkie mecze, ale sam nie mam na to czasu... Ostatnio mi sie trafil dluzszy mecz WMPWH22019 bo mialem do rezegrania 3 bitwy i juz rodzina marudzila, co tam tak siedzisz, co ty robisz...

    Chyba wywale gdzies rodzine na jeden dzien i zorganizuje jakis turniej jednodniowy .

  4. #13
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Jestem tego samego zdania co Prezi i Tuff terminarz jest słabym pomysłem i nie motywuje ludzi w żaden sposób, najlepiej to widać po MP u Sapera gdzie tak i tak są obsuwu z terminami bo komuś coś wypadnie albo go nie ma na dany weekend. Dla graczy którzy są aktywni terminarz to katorga bo daje dodatkowe pole do popisu naszym przeciwnikom bo usłyszymy standardowe: "Teraz nie nasza kolejka" albo "Rozegrajmy to ostatniego dnia". Zgadzam się, że system bez terminów też ma swoje wady ale sam fakt, że to od naszej nachalności zależy czy ktoś się z nami zagra przykładem jest np taki Prezi właśnie albo Kacper w WH gdzie chłopaki w ligach praktycznie 1-2 tygodnie i mają wszystko rozegrane a tak to musiałoby się ciągnąć np 2 miesiące

    Szczerze to chyba nie ma dobrej metody na motywację dla ludzi bo upomnienia itd nic nie dają dana osoba stwierdzi, że nie tak powinna wyglądać zabawa i w kolejnej odsłonie go nie ma, a na naszym poletku chodzi o każdego gracza przecież. Oczywiście jak ktoś jest nie aktywny albo coś mu nie pasuje to są adekwatnie walkowery albo ban więc tutaj nie widzę problemu.
    Spoiler: 







  5. #14
    Łowczy Awatar Arminius
    Dołączył
    May 2019
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    18
    Otrzymał 37 podziękowań w 30 postach
    W takim razie Panowie trzeba po prostu przyznawać walkowery. Bo osobiście uważam, że krzywdzące jest dla graczy, którzy rozegrali mniej meczy z nieswojej winy, że kończą sezon ze straconymi punktami. Tertium non datur.

  6. #15
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arminius Zobacz posta
    W takim razie Panowie trzeba po prostu przyznawać walkowery. Bo osobiście uważam, że krzywdzące jest dla graczy, którzy rozegrali mniej meczy z nieswojej winy, że kończą sezon ze straconymi punktami. Tertium non datur.
    Dokładnie o to chodziło Pyzie na początku całej dyskusji, nie udało mu się kogoś złapać przez co został pokrzywdzony przez system. Pirx pewnie weźmie to pod uwagę i w kolejnej odsłonie nie będzie problemu. Zresztą to nie jest problem bo w większości przypadków widać który z graczy jest aktywny i nie ma problemów z przyznaniem walkowera. Wiadomo, że zawsze wychodzą jakieś problemy ale to jest normalne dla tego typu spraw tym bardziej dla naszej małej społeczności

    Ogólnie to chciałbym aby 3k się rozwijało bo gra jest naprawdę dobra do multi i z czasem się to poprawi mam taką nadzieję. Zaplanowane dodatki(nowa frakcja Nanban - tak chyba to się pisze) i jakieś nowe jednostki/generałowie na pewno urozmaicą nam multi. Dlatego trzymajmy 3k rękami i nogami bo to jednak historyk, którego od dawna nam brakowało, pogrywanie w Romka 2 czy odświeżany ostatnio Medek 2 to jednak nie to samo
    Spoiler: 







  7. #16
    Łowczy Awatar Arminius
    Dołączył
    May 2019
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    18
    Otrzymał 37 podziękowań w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mist Zobacz posta
    Ogólnie to chciałbym aby 3k się rozwijało bo gra jest naprawdę dobra do multi i z czasem się to poprawi mam taką nadzieję. Zaplanowane dodatki(nowa frakcja Nanban - tak chyba to się pisze) i jakieś nowe jednostki/generałowie na pewno urozmaicą nam multi. Dlatego trzymajmy 3k rękami i nogami bo to jednak historyk, którego od dawna nam brakowało, pogrywanie w Romka 2 czy odświeżany ostatnio Medek 2 to jednak nie to samo
    3K tematycznie nie jest moją bajką bo mnie orient nie kręci ale mechanicznie gra wydaje się dobra. Bitwy są bardzo dynamiczne przez zabójczą kawalerię. Medek z tym bugowaniem się kawy, pikinierów i kiepskim funkcjonowaniem jednostek dystansowych rzeczywiście nie przystaje do dzisiejszych standardów. Chociaż w Romka czy Attylę bym chętnie zagrał. W Romka do dziś wielu gra, co widać chociażby na yt, gdzie cyklicznie wrzuca repki Pixelated Apollo. Oczywiście 3K rozumiem, że będzie przez nas teraz męczone dopóki nie wyjdzie nowy historyk. I spoko, nie pogardzę

    Do zobaczenia w następnym sezonie ligi cesarskiej

  8. #17
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    Nie wiem w jakim tonie się wypowiedzieć za bardzo choć jakoś odczuwam taką potrzebę. Nie wiem z kim z czym się zgodzić a w jakiej kwestii nie bo po tylu argumentach żadna opcja nie wydaje się stosowna. więc może w punktach:
    1. co do czekania w kolejkach ustalonych na tydzień czasu:
    - Presidente, liga to nie turniej stąd mamy nazwy "system ligowy i "system pucharowy" (wykorzystywany w turniejach) oraz "turniej" (gdzie mogą występować obie opcje). System ligowy nie kojarzy mi się z turniejem więc grając ligę także nie mam wrażenia , że gram turniej bo nie taki chyba jest cel ligi.
    - Czekanie.. tez mam podobne odczucia, że dość długo się to wlecze jeśli kolejka na tydzień wypada, ale daje mniejsze pole manewru maruderom, którzy lakonicznie zechcą stwierdzić , że "czasu nie było" tym bardziej, że nie zauważyłem aby tygodniowy termin nie był nieprzekraczalny. Spóźnialscy mają jednak szanse grywać mecze zaległe ( z tych czy innych powodów bo wszak mogą być to realne problemy z czasem). Rzeczywiste, niekłamliwe problemy czasowe w takim przypadku mogą spowodować spóźnienie w 1 może 2 kolejkach , ale nie całych rozgrywkach zaś turniej szybki może wypaść dziwnym trafem danemu maruderowi w tak krótkim terminie, że zdoła się usprawiedliwić w ogóle nie przystępując do niego. Naprawdę nie widzę problemu jeśli komuś coś faktycznie wypadnie i poinformuje, że musi zrezygnować, lub zawczasu ustali z organizatorem fakty i zechce rozegrać mecze np później jeśli to możliwe. To jednak jest łatwe do zweryfikowania czy zawodnik chce czy musi bezpośrednio po jego postawie, informacji, kontakcie itp. bo ma na to wiele wiele czasu.

    2 co do systemu rozgrywek stosowanych w lidze w WH2:
    Odpowiada mi przyznam bardziej niż system stosowany w MP w WH2, ale brakuje mim nim terminu ostatecznego. Aktualnie zakończyłem rozgrywki w 3 sezonie owej ligi i nie wiem ile jeszcze będzie przesuwany/ustalany termin jej zakończenia. Wiem, że jedna osoba za w czasu informowała, że możliwe , że rozegra swoje starcia z opóźnieniem, ale to jedna osoba zaś tych , którym brakuje jeszcze wielu meczy jest.. nie chce mi się nawet liczyć szkoda mojego czasu. ( być może więcej osób ustalało coś z organizatorami, ale mi jako uczestnikowi nic o tym nie wiadomo, a jako taki chyba warto abym wiedział jeśli takie ustalenia miały miejsce. Niemniej nie wierze, że ktoś coś ustalał raczej to zwyczajny zlew tematu)

    3 co do turniejów jednodniowych:
    Zero tolerancji z mojej strony, nie preferuję, nie lubię. Szczególnie po tym jak osiągając ostatnie miejsce w grupie zdołałęm w jednym z nich zając 3 miejsce w całym turnieju jako , że 3 osoby z mojej grupy zrezygnowały z dalszej gry z powodów czasowych (celem zabawienia się w innej grze na jaką mieli ochotę danego wieczoru do czego prawo przecież ma każdy a co wyklucza w mojej ocenie turnieje jednodniowe). Gdzieś tu na tym forum widnieję jako zdobywca trzeciej lokaty w takim turnieju i do dziś czuję się z tym jakbym dostał w pysk


    4 i to jest punkt najwazniejszy:
    Nikt nikogo do niczego nie zmusi siłą. Bankowo nie do zabawy i bankowo nie do ciężkiej pracy. To takie 2 zasady. Do zabawy nie da się zmusić a do ciężkiej pracy wielu uczęszcza nawet kiedy jej nienawidzą więc nie trzeba.
    Totalne olanie innych bez jakiejkolwiek informacji w systemie rozgrywania obojętnie jakim jest zwyczajnie gówniane stąd między innymi taki Weresha ma u mnie krechę i nie planuję rozgrywać z nim żadnego meczu w organizowanych w naszej polskiej społeczności turniejach jeśli na niego trafie. W takiej sytuacji albo go wytargam tak i wysteruje, że ustalę sztywny termin w ostatnim możliwym momencie aby musiał się dostosować (to dotyczy w zasadzie wszystkich nie tylko Wereshy, którzy lecą zwyczajnie w stronę groteski swoimi poczynaniami), albo pominę mecz z takim graczem informując z góry organizatora.
    Tak zakończenie zorganizowanej przez Hadvara kampanii jak i występy niektórych w kolejnej kampanii organizowanej przez Rancora jak i postawa niektórych zawodników w rozmaitych rozgrywkach żenuje mnie osobiście.
    Pytanie Czy należy dyscyplinować gawiedź czy nie robić tego w obawie, że gawiedź ze sceny stracimy?
    Odpowiedź Jeśli boimy się stracić maruderów nie zatraćmy się w zabieganiu o ich względy bo zapomnimy to tych , o których względy zabiegać nie trzeba.

    Nudzą mnie wszyscy Ci , których nudzą inni oraz Ci, którzy poddają się zanim mają okazję się poddać.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Pruber za przydatny:


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •