Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Lanjane's Barbarian Empires

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    Lanjane's Barbarian Empires

    Ten mod ma długą historię, począwszy od submodu do popularnego rosyjskiego modu Macedon Expansion.
    http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?174-Macedon-Expansion&p=1299&viewfull=1#post1299
    ************************************************** *****************

    Swego czasu grałem, przyznaję że nie spodziewałem się że jeszcze w tych czasach coś będzie się działo w tej materii.

    Ale nie dziwne, bo CA zablokowała możliwość przy najnowszych Totalach zmian map kampanii i wiele projektów dusi się na niezmienialnej mapie kampanii.



    Jego głównym celem było rozszerzenie gry waniliowej, dodanie bogatszych szczegółów i niestandardowej zawartości przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnego projektu i stylu, tak jakby CA wydała darmową wersję LC. Wszystkie składy jednostek frakcji zostały wzbogacone o nowe jednostki w późnej fazie gry, a równowaga mapy bitów została do pewnego stopnia dostosowana do płynnej i przyjemnej rozgrywki. Główne cechy: - 13 kampanii z różnymi ustawieniami i ustawieniami, w tym regionalnymi - 60 historycznych bitew - Środowisko RSII dla pól bitewnych - Budynki BI do kampanii i mapy bitew - Ponad 450 jednostek z dużą ilością oddziałów regionalnych i pomocniczych - Ponad 1000 nowych skórek i ponad 100 nowych modeli jednostek - setki ręcznie wykonanych kart jednostek w dopracowanym stylu waniliowym - nowe budynki z mapami strat - nowe modele rozliczeń z mapami - nowe niestandardowe pomocnicze - i wiele więcej!

    https://www.moddb.com/mods/lanjanes-barbarian-empires





    filmik

    https://cdn.dbolical.com/cache/videos/mods/1/42/41226/encode720p_mp4/a-few-words-about-the-rtw-barbarian-empires-mod.mp4


    Instalacja, nie tłumaczyłem, bo dosyć przystępnie napisane.


    Spoiler: 
    Installation

    1. IMPORTANT TIPS

    - Mod requires RTW-Alexander file RTW-ALX.exe to run!
    Download it from here and put to RTW folderBefore you proceed with the installation, make sure you have RTW-ALX.exe in your core Rome: Total War folder, otherwise the mod will not workYou don't need full Rome - Total War: Alexander installed, just the .exe file. I'm sorry that I couldn't provide this file along with the mod files, because it's violating the rules of Twcenter.net
    - There are two separate mods here: original Lanjane's Barbarian Empires full mod and standalone expansion Barbarian Empires: Hellenistic Legacy. They are using separate modfolders and won't conflict each other. Also they have a full russian translation included in the file Barbarian Empires Localisations
    - Rome - Total Music is strongly recommended!
    It was originally designed as a supplement for this mod, but released as a separate universal mod

    2. INSTALLATION OF LANJANE'S BARBARIAN EMPIRES

    2.1. Download Lanjane's Barbarian Empires full mod
    2.2. Unpack the archive, copy folder NL to your core Rome: Total War folder
    2.3. If you are not going to install Rome: Total Music then delete NL/Data/descr_sounds_music.txt
    2.4. Start the mod using NL/Start Barbarian Empires.bat
    OR

    Make a shortcut for RomeTW-ALX.exe on your desktop, right click for Properties and add the following to the end of the "Object" field, don't forget the space " " to separate these from the text already present in the field:
    -nm -ne -show_err -noalexander -mod:NL
    OR

    if you are using Steam:
    Right click Rome - Total War: Alexander in your library, Properties->Set launch options and add the same.

    3. INSTALLATION OF BARBARIAN EMPIRES: HELLENISTIC LEGACY

    3.1. Download Barbarian Empires: Hellenistic Legacy
    3.2. Unpack the archive and copy NL_2 to your core Rome: Total War folder
    3.3. If you are not going to install Rome: Total Music, delete NL_2/Data/descr_sounds_music.txt
    3.4. Make a shortcut for RomeTW-ALX.exe on your desktop, right click for Properties and add the following to the end of the "Object" field, don't forget the space " " to separate these from the text already present in the field:
    -nm -ne -show_err -noalexander -mod:NL_2
    OR

    if you are using Steam:
    Right click Rome - Total War: Alexander in your library, Properties->Set launch options and add the same.
    4. INSTALLATION OF ROME: TOTAL MUSIC ADDON

    4.1. Download Rome: Total Music
    4.2. Unpack the archive to your Rome: Total War folder (so data over your original data. Don't worry, it won't break your vanilla game, see more info on Rome Total Music page!)
    4.3. Each time you want to play the game as another culture, select culture music by running set_music.bat
    5. OTHER TIPS

    - Most important!!! To avoid engine bug which is known as occupy/enslave/exterminate CTD, use the following trick: always play with "Follow AI movements" ON in the game menu, and when you just won a big battle which should result in conquering a settlement, quickly press Esc just after post-battle loading screen when you return to the campaign map and save the game before occupy/enslave window appears. Usually this trick will prevent the CTD in 99% cases.
    - Try playing with NTCore's 4Gb patcher (LAA enable for RTW-ALX.exe), as it is reported to help with big mods though it may not be required.
    - Initial building costs and construction times are high, but they can be progressively decreased by building trader buildings first. Use it as an advantage! Also use generals with recruitment cost discount traits as governors because unit recruitment costs are high too (not upkeep costs though).
    - There's a game engine bug that will show unit info pictures white if there's more than 40 units available for recruitment in the settlement in campaign. This bug is pure cosmetic but annoying yet you still can view unit info pictures correctly in building tree browser tab, when you click latest stable/barracks/missile building in a tree and then right mouse click on the first unit string in the unit recruitment list.
    - ne option from the shortcut is about Borderless window mode. If you don't like it, or your video card/monitor doesn't support that mode or it looks weird for you, remove -ne from the shortcut properties. Example: "C:\Games\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe" -mod:NL -nm -show_err -noalexander. The game will run fullscreen and will rescale to fit your screen correctly.
    - If you are using multiple Rome - Total War mods, you can add them all to Steam with different launch options. Just use button "Add a game" at the bottom of your game list, then "Add a non-Steam game", then found in the list and select Rome-Total War Alexander .EXE file from Steam version. This will allow you to launch the same Steam EXE with different mods, having full benefits of Steam overlay, game time count and screenshots.

    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #2
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    W następnej aktualizacji dla Hellenistycznego Dziedzictwa będziemy mieli fajny, specjalny sposób na szkolenie jednostek.

    https://www.moddb.com/mods/lanjanes-...enistic-legacy
    Aż mnie korci, ten teren na wschodzie podbić, by marzenia mojego Alexandra na dobre urzeczywistnić
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #3
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Zgłupiałem totalnie i nie mam pojęcia jak rozwiązać problem. Zainstalowałem specjalnie od nowa Rome dla tego moda i okazało się, że mam problem z jego rozdzielczością! Romek odpala się na pełen ekran, to przy tej samej ustawionej rozdzielczości w pliku preferences odpala się w zbyt dużym ekranie przez, co opcję gry są niewidoczne. Zmiana rozdzielczości w ustawieniach prowadzi do tego, że odpala się w oknie.
    Rozdzielczość w lapku mam 1920x1080.
    Ściągnąłem innego moda pod Rome - ROP i ten odpala się ładnie. Przekopiowałem plik preferences z niego, a mimo to mod jest zbyt mocno rozszerzony.
    Ktoś wie, gdzie tkwi błąd?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #4
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Wpisz dla tego moda 1360na 768
    albo 1366na 768
    Jest jeszcze skalowanie GPU, urok dawnych gier^^.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #5
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Zrobiłem to zupełnie inaczej. Udało mi się odpalić w rozdzielczości 1920x1080 po tym, jak zmieniłem ustawienia wysokiej rozdzielczości (DPI) we właściwościach. Zaznaczyłem obie opcję i ku swojemu zaskoczeniu mod odpalił się poprawnie. Tylko jak do ciemnej śrubki Rome czy ROP odpalał się dobrze pomimo iż tam nic nie zmieniałem, a ten nie chciał?

    Próbowałem wcześniej tak jak pisałeś i gra odpalała mi się, że tak to ujmę w oknie, a konkretniej w formie prostokąta. Granie jedynie mocno na upartego.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  7. #6
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Klimat dawnych modów i pisania tysiąca kiedyś postów, u jednych jakaś modyfikacja chodziła bezbłędnie, u innych wywalało co chwila, nie mówiąc o normalnym rozpoczęciu gry. Ale faktycznie DPI miesza, miałem tak na win7 swego czasu z jedną gier. Warto o tym pamiętać, tym bardziej że grasz na lapku, a to inna rzeczywistość^^ od piecyków
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. #7
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Ukończyłem krótką kampanię Partię na jednej z prowincjonalnych kampanii, więc warto coś napisać.
    Mam zagwozdkę jak ocenić tą modyfikację. Wiele rzeczy mi się podoba, ale nie podoba mi się jedna rzecz, która rzutuje na ocenę.
    Jeżeli chodzi o crashe to nie licząc jednego podczas walki o Jerozolimę. Więc można uznać, że mod jest stabilny.
    Jedną z tych rzeczy, które mi się podobały to brak ujemnego dochodu (był, ale to rozwinę później) z miast. Nie wiem, czy to wynik tego, że grałem na jednej z dodatkowych kampanii, czy też ogólna cecha tego moda, ale mam szczerą nadzieję, że to drugie. Ujemny dochód w miastach pojawił mi się dość późno w grze, ale co mnie zaskoczyło to fakt, że nie był on zbyt wysoki, ale też po jakim czasie jedno z miast, gdzie był minus zaczęło generować zysk!
    Dyplomacja... Nie zaliczyłem w pewnym sensie typowej dyplomacji znanej z Romy, czyli blokowanie portu przez nację z którą nie sąsiaduję. Miałem trójkę sojuszników - Scytów, Ptolemeuszy oraz Pont. Z czego ten ostatnim podstępnie mnie zdradził oblegając moje miasto. Reszta trzymała się dzielnie świstków papieru, na których spisane zostały traktaty.
    AI... Jest dziwne. Niektóre frakcje ładnie się rozwijają podbijając, ale inne nie wiedząc czemu nic nie robią. Na mapie bitewnej AI nawet zaskakuje - wycofuje oddziały, gdy uznaje, że przegrywa (bardzo dawno nie grałem w Romka, więc nie pamiętam jak się zachowywało) czy rzuca swoje oddziały w rzutach. Podczas jednej z bitew a Armenią komp najpierw posłał swoją wschodnią milicję, a po tym jak stałą się pokarmem dla sępów rzucił dwójkę generałów.
    Są nowe budynki, ale tutaj nie rozumiem jednej rzeczy. Te same budynki w różnych miastach, aby się wybudować potrzebują różnej liczby tur. Nie ma żadnego budynku, który na to wpływy, więc nie rozumiem skąd się to bierze.
    Co mi się nie podoba to jednostki. Nie czuję, że frakcje mają je zróżnicowane nie licząc kolorystki czy jakiś szczegółów. Mała rzecz, a drażni. Nie czuje też tego, że bardziej opancerzone oddziały są mniej wrażliwe na ostrzał. Kampanię praktycznie przeszedłem podstawowymi konnymi łucznikami, którzy robili masakrę każdemu. Wydaje mi się, że dysponują oni też większą liczbą pocisków niż w podstawce. A, propo jednostek to prezentują się one naprawdę bardzo ładnie, mamy nowe plus (fajna rzecz) możemy szkolić najemnik w miastach.
    Czy poleciłbym? Tak. Mimo wszystko warto zagrać.

    Ściągnąłem też samodzielnego submoda, pograłem kilka tur i zostawiłem. Jego twórca/y co prawda oferują trzy frakcję - Epir. Baktrię i Królestwo Bosportańskę za cenę bardzo długiego i żmudnego tworzenia armii. Chyba chcieli iść w EB, co zaowocowało tym, że każde rebelianckie miasto ma pełną armię, ulepszonych najlepszych oddziałów.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  10. #8
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Zacząłem nową kampanię. Tym razem wybrałem główną na poziomie H/H Kartaginą. I moje przemyślenia się nie zmieniły jeżeli idzie o plus, a poszło bardziej na minus.
    AI nie potrafi dobrze ogarnąć, gdy idzie o podboje. Niektóre frakcję, co będzie widoczne na screenie radzą sobie bardzo dobrze (Macedonia i ród Juliuszy), a niektóre nie potrafią ogarnąć najbliższych terenów choć garnizony są niewielki (Hiszpania). Może obudzą się później w, co wątpię.

    Spoiler: 



    Widać to też po części na ukończonej kampanii Partią na RTG Campanion (chyba tak się ona nazywa).

    Spoiler: 


    Egipt nie potrafi zdobyć jednej prowincji, gdzie garnizon stanowi jeden, niepełny oddział syryjskiej piechoty! Numidia przez bardzo długi okres nic nie podbiła. W końcu zdobyła bodajże dwie prowincję na zachodzie i na tym się skończyły jej podboje.

    RTW był krytykowany za ahistoryczność. Tutaj rozkwitła ona w pełni...
    Kartagina ma podstawowych pikinierów (później są dostępni dużo lepsi), ma ich też Scytia, Scutarii może szkolić Numidia w Afryce... Nie wiem, czemu Numidia ma leśne słonie, a Kartagina normalne. Numidia może szkolić pancernych katafaratów na wielbłądach, ma Święty Oddział (kawaleria). Ogólnie to twórcy, co uważam za niewybaczalny minus pozbawili Numidię afrykańskiego charakteru ich wojsk. Można szkolić oddziały tubylcze, ale np. numidyjska piechota przypomina bardziej jakąś grecką.
    Jeżeli idzie o szkolenie to zauważyłem przeglądając różne nacje, że mają one możliwość szkolenia konnych łuczników np. Kartagina, Tracja czy Germania. Tyle, że grając Kartaginą nie mam ich dostępnych. Sprawdziłem w plikach gry i zauważyłem, że są oni dostępni jedynie na określonych regionach. Galia ich nie ma i nie wiem, czy podbijając tereny germańskie będzie miała możliwość ich szkolenia. Teoretycznie powinna.
    Jeżeli idzie jeszcze o jednostki to jest ich zbyt dużo, o wiele za dużo. Budując kolejny poziom dostajemy kilka nowych, a i tak będziemy szkolić jeden, najlepszy oddział. Po, co tyle bogactwa? Szkoda, że twórcy nie stworzyli możliwości ich odblokowywania na zasadzie upływu lat, co wymuszałoby na graczu szkolenie i używanie w polu aktualnie dostępnych.

    Jeżeli idzie o minus to z tego, co patrzyłem można startować z miastami, które mają ujemny dochód. Widoczne jest to zwłaszcza, gdy nasza frakcja ma tylko jedno miasto.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  11. #9
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Przeprosiłem się z Barbarian Empires: Hellenistic Legacy, czyli samodzielnym submodem do moda i mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo duża różnorodność oddziałów, bardzo ciekawy system rekrutacji wojsk, a z drugiej zaś strony jest on całkowicie oparty na AOR, czyli regionalnym szkoleniu oddziałów. Nie należę do osób, które go lubią, ale do tych, którzy go przeklinają. Jest on też dziwnie stworzony, bo w osadzie na Stepie Pontyjskim w przyszłości będę mógł szkolić łuczników syryjskich. Gram Scytami i nie jestem w stanie szkolić tam żadnej konnicy.
    Ponieważ jest to moja pierwsza kampania wybrałeś średni poziom i widzę, że albo jest on za niski albo AI nie ogarnia w ogóle tematu. Po za niewielkimi zmianami na mapie nie dostrzegam, aby frakcję generalnie próbowały podbijać szare regiony. Jest kilka wojen, ale biorąc pod uwagę dyplomację w Romie można powiedzieć, że ich praktycznie nie ma. Nie wiem, czy brak podbojów szarych stref spowodowany jest ogromnymi i silnymi armiami, które trzeba pokonać, czy też poziom jest za łatwy. W submodzie jest także obok głównej kampania dodatkowo, ale odpaliłem ją jedynie dla sprawdzenia. Zauważyłem, że są zmiany w liczbie prowincji i być może nie ma systemu AOR. Wybrałem Scytów i osadzie, gdzie w głównej nie miałem możliwości szkolenia frakcyjnych jednostek jest już ich możliwość.
    Warto bliżej przyjrzeć się modowi choćby ze względu na to, że twórcy przyłożyli się do modelu jednostek.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  12. #10
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Pamiętajcie żeby odpalać starego Roma w nominalnym oknie - przez dodanie komendy -ne do skrótu. Wówczas silnik działa 100x lepiej. Jeśli gra jest w pełnym ekranie to nie wykorzystuje zasobów sprzętowych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •