Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: The American Revolution Mod v3.3 Tenth Anniversary Edition Released!

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    The American Revolution Mod v3.3 Tenth Anniversary Edition Released!

    O czym jest mod, to nie ma co opisywać. Jakby kto zagrał, proszę o jakieś info.


    LINK
    https://www.moddb.com/mods/the-american-revolution
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #2
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach

    Co tam panie w ameryce.

    Zacząłem grać w to ,,dzieło,, moddingu kampania z 1775 roku z hybrydą AI Darth plus Mac Born 4 obroty na turę plus standardowe ustawienia, na razie jestem w 10 turze bez CDT zobaczymy jak dalej. Mody hip63 są bardzo rozbudowane, ale do tej pory wcześniejsze wersje miały dużo problemów ze stabilnością ,,Empires Destiny,, czy jego mod do ,,NTW,, co przy natłoku używanych submodów i ponad 30 GB samego modu nie należy się dziwić, próbuję ,zobaczymy .

  3. Użytkownicy którzy uznali post anachoreta za przydatny:


  4. #3
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Pierwsze refleksje- na plus, rozbudowana wyrzutnia, dużo opcji do wyboru, aktywna wikipedia, opisy historyczne w linkach, podpowiedzi, jeśli jest poprawnie zainstalowane, to dobrze działa, jest też opcja wyboru polskiego języka i kilku innych , gruba czcionka, plus inne ustawienia techniczne, np program reschade.

  5. Użytkownicy którzy uznali post anachoreta za przydatny:


  6. #4
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Jest support dla tzw wielkiej kampanii od 1700 na globalnej mapie, a więc nie tylko Ameryka, a więc można grać RP. to fajnie, pobieżnie przejrzałem modele polskie, modele są wg ,,Orion,, to te z Klass i Salvo Wojny 18 W plus inne ale jakiego twórcy nie wiem, jest to chyba mix niektórych modeli Rosji i Saxonii , czyżby próba pewnego realizmu dotyczącego obcych wojsk na terytorium RP. tak mi się wydaje. Bitwy systemu Darth Vader z elementami Mac Borna i tu jest pewien problem z systemem Vadera, osobiście nie uważam to za najlepszy system bitewny dla AI. Są zasadnicze wady jak blokowanie szyku w formacji w czasie marszu do bitwy, podobnie jest w Darth Napoleon, używanie często gęsto Generała jako jednostki bojowej, nie wiem czy Mac Born to łagodzi, chyba bardziej chaotyczny szyk to jego dzieło, lepsze systemy bitewne są w Imperial Destroyer i w Imperial Splendour, zwłaszcza z submodem taktycznym.
    Ostatnio edytowane przez anachoreta ; 15-02-2020 o 13:16

  7. Użytkownicy którzy uznali post anachoreta za przydatny:


  8. #5
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Moje kolejne spostrzeżenia po 15 turach. Ruch AI na mapie taktycznej to niewątpliwie Darth, duża aktywność, aktywne łączenie jednostek w większe korpusy, AI nie atakuje silniejszych zestawów gracza czeka na pomoc. Na mapie fizycznej nie ma prowincji Trynidad, to albo błąd albo celowe uzyskanie dla prowincji w innym rejonie to jest do sprawdzenia. Bitwy w czasie rzeczywistym. Formacje Mac Borna, formacje batalionów o szyku głębokim, od 4 do 6 szeregów, bardzo ciasne, trochę chaotyczne, nie pod sznurek jak na defiladzie, dla mnie to plus, jakaś symulacja chaosu bitewnego, ogień batalionu , każdy kto może nawet z dalszych szeregów, te ciasne formacje dają efekt większej masy bata lionu co pomaga w obronie. /tak na marginesie, grywam z zasadami, nie po cwaniacku w stylu youtuberów, stosuję takie formacje jak AI bez bzdurnego ahistorycznego szyku liniowego./ dla mnie to rozrywka a nie dominacja nad wirtualną maszyną. Rozegrałem większą bitwę z przewagą taktyczną 8 do 5 AI w obronie na wzgórzu, tak jak przypuszczałem, wyszły wady Dartha, artyleria zabugowana na kozłach hiszpańskich i atak generała na mój Hiszpański batalion piechoty. Nigdy nie stosuję dobijania uciekających tego nie powinno być w tej grze koniec bitwy to koniec dajmy szansę AI, szkoda że nie ma opcji jeńców wojennych tak jak w Mediewal czy Szogunie. Jednostki bojowe bardzo historyczne, bez vaniliowych, rozbudowane opisy dla większości, z artystyczną stylistyką kart opisowych do standard u Chip 63, modele Brytyjskie,Amerykańskie,Hiszpańskie dopracowane stylistycznie spod ręki jednego artysty. Minusem jest zostawienie drzewka technologicznego na waniliowym poziomie, w 1779r trzeba robić bagnet szpuntowy, można to było opracować inaczej. Wracając do ,,cwaniactwa,, graczy, podoba mi się to co zrobił LORDSITH w Imperial Destroyer, po prostu wyciął te elementy z gry które były w ten sposób używane przez graczy. Na razie tyle.

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało anachoreta za ten post:


  10. #6
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Super spostrzeżenia Fajnie się czyta. Może byś jakąś recenzję tej modyfikacji napisał i dałoby się ją do artykułów na portalu? De facto to już część jest, tylko jakoś to wycyzelować? Co sądzisz o tym pomyśle?
    Pozdrawiam
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  12. #7
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Dzięki za dobre słowa na temat tego co piszę, tak w skrócie z powodu innych zajęć, recenzja, w formie zwięzłej oceny, czemu nie, ale to za krótki okres gry żeby kompleksowo, zwłaszcza że ze stabilnością tego moda jest coraz gorzej, permanentne cdt w ostatnich bitwach, może to naprawię w weekend, ujawniły się te same przypadłości z poprzednich wersji jedną z bitew powtarzałem 5 razy z tym samym skutkiem. W czasie weekendu podsumowanie.

  13. #8
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Już wkrótce podsumowanie moich doświadczeń z modem ,,TAR,, po naprawieniu błędów których generatorem był system reschade.

  14. #9
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    A jak wygląda długość bitew tu? Ekspresówka czy można powalczyć dłużej i ciekawiej?

    Niech żyje Gwardia!

  15. #10
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Witam z powodu braku czasu odpowiadam dopiero teraz, jeśli chodzi o bitwy to gracz ma do wyboru 3 podstawowe systemy, Normal/vanilia/ DM, i BMB, plus ustawienia bonusowe dla AI i opcje graficzne. Ja gram na opcjach- Formacje BMB, AI hybrid DM plus BMB. bez extremalnych bonusów dla AI. Bitwy są dłuższe , bardziej manewrowe, formacje bardziej zwarte, dłuższe bitwy wynikające z mniejszej liczby trafień w czasie ostrzału, ponieważ gram hardcorowo w sensie realizmu, dostosowuję się do formacji dla AI, gram bez kursorów,stref ostrzału, znaczników flag powiewających na kołkach, to wszystko psuje moją wizję gry w moich bitwach jest tylko przyroda i bataliony z modelami 3d . Tak to wygląda, więc bitwy mogą być dłuższe ponad to co proponuje DM i BMB. a nie są to systemy idealne , np rozstawienie armat DM robi to ahistorycznie, ustawia armaty z tyłu formacji a ja z przodu między batalionami. Zauważyłem też że AI nie bardzo rozpoznaje rolę dragońow i ustawia je statycznie jako osłonę szyku bez manewrowania, przez co jest łatwo to zniszczyć ogniem piechoty. Są bonusy np dla różnych oddziałów Brytyjskich co jest ciekawe bo nigdy nie wiadomo na kogo się trafi a różnorodność jest tu duża. Bitwy morskie też są dość długie i bez nadmiernych fajerwerków, trzeba być cierpliwym i nie zawsze efekty to twoje oczekiwania. Warto spróbować , chociaż jak wspomniałem już w poprzednich postach, system bitewny w Imperial Destroyer, i Imperial Splendour jest dla mnie lepszy. Ppzdrawiam.

  16. Następujących 2 użytkowników podziękowało anachoreta za ten post:


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •