Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Serial Wiedźmin

  1. #21
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    Ale jaka słowiańszczyzna, przecież w Wieśku aż tak dużo tego nie ma wbrew powszechnej opinii. Wincyj raczej celtyckich mitów. A ogólnie to raczej taka typowa średniowieczna Europa z mitami ze wszystkich stron świata.

    .
    Poniekąd masz rację, jakoś świat gry i prozy Sapka z deka mi się teguje, chyba czas najwyższy po tylu latach sięgnąć do Wiedźmina pisanego.
    btw
    Sezon burz, już mu nie wyszedł niestety, moim zdaniem.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #22
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Presidente Zobacz posta
    Ale jaka słowiańszczyzna, przecież w Wieśku aż tak dużo tego nie ma wbrew powszechnej opinii. Wincyj raczej celtyckich mitów. A ogólnie to raczej taka typowa średniowieczna Europa z mitami ze wszystkich stron świata.

    Ja do tej pory nie rozumiem dlaczego w Renfri będąca rzeczywiście tylko w jednym odcinku zajmuje potem tyle myśli wiedźminowych.
    Z tą słowiańszyczyzną o której tak wszyscy gadają chyba wzięło się to stąd, że książkę pisał po prostu Polak i dlatego się taka swojska wydaje. Jeśli książka jest tłumaczona z obcego języka na polski to to tłumaczenie jest takie nie wiem, oficjalne, bez polotu, a tu masz książkę fantazy pisaną oryginalnie po polsku i to dobrze napisaną, bo żadnej słowiańszczyzny tam nie ma. Co to w ogóle jest słowiańszczyzna? To czasy o których mało wiemy, bo potem to już normalny katolicyzm i feudalizm, tam jakieś obrzędy dziadów i parę innych drobnostek to co to jest za słowiańszczyzna jak my byliśmy typowym feudalnym, katolickim krajem w średniowieczu.

  3. #23
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Odnośnie słowiańskiej mitologii w prozie Sapkowskiego:

    http://www.ifp.uni.wroc.pl/data/files/pub-9657.pdf


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało Nezahualcoyotl za ten post:


  5. #24
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Tylko Knightfall to dla mnie serial którego nie jestem w stanie oglądac, tak mi się nie podoba To oby to nie był ten poziom.
    Tylko znów abstrahując od tego czy KF się komuś poodba czy nie, jakością wykonania jest zbliżony do Wiedźmina. A GoT to inna liga.

    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Sezon burz, już mu nie wyszedł niestety, moim zdaniem.
    Sezon Burz ma ten problem, że wyszedł 14 lat po oryginalnym cyklu a czytelnicy z jednej strony chcieli tego samego a z drugiej czegoś innego :-) Nie da się 2 razy wejść do tej samej rzeki.

    EDIT:
    Z ciekawości poczytałem negatywne opinie użytkowników na metacriticu - większość to "hur, dur czarni wystempujom a to słowiańskie fantasy - dajem zero".
    Ostatnio edytowane przez Janek ; 29-12-2019 o 12:17

  6. #25
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Też Elfy w opowiadaniu na krańcu świata chciały zamordować Geralta i Jaskra, a tu jakiś świętych, których mordują z nich robią. Jak dla mnie to cały sens wiedxmina przepadł, bo to nie była książka o tym, że są źli rasiści i biedne ofiary tylko wszystko było niejednoznaczne, to tak pod poprawność polityczną może podchodzi właśnie, dobro i zło Biedne elfy niczym nie wiem biedni prześladowani czarnoskórzy i podli biali- tu ludzie. W książce elfy były równie okrutne tylko przegrali.

  7. #26
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Nie czytałem, nie grałem, serial z Żebrowskim przestałem oglądać gdy naga Sitek wyszła z jeziora. Na necie jeszcze oczywiście zaliczyłem sławnego smoka. Tak więc nie mając wielkich oczekiwań obejrzałem ów nowy, głośny serial. Główna postać się broni, choć te pochrząkiwania w kilku scenach były cokolwiek dziwne. Kasy na efekty było żałośnie mało i np smoki choć nieporównywalne z "naszym", to jednak bieda piszczy. Zresztą jeden z odcinków zaczyna się gdy prawie ukradli Płotkę - Geralt rzuca jakąś głową "bestii". To była chyba jakaś przerośnięta gumowa maska z halloween... No i otwierająca scena walki z tą pokraką na bagnach. Odpuśćmy kasę, ale jak ta maszkara trzymając ofiarę dociśniętą do dna przez minutę nie może trafić, to już w 2 minucie serialu wiemy, że i kolejne "potwory" to będą tylko obowiązkowe punkty do odhaczenia. Nie żebym oczekiwał śmierci głównej postaci co odcinek, lecz choć jakieś emocje. A wyszło kino familijne przy niedzielnym obiedzie. Yennefer. Będę oryginalny i dziewucha, omijając elementy rodem z brzyduli była dla mnie całkiem spoko od początku, po przemianie to kolejna laska której po klepnięciu w plecy odpada twarz. Ogólnie, nie miałem wiele oczekiwań i dokładnie tyle otrzymałem. Coś tam było na plus, coś na minus. Spokojnie mogłem zasnąć bo i tak w końcu to baśń, bajka czy fantasy - wszystkie mają wspólny mianownik.
    Pytanie o tą przemianę w ryby - nie zrozumiałem. Coś jak przypowieść o synu marnotrawnym? Jak będziesz do ramy przyłóż to koniec końców i tak będziesz odsunięty przez ukochanego kolorowego ptaka-czarną owcę?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #27
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Pytanie o tą przemianę w ryby - nie zrozumiałem. Coś jak przypowieść o synu marnotrawnym? Jak będziesz do ramy przyłóż to koniec końców i tak będziesz odsunięty przez ukochanego kolorowego ptaka-czarną owcę?
    Jeden z debilizmów serialu, panie co miały moc magiczną, ale nie pasowały, nie nadawały się na czarodziejki po przemianie w ryby, coś tam, zasilały swoją mocą magiczną w tym zlewie, zbiorniku całą akademię szkołę czarodziejek, bo widać musiała być zasilana...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #28
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Właśnie fantasy to jest próba przeniesienia do rzeczywistego świata jakiś nadprzyrodzonych motywów, a serial ta taka baśń, bajeczka, zbyt cukierkowa.

  10. #29
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Przebrnąłem przez 2 sezon. Dobry Cavill, trzyma ten serial. Ogółem 5/10

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •