Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Frostpunk - dla sympatyków steampunka i trudów przetrwania w ekstremalnych warunkach

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    Frostpunk - dla sympatyków steampunka i trudów przetrwania w ekstremalnych warunkach

    Tytułem wstępu.
    "Mały rys historyczny"
    Jedna z niewielu gier, gdzie siedziałem przed kompem i wpatrywałem w GoGa czy już można instalować czy nie?
    Jak się tylko dowiedziałem że taka gra będzie w klimacie steampunkowym, i że robi ją 11 bit studio, to obejrzałem i poczytałem co się dało na jej temat i kupiłem wcześniej.
    *****


    Frostpunk

    Źródło: steam
    http://store.steampowered...3190/Frostpunk/

    Choć sam wybrałem wersję GOGa


    Czekam na to, ostatnio trafiają się mi gry, co zaspokoją moje sentymenty i nowe podejście, j.w.

    Moim zdaniem, wg tego co widziałem a obejrzałem wiele, to może być bardzo dobra gra, a przy tym, jakby twórcy, bo to nasza - polska gra - wzorem Redsów zaspamowali media reklamą, to kto wie?



    Recenzenci wersji początkowej tak opowiadają o grze, a że troszkę poznałem ich inne produkcje, to mam duże zaufanie do tego, co poniżej:

    „(…) to gra, która opowiada o znajdowaniu powodów do przetrwania zamiast sposobów na przeżycie”.
    - Adam Smith, Rock, Paper, Shotgun

    „Jedyne, co w erze lodu i pary może być okrutniejsze od przejmującego zimna, to decyzje, które trzeba podjąć, żeby zapewnić ludziom przetrwanie”.
    - Stephanie Chan, VentureBeat

    „(…) decyzje poddają moralność gracza poważnej próbie w zamian za zwiększenie wydajności – być może dzięki temu wraz z tegoroczną premierą zyskamy wciągającą i zarazem wycieńczającą przygodę”.
    - Suriel Vazquez, Game Informer

    Mieszkańcy skutego lodem świata opracowują technologię parową, która ma pozwolić im przetrwać na obezwładniającym mrozie. Zadaniem zarządcy miasta jest dbanie zarówno o ludzi, jak i całą miejską infrastrukturę. Jego umiejętności taktyczne i moralność są niejednokrotnie wystawiane na próbę, a to, co uchodzi za podwaliny zorganizowanego społeczeństwa, nieraz staje pod znakiem zapytania. Optymalizacja i zarządzanie zasobami często ścierają się tu z empatią i podejmowaniem przemyślanych decyzji. Choć zarządzanie miastem i społeczeństwem zajmuje graczowi większość czasu, w pewnym momencie konieczne stanie się odkrywanie świata zewnętrznego, co pozwoli poznać jego historię i zrozumieć obecną sytuację.
    Jakie decyzje podejmiesz, żeby rozwinąć społeczeństwo? Co zrobisz, kiedy będziesz na skraju wytrzymałości? I…

    …kim się wówczas staniesz?
    ************

    Obecnie, po półtora roku od wydania gry.

    Dodatki i pacze - producenci gry - wsłuchani w głos grających.
    Przygoda cały czas jest rozwijana, zima trzyma mocno w okowach swoich graczy




    Spoiler: 
    MIASTO MUSI PRZETRWAĆ
    Frostpunk to gra survivalowa, w której ciepło oznacza dla miasta przetrwanie, a każda decyzja ma swoją cenę.
    NIE POZWÓL NADZIEI ZGASNĄĆ
    Przetrwanie jest w dużej mierze zależne od nadziei i woli życia. Zdolność rozniecania ich w sercach ludzi przesądzi o twoim sukcesie.
    USTANAWIAJ PRAWA
    Społeczeństwo to grupa ludzi postępujących zgodnie z tymi samymi regułami i wyznających podobne poglądy. Ustanawianie praw i zwyczajów będzie kluczowe dla ukształtowania społeczeństwa.
    ROZWAŻAJ WSZYSTKIE ZA I PRZECIW
    Czy zezwolisz na zatrudnianie nieletnich? Jak będziesz traktować chorych i rannych? Frostpunk sprawdza taktyczne umiejętności gracza, wystawiając na próbę jego moralność.
    ODKRYWAJ ŚWIAT
    Świat skrywa nie tylko fragmenty przeszłości, lecz również potencjalne sposoby na zapewnienie ludziom przyszłości.





    Wszystko się zgadza, co jest swoistym ewenementem, nic nie okłamali producenci gry...
    Od czasów Arcanum, co ma w sobie klimat steampunkowy wymieszany z magią, ile jest gier tego typu, by się nachylić? Wbrew pozorom dużo z tych tytułów jest słaba wg mnie, oczywiście...
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 18-10-2019 o 23:04
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  3. #2
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Gra ma dwa nowe dodatki, moim zdaniem to wzorowy przykład dla innych jak należy dodawać płatne i bezpłatne treści zachowując klimat gry i oczekiwania takich fanatyków tej gry, jak chociażby ja
    Szkoda, że tematy z gramy innymi są zakryte przed niezalogowanymi, bo gra ma swoich licznych odbiorców, ale cóż
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #3
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Jak ten czas leci, to 6-ty i chyba ostatni dodatek, jak dla mnie kultowej gry, za 10 lat będą w nią ludzie grać, moim zdaniem.
    Frostpunk: On The Edge to kolejne rozszerzenie do wydanej w 2018 roku gry strategicznej Frostpunk.
    https://www.gry-online.pl/gry/frostp...edge/z05bd5#pc
    Akcja dodatku rozpoczyna się w momencie, gdy wielka burza w pewnej odległości od Nowego Londynu odsłania wojskowy magazyn sprzed czasów ewakuacji. Stajemy na czele grupy zwiadowców, których zadaniem jest założenie obozu w jego pobliżu oraz zbudowanie trwałego łańcucha zaopatrzeniowego do stolicy. Warunki panujące w tym rejonie stawiają przed nimi wyzwania, z jakimi nie musieli się wcześniej mierzyć. Na tytułowej krawędzi brakuje zwierząt i innych źródeł pożywienia, więc bohaterowie są zdani na dostawy z Nowego Londynu. Przywódcy stolicy mają jednak swoje kaprysy, i nie będą wysyłać zapasów bez końca – zwiadowcy muszą na bieżąco udowadniać, że zawartość magazynu jest warta tego wsparcia. Jedynym pocieszeniem są warunki pogodowe panujące w okolicy. Śnieżyce na krawędzi nie są tak intensywne, dzięki czemu możliwe jest przetrwanie tutaj bez generatorów. Przynajmniej przez jakiś czas.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #4
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    60% zniżki na Steam zatem brać i nie wybrzydzać!


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #5
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    60% zniżki na Steam zatem brać i nie wybrzydzać!
    Ja mam wersję GOGa i już dawno zapłaciłem, dziś chwilę pograłem, trzyma poziom ta firma growa, polecam ich poprzednią grę.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •