Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [DLC] Mandate of Heaven - Campaign Pack

  1. #1
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    [DLC] Mandate of Heaven - Campaign Pack

    CA zapowiedziało nowe DLC do Trzech Królestw - Mandate of Heaven. Akcja dziać się będzie tuż przed główną kampanią, w momencie wybuchu powstania Żółtych Turbanów. Część grywalnych postaci będzie pokrywała się z podstawką, część będzie nowych.
    https://store.steampowered.com/app/1154760/Total_War_THREE_KINGDOMS__Mandate_of_Heaven/

    Jak dla mnie tak średnio to wygląda na pierwszy rzut oka. Wolałbym trochę odleglejsze czasy, bo to za bardzo pokrywa mi się z podstawką.

    O TYM DLC


    • Największe i najbardziej szczegółowe DLC do Total War: THREE KINGDOMS
    • Rozpocznij kampanię w 182 roku, tuż przed wybuchem buntu Żółtych Turbanów...
    • Następnie weź udział w tym konflikcie i przejdź w okres Trzech Królestw.
    • Nowe postacie i sześciu nowych grywalnych watażków, w tym bracia Zhand i cesarz Ling
    • Nowa, unikalna mechanika kampanii, wydarzeń i celów
    • 40 nowych jednostek na polu bitwy i nowe zdolności oddziałów
    • Rozegraj scenariusze przedstawiające początki takich legendarnych postaci jak Cao Cao i Liu Bei




    Jest rok 182. W cesarstwie Han panuje zamęt, a Chiny pogrążają się w chaosie. Dwór cesarski został sparaliżowany przez korupcję, a północ pustoszy wielka klęska głodu. W oczach ludu cesarz Ling utracił Mandat Niebios, a wraz z nim prawo do rządzenia.

    W całym kraju ludzie gromadzą się i szemrzą. Na ich czele stoją trzej bracia taoiści, Zhang Jue, Zhang Liang i Zhang Bao, którzy przywdziali żółte turbany i chwycili za broń. Ich cel: obalić niesprawiedliwą dynastię Han i zastąpić ją własną, dążącą do harmonii i pokoju. Mają tysiące popleczników i codziennie przybywa ich więcej.

    Watażkowie wierni cesarzowi zbierają się pod jego sztandarem, to wpływowi i doświadczeni wojownicy. Ale co bardziej ambitni spośród nich, mają własne plany... jeśli dynastia Han stanie się zbyt słaba, kto przejmie władzę?

    Total War: THREE KINGDOMS – Mandate of Heaven przedstawia wydarzenia z czasu buntu Żółtych Turbanów i pozwala graczom wziąć udział w tym konflikcie po stronie lojalistów albo buntowników. Pojawia się w nim wiele nowych postaci i grywalnych przywódców frakcji, kampania rozpoczyna się w 182 roku, ale gracze mogą grać o wiele dłużej, nawet w okresie Trzech Królestw, kiedy to w miarę postępów kampanii zaczną pojawiać się znane wcześniej postacie.Dynastia Han




    W ramach aktualizacji gry Total War: THREE KINGDOMS, która ruszy dla wszystkich graczy w chwili premiery Mandate of Heaven, chińskie frakcje dynastii Han mogą przyjąć nowy styl rządów (oczywiście cesarz Ling ma go od początku kampanii).

    Cesarz i jego sprzymierzeńcy zawarli sojusz, w którym całą władzę sprawuje ten pierwszy. Mandat władzy cesarza uniemożliwia jego sojusznikom głosowanie w sprawie umów dyplomatycznych dotyczących wojny i pokoju. W praktyce jest to nadużycie władzy, więc takie działania mogą wywołać rozłamy w sojuszu...

    W Mandate of Heaven, Liu Hong (cesarz Ling) ma unikalny rodzaj sprawowania rządów w cesarstwie, musi zwracać się do swoich sojuszników o ten mandat władzy, żeby stanąć do walki z Żółtymi Turbanami. Ponadto, możesz zbudować pałac cesarski, to wielkie przedsięwzięcie pochłania wiele czasu i surowców. Budowla ta daje premie cesarzowi premie w całej frakcji, ponadto stacjonuje w niej najpotężniejszy garnizon w całej grze!

    Warunki zwycięstwa

    Warunki zwycięstwa dla wszystkich frakcji dynastii Han są takie same jak w kampanii z roku 190. Jednak w tym okresie działanie w odpowiednim czasie ma kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę wszystkie potęgi biorące udział w grze. Trzeba bardzo dobrze wybrać moment, w którym ruszy się do wyścigu o tron i na poszukiwania komanderii buntowników, które można zaatakować. Jedynym wyjątkiem jest Liu Hong (cesarz Ling), którego warunki zwycięstwa zmieniają się w zależności od tego, jak reformuje on swój rząd.Frakcje dynastii Han


    Liu Hong (cesarz Ling)

    Liu Hong jest cesarzem imperium dynastii Han i stanął w obliczu szybko pogarszającej się sytuacji. Wybuchają kolejne bunty, a wśród jego wasali rośnie niezadowolenie. Jego dwór jest kontrolowany przez skorumpowanych i zadufanych eunuchów, którzy szybko uciszają każdego, kto się im sprzeciwi. Budząca grozę cesarzowa, jego żona, ze wszystkich sił próbuje wydrzeć eunuchom władzę, ale bezczynność samego cesarza utrudnia jej działania. Liu Hong powinien zajmować się rozległymi ziemiami dynastii Han, ale sytuacja staje się coraz gorsza, a kontrolowanie całego terytorium może okazać się niemożliwe, gdy nasili się niezadowolenie i wybuchnie otwarta wojna...Unikalna mechanika frakcji: Dwór cesarski


    Na dworze cesarskim walczą o władzę trzy frakcje.


    • Biurokraci: Na ich czele stoją eunuchowie, a ich poplecznicy dążą do centralizacji władzy w rękach polityków.
    • Watażkowie: Poplecznicy tej grupy pragną decentralizacji rządów, by każdy lokalny przywódca kontrolował swoje ziemie i podlegał tylko cesarzowi.
    • Dynaści: Ta grupa chce, żeby całą władzę sprawowała rodzina cesarska.


    Cesarz znajduje się w samym środku tego sporu i stara się równoważyć siły tych trzech bloków. Może wykorzystywać swe wpływy polityczne, by wprowadzać zmiany na dworze sparaliżowanym przez łaknących władzy eunuchów.


    • Wpływy polityczne rosną z czasem, są generowane przez administracyjne budowle dworskie w dużych osadach gracza.
    • Wpływy polityczne można wykorzystać, żeby usunąć skorumpowanych ministrów z dworu.
    • Bardzo wysokie poziomy wpływów politycznych można przeznaczyć na anektowanie całych frakcji w cesarstwie.


    Liu Chong

    Liu Chong jest krewnym cesarza, ale nie dziedzicem tronu. W przeciwieństwie do swej rodziny, zadowala go zarządzanie własnymi ziemiami. Jest uwielbiany przez swych poddanych, głównie dzięki jego śmiałej osobowości i umiejętnościom wojskowym. Pragnie, żeby jego ziemie stały się spokojnym oraz dostatnim miejscem dla każdego, kto zechce się tam schronić. Ma pewność, że jego cesarski krewniak opanuje sytuację, jest gotów go bronić, ale bardziej interesuje go chronienie własnych ludzi i terytorium. Właściciele Mandatu Niebios będą mogli też rozpocząć kampanię w roku 190 jako Liu Chong i rozegrać jego historyczny konflikt z Yuan Shu.

    Unikalny zasób: Hart ducha

    Liu Chong ma unikalny zasób zwany hartem ducha, rosnący gdy Liu toczy bitwy i dający jego żołnierzom coraz większe premie militarne.

    Unikalna mechanika frakcji: Trofea

    Dokonując określonych czynów w bitwie, Liu Chong może odblokować trofea dające wyjątkowe premie. Liu Chong może wystawić część tych trofeów, żeby zyskać te premie.


    Lu Zhi

    Luz Zhi to jeden z najznamienitszych uczonych dynastii Han, który zasłynął jako doskonały nauczyciel, którego uczniami byli Liu Bei i Gongsun Zan. Odegrał kluczową rolę podczas buntu Żółtych Turbanów prowadząc wiele udanych ataków na siły buntowników. Był mistrzem nauki i miecza, ale słabiej radził sobie w konkurencji z eunuchami.

    Unikalna mechanika frakcji: Wielka biblioteka

    Dokonując określonych czynów cywilnych, Lu Zhi może zebrać kolekcję unikatowych dzieł, które trafią do biblioteki. Jednocześnie można wystawiać pięć dzieł, a każde z nich daje wyjątkowe premie. Niektóre z dzieł należą do zestawów, jeśli wystawia się je razem, zapewniają dodatkowe premie.Bunt Żółtych Turbanów




    Unikalna mechanika

    Każdy z trzech braci Zhang, architektów buntu Żółtych Turbanów, ma własne misje mające na celu wzmocnienie ich ruchu. Część tych zadań usprawni ich frakcje, a inne wzmocnią ich sojuszników. W kilku misjach możesz zobaczyć stare i nowe twarze...

    Unikalne zasoby i efekty: Zapał i ferwor

    Zapał to ogień buntu, który trzeba podsycać, by rebelia zwyciężyła. Ten zasób jest dzielony pomiędzy frakcje trzech braci Zhang i ubywa go z czasem. Gdy spada zapał, bunt może osłabnąć i okręgi zaczną opowiadać się po stronie dynastii Han. Zapał utrzymuje się dzięki zdobywaniu okręgów i toczeniu bitew.

    Ferwor to rosnące poparcie zwykłych ludzi dla rebelii i nasilająca się destabilizacja dynastii Han. Ferwor w regionie rośnie dzięki obecności wojsk Żółtych Turbanów i budowlom, a w przypadku frakcji dynastii Han powoduje coraz większe kary do porządku publicznego. Na wysokich poziomach ferwor zaczyna przekraczać granice i wpływa na sąsiadujące regiony. Frakcje dynastii Han mogą niwelować ferwor Żółtych Turbanów ulepszając swą infrastrukturę porządku publicznego i zdobywając pobliskie okręgi należące do Żółtych Turbanów.

    Warunki zwycięstwa

    Wszyscy poplecznicy Drogi Wielkiego Pokoju mają jeden cel: obalenie dynastii Han. Ogień buntu nie zgaśnie, dopóki ten cel nie zostanie osiągnięty!

    Po kilku turach kampanii wojna o mandat zacznie się na dobre, a Żółte Turbany i dynastia Han zetrą się w brutalnym konflikcie. Zwycięstwo w tej wojnie to ostateczny triumf Żółtych Turbanów, by móc się nim cieszyć, muszą zdobyć 50 regionów albo samo Luoyang.

    Reformy

    Wszystkie frakcje Żółtych Turbanów mają dostęp do nowego drzewka reform. Składa się ono z czterech głównych gałęzi:


    • Infrastruktura i gospodarka
    • Filozofia i handel
    • Siła militarna
    • Doktryny wojskowe

    Frakcje Żółtych Turbanów


    Zhang Jue

    Zhang Jue, znany uzdrowiciel, w jego rodzinnej komanderii Julu, jest nazywany generałem Niebios. Po odkryciu Pism Wielkiego Pokoju opisujących związki między niebem i ziemią, postanowił wzniecić sprawiedliwy bunt przeciwko skorumpowanej dynastii Han. Zhang Jue zebrał swych braci oraz ich popleczników i rozniecił ogień w sercach prostych ludzi.

    Zhang Liang

    Zhang Liang, generał ludu, to mistrz strategii obronnych. Jego celem jest zbudowanie niezłomnej obrony przed dynastią Han próbującą zdławić bunt. Jeden z watażków, Lu Zhi, otrzymał dokładnie takie zadanie, a Zhang Liang ma się przed nim bronić. Wynik tego starcia może dramatycznie zmienić równowagę sił!

    Zhang Bao

    Zhang Bao, zwany generałem kraju, przeobraża czystą agresję w siłę napędzającą zmiany. Jest grotem włóczni rebelii, który nieustraszenie rusza do każdego boju. Zamierza szybko powiększyć strefę wpływów buntowników i ma ku temu najlepsze możliwości.Inne frakcje dostępne w Mandate of Heaven


    Możesz rozgrywać tę kampanię także z perspektywy kilku ważnych postaci Trzech Królestw. Każda z nich ma inną pozycję początkową i misje związane z ich początkami (w przypadku jednej z nich te początki są wyjątkowo skromne!):


    • Cao Cao
    • Liu Bei
    • Sun Jian
    • Dong Zhuo

    Nowe elementy kampanii:


    Werbunek nie związany z regionami

    W kampanii Mandate of Heaven, armie frakcji mogą werbować żołnierzy, gdy znajdują się na terytorium nie należącym do wroga, nawet jeśli nie posiadają żadnych regionów. Można werbować oddziały i poczty, ale tworzenie nowych armii nie jest możliwe.

    Pojawiające się frakcje SI

    W miarę upływu czasu kampanii Mandate of Heaven, ważne frakcje z kampanii roku 190 zaczną pojawiać się wraz z kluczowymi warunkami historycznymi. Na przykład, może pojawić się Yuan Shao, ale tylko jeśli cesarz zostanie usunięty, a Zheng Jiang zacznie terroryzować północne komanderie około 189 r.


    New oddziały na polu bitwy (istotne informacje)

    Dostępnych jest 40 nowych oddziałów, dzięki czemu frakcje mają duże możliwości werbunku. Tutaj znajdziesz listę najważniejszych elitarnych oddziałów.Cesarstwo Han


    Cesarscy poborowi (Liu Hong)

    Elitarna armia cesarska Cesarstwa Han. Te oddziały odzwierciedlają wszystkich pięć elementów Wu Xing i są ciężko opancerzone. Wszystkie oddziały cesarskie mają wyjątkową zdolność dającą im rosnące premie do pancerza i obrażeń, dopóki w czasie walki w pobliżu znajduje się inny cesarski oddział.

    Rozjemcy Chen (Liu Chong)

    Najlepsza jazda walcząca wręcz w armii księcia Liu Chonga, odziana w ciężkie złocone zbroje i uzbrojona w kusze.

    Straż Królewska Chen (Liu Chong)

    Ciężko opancerzona piechota z kuszami, gotowa zamienić je na tarcze i włócznie, by bronić cesarza.

    Niszczyciele zdrajców (Lu Zhi)

    Bardzo skuteczna jazda uderzeniowa, zadająca obszarowe obrażenia.Żółte Turbany


    Posłańcy Niebios (Zhang Jue)

    Posłańcy Zhang Jue krzewią jego przepowiednie i nauki. Ta bardzo szybka, pozbawiona pancerzy, siejąca strach jazda walcząca wręcz. Ma wysokie morale i świetnie radzi sobie z rozbijaniem strzelającej piechoty. Robi to błyskawicznie, zanim ktokolwiek zdąży przybyć jej z pomocą.

    Fanatycy Drogi (Zhang Bao)

    Uniwersalna piechota Zhang Bao, wyposażona w dwuręczną broń drzewcową. Jej unikalne zdolności bojowe stopniowo zwiększają jej sprawność w walce na szpicy oddziału, ale staje się podatna na ataki ze skrzydeł i od tyłu.

    Myśliwi Yaoguai (Zhang Bao)

    Łucznicy Zhang Bao, uzbrojeni w zatrute strzały. Można ich rozmieścić poza normalną strefą jeszcze przed rozpoczęciem bitwy, ich wykrycie jest możliwe wyłącznie z niewielkiej odległości. Są zabójczy, gdy działają z ukrycia, ale muszą trzymać wroga na dystans, ponieważ nie mają z nim żadnych szans w walce wręcz.

    Zabójcy tyranów (Zhang Liang)

    Jazda uderzeniowa Zhang Lianga, jej szarże są niszczycielskie, otrzymuje też specjalną premię do obrażeń, gdy walczy z bohaterami i generałami.
    Ostatnio edytowane przez KLAssurbanipal ; 18-12-2019 o 18:24

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Chaak za ten post:


  3. #2
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Ja czekam na dlc z Trzema królestwami Korei. Ale dzięki za info, jakoś martwi mnie co robią z 3K Przez jakiś czas mój numer 1
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #3
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #4
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Obejrzałem trochę materiałów z tego DLC i, wbrew moim obawom, wygląda to naprawdę fajnie. Frakcje, przynajmniej te "tytułowe", będą się od siebie bardziej różnić niż te w podstawce, cena też atrakcyjna, zwłaszcza za taką różnorodność. Teraz ciekawi mnie jeszcze jak będzie wyglądała rozgrywka postaciami trochę pobocznym w tym czasie jak np Cao Cao i Liu Bei.

  6. #5
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Chwilę pograłem i znowu na moim top gier podium jest 3K, zresztą zawsze było Polecam grać w wersję archiwa, gram tradycyjnie tym "złym" ...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #6
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Jestem po pierwszej kampanii Cesarzem i poza faktem, ze mocno się pomylili z poziomem jej trudności to wydaje się fajna chociaż jestem lekko zawiedziony bo skończyłem moja w niecałe 50 tur i jakoś za mocno się nie zmęczyłem. Kluczowe są pierwsze tury i nasze ruchy później mamy z górki.

    Mimo tego cena DLC jest bardzo przyjemna za to co dostajemy w zamian, dużo nowych jednostek(tak wiem niektóry są praktycznie te same co były z lekkimi modyfikacjami), nowi generałowi no i "nowa kampania" w postaci wcześniejszego okresu jest bardzo fajna. Ogólnie jak DLC będą wydawane za taką cenę z taką zawartością to gra będzie fajnie się rozwijać. Boli nadal fakt, że multi leży i kwiczy -_-
    Spoiler: 







  8. Następujących 2 użytkowników podziękowało Mist za ten post:


  9. #7
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mist Zobacz posta

    Mimo tego cena DLC jest bardzo przyjemna za to co dostajemy w zamian, dużo nowych jednostek(tak wiem niektóry są praktycznie te same co były z lekkimi modyfikacjami), nowi generałowi no i "nowa kampania" w postaci wcześniejszego okresu jest bardzo fajna. Ogólnie jak DLC będą wydawane za taką cenę z taką zawartością to gra będzie fajnie się rozwijać.
    Pozytywne zaskoczenie, miałem wątpliwości do zmian itd...nie kryłem się z tym, ale wyciągnęli wnioski z poprzednich quasi-historycznych odsłon i nie dziwi mnie taka ilość grających w Azji...Bitwy na archiwe to coś, na co kotołaki liczyły, wiadomo że chciałoby się AI jak w programach szachowych, ale bez przesady, to ma być rozrywka a nie zawał po kompromitacjach^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #8
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Pozytywne zaskoczenie, miałem wątpliwości do zmian itd...nie kryłem się z tym, ale wyciągnęli wnioski z poprzednich quasi-historycznych odsłon i nie dziwi mnie taka ilość grających w Azji...Bitwy na archiwe to coś, na co kotołaki liczyły, wiadomo że chciałoby się AI jak w programach szachowych, ale bez przesady, to ma być rozrywka a nie zawał po kompromitacjach^^
    Dla mnie mogliby poprawić AI od tego są niby poziomy które tak jak pisałem poza durnym cheatem na bocie nic nie dają bo bot nadal się nabiera na jakieś pułapki i bloby przez co można bardzo łatwo bronić miasta i to abusować w kampanii np
    Spoiler: 







  11. #9
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Trochę daje do AI poziom trudności. Na legendzie chyba rzadziej targetują lordów (tryb romantyczny) wrodzy łucznicy i kusznicy


    Stary nick:kujon333


  12. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    Trochę daje do AI poziom trudności. Na legendzie chyba rzadziej targetują lordów (tryb romantyczny) wrodzy łucznicy i kusznicy
    Zgadza się jest lepiej niż było ale jednak nadal to nie to co oczekujesz zwłaszcza te na sigu jak robi bloba całego wojska na Twojej jednej jednostce w uliczce i robisz im masakrę łukami itd.
    Spoiler: 







Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •