Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Pomoc Techniczna.

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    May 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Pomoc Techniczna.

    Cześć, mam problem z wyżej wymienioną modyfikacją do Medka 2. Otóż gdy próbuje rozpocząć kampanie, dokładnie po naciśnięciu "start" (czy co tam jest), gra mnie wraca do momentu wyboru trybu gry (kampania, lub bitwy)
    Medieval 2 TW + Kingdoms 1.5 oczywiście posiadam.
    Moda posiadam z ModDB Wraz z patchami dla wersji ENG, kolejno 1.0 > 1.2
    Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu problemu?

    Na przyszłość proszę poświęcić chwilę czasu i znaleźć odpowiedni temat
    Sadam86

  2. #2
    Chłop Awatar kubalolxp
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mam problem gdy odpalam moda włącza się on i po pewnym czasie ładowania wywala do pulpitu z takim błędem


    Cannot find the M2TW executable. TES must be installed directly into a folder containing an M2TW installation!

    Moda zainstalowałem w folderze Mod, mam kingdoms nie wiem o co może chodzić pomocy!

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam.
    Napotkałem z modem problem, mianowicie podczas ładowania gry wyskakuje błąd, że Medieval II napotkał problem i zostanie zamknięty. Mam najnowszą, steamową wersję gry z dodatkiem, a moda odpalam za pomocą launchera w folderze z nim. Mam zainstalowany patch 1.2.4.

    Z góry dziękuję za pomoc!

  4. #4
    Cześnik Awatar KrystianBorys
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 53 podziękowań w 34 postach
    Wyślij plik logs.txt z folderu moda/gry. Spróbuj zainstalować ponownie, bez patchowania moda. No i upewnij się czy masz wyłączoną kontrolę konta uzytkownika a folder z medievalem ma pelne uprawnienia (wlasciwosci, zaawansowane, grupa uzytkownicy. Zaznacz wszystko poza pelna kontrolą.)

  5. #5
    Chłop Awatar Ragnar Lodthbrok
    Dołączył
    Nov 2013
    Lokalizacja
    Międzychód, Szczecin
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Zainstalowałem moda w wersji 1.2 wraz z zangielszczeniem i mam problem z uruchomieniem. Kiedy próbuję moda uruchomić pokazuje się ekran ładowania i następnie gra wraca do pulpitu. Bez żadnego komunikatu.

    Proszę o pomoc jak to naprawić!

    EDIT:
    W logach mam taki zapis:

    17:55:09.123 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_unit.txt, at line 2391, column 75
    Invalid ownership type 'ashlanders' found in unit 'Danmer Bowmen'.
    17:55:09.123 [data.invalid] [error] DATABASE_TABLE error found : error reading record from file mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_unit.txt.

  6. #6
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Pomysły, propozycję, a zwłaszcza rozwiązanie jest mile widziane.

    Gra wywala do pulpitu, gdy pasek ładowania wybranej frakcji dochodzi do końca. W logach objawia się poniższy błąd:

    Kod:
    11:26:10.238 [system.rpt] [always] CPU: SSE211:26:10.238 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
    11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
    11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
    11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
    11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
    11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
    11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
    11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
    Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction ashlanders (bdg town vs clt huge_city)
    11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
    Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction hre (bdg town vs clt huge_city)
    11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
    Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction normans (bdg town vs clt huge_city)
    11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
    Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction papal_states (bdg town vs clt huge_city)
    11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
    Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction slave (bdg town vs clt huge_city)
    11:30:54.294 [data.invalid] [error] Insufficient video memory to load requested texture set.
    Mam najnowszą wersję moda i uprzedzając pytania:
    - Nie miałem wcześniejszej wersji
    - Moda wypakowałem poprawnie. Hotfixa wgrałem, pliki usunąłem.
    - Usunąłem też całe wiersze, gdzie podobno ma tkwić błąd, ale nadal gra wywala, a w logach pokazuje, że błąd jest, w innej linii.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #7
    Cześnik Awatar KrystianBorys
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 53 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta

    Kod:
    11:30:54.294 [data.invalid] [error] Insufficient video memory to load requested texture set.
    Ostatnia linijka mnie zaciekawiła. Brzmi tak, jakby karta graficzna nie wyrabiała. Zakładam, że patch Large Address Aware naniosłeś na kingdoms.exe, bo to na pewno nie jest twój pierwszy modzik do Medievala
    Wydaje mi się, że zwiększenie priorytetu w procesach kingdoms.exe i pokombinowanie panelu sterowania kartą graficzną dla kingdoms.exe powinno pomóc. Albo zmniejsz detale, rozdzielczość, itp.
    Ostatnio edytowane przez KrystianBorys ; 03-11-2017 o 13:58 Powód: typo

  8. #8
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez KrystianBorys Zobacz posta
    Ostatnia linijka mnie zaciekawiła. Brzmi tak, jakby karta graficzna nie wyrabiała. Zakładam, że patch Large Address Aware naniosłeś na kingdoms.exe, bo to na pewno nie jest twój pierwszy modzik do Medievala
    Wydaje mi się, że zwiększenie priorytetu w procesach kingdoms.exe i pokombinowanie panelu sterowania kartą graficzną dla kingdoms.exe powinno pomóc. Albo zmniejsz detale, rozdzielczość, itp.
    Dziwne. Gram na ogól na średnich detalach, niektóre mam wyłączone, jak cienie i nigdy nie zdarzyło mi się, aby z powodu karty graficznej mod nie hulał.
    Dzięki za wskazówkę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na wszelki wypadek ściągam właśnie starszą wersję i zobaczę, czy wyniknie ten sam problem.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #9
    Chłop Awatar Medieval
    Dołączył
    May 2017
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    A jaką masz kartę graficzną?

  10. #10
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Medieval Zobacz posta
    A jaką masz kartę graficzną?
    To nie wina karty graficznej, ale błędu w plikach gry. Przynajmniej takie wskazówki znalazłem na twcenterze.

    Zmieniłem w ustawieniach:

    [log]
    to = logs/system.log.txt
    level = * error

    na:

    [log]
    to = logs/system.log.txt
    level = * trace

    i pojawił się zupełnie inny zapis w logach - https://mega.nz/#!kR9ETI4S!6b_solBNK0YXpGbjpzeUyloPzso-e0tGbMllSk2Grzk
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •