Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Filmy z bitew i kampanii. Warte obejrzenia.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #31
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Ano, różnie to z tymi roszadami bywa, póki co Austria rządzi, ciekaw jestem czy w kolejnym odcinku dopniesz swego. Cesarz Noyan... Nawet mi się podoba. Spróbuj pozyskiwać wasali, czasami z państwem z którym masz b. dobre relacje dogadasz się podsuwając odpowiednią kandydatkę na małżónkę. Potem tylko odczekasz trochę tur i masz wybór:
    - Anektujesz - przez pewną? ilość tur spadną o około połowę przychody w Twoim państwie.
    - Dalej pozostawiasz wasala, tutaj z resztą proces aneksji możesz podjąć w dowolnym momencie, chyba, żę wydarzy się coś nieprzewidzianego.

    Robisz wiele "kolonii", staram się tego unikać, o ile dają dobry przyczółek do dalszej ekspansji o tyle grając z odznaczonym wyzwaniem powodują konieczność trzymania w nich całkiem sporych sił.
    Grająć Jerozolimą (ech... wiem, ciągle jakoś nią gram...) zdobyłem w krucjacie Kordobę, na Iberii moi sojusznicy byli w ciężkiej sytuacji - Flandria, Anglia i państewka włoskie mocno ich cisnęłi. Musiałem zaangażować się w totalną wojnę, póki co zaangażowałem w nią 3 armie a Cylicja zadarła z Antiochią moim najlepszym sojusznikiem, Mongołowie zapuścili swoje zagony... Szkoda tych armii zaangażowanych w odległej Iberii.


    Edit:

    Ave Cezar.
    Rządzisz Noyan.
    Ostatnio edytowane przez Gnejusz ; 27-11-2020 o 19:59
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •